galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
I OFICJALNY TURNIEJ WP LCG - DYSKUSJA OGÓLNA
Autor Wiadomość
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Lut, 2014   

Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi zbliżone do moich przemyśleń :grin: Zaczęliśmy trenować z kumplem i liczymy, że gra drużynowa się jednak odbędzie, bo na solo prawdopodobnie się nie pojawimy. A nie myśleliście o tym, żeby rozegrać 2 turnieje? Drużynowy w sobotę a solo w niedzielę? Może ci, co woleliby zagrać solo, skusiliby się na wersję dwuosobową mając w perspektywie grę w swoim ulubionym formacie?

Przemyślcie to i roześlijcie do wszystkich osób udzielających się tu w ostatnim roku info o turnieju(ach).

To, żeby turniej w założonej formie się odbył jest ważne z jeszcze jednego powodu: może stać się wzorcem do kolejnych turniejów rozgrywanych w przyszłości.
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Lut, 2014   

Zgadzam się z Kulganem co do ustalenia pewnego formatu turnieju (i może faktycznie zrobienia go w 2 wersjach, solo/duel - dla każdego coś miłego). Z naszej strony wygląda to dość podobnie, jeśli uda nam się pojawić (czego niestety zagwarntować jeszcze nie mogę, choć bardzo bym chciał), to w wystartujemy w wersji drużynowej, jeśli byłaby tylko wersja solo to odpadamy niestety (nie każdy czerpie przyjemność z tego trybu rozgrywki - a chyba o fun tutaj chodzi ;) )
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Lut, 2014   

Kulgan napisał/a:
Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi zbliżone do moich przemyśleń :grin: Zaczęliśmy trenować z kumplem i liczymy, że gra drużynowa się jednak odbędzie, bo na solo prawdopodobnie się nie pojawimy.
To, żeby turniej w założonej formie się odbył jest ważne z jeszcze jednego powodu: może stać się wzorcem do kolejnych turniejów rozgrywanych w przyszłości.

Myśleć, myśleliśmy, ale pamiętaj proszę, że jesteśmy uzależnieni i wdzięczni Pyrkonowcom - 12 tysięczny konwent trzeba ogarnąć, nie możemy wymagać, aby turniej trwał 2 dni. Poza nagrodami, które Galakta funduje na jeden tylko event, sprawa mocno się komplikuje.
Rozsyłanie do wszystkich wiadomość - okey, ale póki Galakta nie wrzuci na główną stałego banner turnieju wówczas możemy się przemienić w Pokemony z pióropuszami i chodzić na rzęsach, a niczego nie ugramy.
Kulgan ja dodatkowo na Pyrkonie mam swoje dwie prelekcje, a jako org będę miał też pewnie inne zadania. Cread jedzie z Eagle Base i będzie troopował w kostiumie Star Wars, więc turniej nie jest naszym jednym zajęciem.
Odnośnie systemu parowego - wariantem ostatecznym będzie sparowanie Graczy na miejscu... tak, wiemy, wiemy jak to brzmi...

Nie bardzo rozumie dlaczego nie mielibyście się pojawić na formacie solo? Wojna o Pierścień nie kusi? Skoro i tak będziecie na Pyrkonie, to nie rozumiem.
A propos przetarcia szlaków. Owszem ja osobiście mam najdzikszą satysfakcję, że sprawa w ogóle ruszyła z miejsca - z fazy planów do realizacji marzeń.
A podziękowania należą się wielu osobą z Drugiej Ery i Creadowi, że mnie namówił.
Nie wyjdzie w tym roku? Trudno - za rok zrobimy lepszy turniej nieoficjalny, w którym sami weźmiemy udział :-)

EDIT:

shoen napisał/a:
Zgadzam się z Kulganem co do ustalenia pewnego formatu turnieju (i może faktycznie zrobienia go w 2 wersjach, solo/duel - dla każdego coś miłego)

Panowie kochani, rozumiem Wasz żale i chęci, ale wrócimy do tematu w pierwszym tygodniu marca, jeśli na skrzynce lotrlcg@wp.pl będzie chociaż 10 zgłoszeń... bo na razie deklaracja ze strony Braci Karciankowej jest na poziomie zera absolutnego :) My już zrobiliśmy swoje, teraz odwołujemy się do Was!

Bez Graczy nie będzie Turnieju!
W tym roku na podwójny format turnieju nie ma najmniejszych szans. Ustalamy to definitywnie i nieodwołalnie.
Ostatnio zmieniony przez Lekt Czw 13 Lut, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
TomB
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Lut, 2014   

A skąd formalne ograniczenie wieku do 12 lat? Bo moja ewentualna (nie wiem, czy będziemy na pewno) partnerka nie przekroczyła jeszcze tej granicy.
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Lut, 2014   Odnośnie minimalnego wieku uczestników turnieju

TomB napisał/a:
A skąd formalne ograniczenie wieku do 12 lat? Bo moja ewentualna (nie wiem, czy będziemy na pewno) partnerka nie przekroczyła jeszcze tej granicy.

Z kwestii formalnych i czysto prawnych. Po konsultacjach z przedstawicielami firmy Galakat oraz porównaniu doświadczeń z Otwartych Mistrzostw Star Wars LCG 2013 minimalny wiek uczestników naszego turnieju został ustalony na 12 lat.
Przykro mi TomB, ale osoba młodsza, jeżeli w drodze wyjątku chciałaby/miałaby się stawić na turnieju, musiałaby się na nim pojawić w asyście opiekuna prawnego.
Na razie to jednak tylko furtka i taka możliwość nie jest oficjalnie brana pod uwagę.
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Lut, 2014   Re: Odnośnie minimalnego wieku uczestników turnieju

Lekt napisał/a:
Nie bardzo rozumie dlaczego nie mielibyście się pojawić na formacie solo? Wojna o Pierścień nie kusi? Skoro i tak będziecie na Pyrkonie, to nie rozumiem.


U mnie sprawa jest dość prosta, o ile ja czasem grywam sobie solo, to moja narzeczona nie potrafi się zupełnie do tego trybu przemóc, grywamy całkiem często, ale razem. A że na konwencie bylibyśmy razem, po prostu wiem, że nie miałaby ochoty grać solo (bo nigdy tego nie robiła), a ja nie miałbym ochoty zostawiać ją samą na konwencie na kilka ładnych godzin :) Wojna o Pierścień może i miła nagroda, ale dla mnie osobiście ważniejsze jest to, by pograć w to co się lubi i tak jak się lubi, choć nie zaprzeczam, że przyjemnie byłoby wziąć udział w pierwszym tego typu większym evencie w naszym kraju.
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Lut, 2014   Re: Odnośnie minimalnego wieku uczestników turnieju

schen napisał/a:
[...]ale dla mnie osobiście ważniejsze jest to, by pograć w to co się lubi i tak jak się lubi, choć nie zaprzeczam, że przyjemnie byłoby wziąć udział w pierwszym tego typu większym evencie w naszym kraju.
W pełni rozumiem Twoją ocenę sytuacji. Jak pisałem kochani Gracze i forumowe koleżanki oraz koledzy - teraz wszystko w Waszych rękach i kartach. Suron sam się nie pokona, musi Wam tylko wystarczyć zapału żeby nas wesprzeć i pomóc Gandalfowi ubić wrednego gada z odmętów Morii!

Moc i Jedyny Pierścień są z nami! :)
 
     
Xiądz
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Lut, 2014   

Witam,

Mam drobną sugestię co do braku zgłoszeń. Jeśli zrezygnujecie z konieczności podawania spisu tali, jest duża szansa, że zgłoszenia zaczną się pojawiać. Nie ukrywam, że aktualnie sam będę czekał do ostatniego momentu z podaniem listy, gdyż chcę talie przygotować najlepiej jak to możliwe.

Oczywiście sam spis powinien być zrobiony i przesłany do organizatorów, ale nie razem z zgłoszeniem tylko np. kilka dni przez turniejem.
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Lut, 2014   

Xiądz napisał/a:
Witam,
Mam drobną sugestię co do braku zgłoszeń. Jeśli zrezygnujecie z konieczności podawania spisu tali, jest duża szansa, że zgłoszenia zaczną się pojawiać. Nie ukrywam, że aktualnie sam będę czekał do ostatniego momentu z podaniem listy, gdyż chcę talie przygotować najlepiej jak to możliwe.

Wszystkie Wasze sugestie, pomysły i rady zostaną oczywiście wzięte pod uwagę i rozpatrzone.

Proponujemy, aby do niedzieli Wszyscy zainteresowaniu wysłali swoje przemyślenia na lotrlcg@wp.pl, a w nowym tygodniu wprowadzimy po konsultacjach stosowną zmianę w regulaminie.

Obecnie wszystko wymaga przemyślenia, jesteśmy otwarci na wszelakie propozycje, ale nie chcemy niczego robić na hurra.

Xiądz poruszył bardzo ważną i dobrą kwestię organizacyjną, która na pewno zostanie wkrótce wyjaśniona.

Serdecznie Wam wszystkim dziękujemy za wsparcie!
Lekt & Cread
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Lut, 2014   

Lekt napisał/a:
Nie bardzo rozumie dlaczego nie mielibyście się pojawić na formacie solo? Wojna o Pierścień nie kusi? Skoro i tak będziecie na Pyrkonie, to nie rozumiem. (...)
Nie wyjdzie w tym roku? Trudno - za rok zrobimy lepszy turniej nieoficjalny, w którym sami weźmiemy udział :-)

1. Wariant solo odpada u mnie z prostego powodu - grałem może w niego z 10 razy, może nawet nie. Dlatego w wariancie solo nie zagram.

2. Wojna o Pierścień mnie nie kusi. Mamy z kumplem własną. Cokolwiek z nagród karciano-planszowych byś zaproponował, to i tak mnie tym nie skusisz. Przyciągnie mnie tylko i wyłącznie turniej drużynowy i możliwość poznania w realu ludzi, z którymi współtworzymy to forum.

3. Jeśli nie będzie drużynówki, nie będzie nas na Pyrkonie. Przyjedziemy specjalnie na ten event, a jeśli nie wypali, to spędzimy czas weekendowy w Trójmieście.

4. Jeżeli turniej nie wypali w tym roku, to szczerze wątpię, żeby miał szansę kiedykolwiek wypalić w przyszłości. Ludzie podejdą z jeszcze większą rezerwą mając w pamięci to niepowodzenie. A szkoda takiej inicjatywy zmarnować.
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Lut, 2014   

Kulgan napisał/a:
[..]4. Jeżeli turniej nie wypali w tym roku, to szczerze wątpię, żeby miał szansę kiedykolwiek wypalić w przyszłości. Ludzie podejdą z jeszcze większą rezerwą mając w pamięci to niepowodzenie. A szkoda takiej inicjatywy zmarnować.

Kulgan rozumiem i podzielam Twoje obawy/żale/uwagi/skargi/wnioski/komentarze i uwagi, ale powiedz, tak całkowicie szczerze - czy można jeszcze zrobić cokolwiek więcej?
Brak zgłoszeń = brak turnieju, a wolelibyśmy mimo wszystko uniknąć jałowych dyskusji o przeroście treści nad formą czy chęciach, którymi brukują piekło.
Proza życia.
Odnośnie spędzanie miło czasu, nawet jeżeli przyjechalibyście na Pyrko, a Turniej z przyczyn od nas niezależnych nie doszedłby do skutku, będziecie na największym konwencie w Polsce z masą atrakcji, konwencie na poziomie europejskim, który rośnie w siłę, liczebność i prestiż z roku na rok.

A wszystkim nie jesteśmy w stanie dogodzić, dlatego prosimy o nieco więcej wyrozumiałości. Bez jakichkolwiek żali, hejtu czy złośliwości. Flaki sobie wypruję żeby Turniej się odbył, ale bez zgłoszeń i reklamy mamy związane ręce.
Ufam, że dobrze się zrozumieliśmy :)
Błędów wszak nie popełnia ten, kto nic nie robi. Jeżeli nie wyjdzie, a taką opcję również zakładamy - będę miał do końca życia dziką satysfakcję, że zrobiłem wszystko, co mogłem, aby przenieść granie WP LCG z domu na wyższy poziom marzeń. Konwentowy pragmatyzm się kłania :)
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Lut, 2014   

Myślę, że faktycznie usuńcie konieczność spisu talii przy zgłoszeniu, może się sprawdzić, przy czym oczywiście taki spis musiałby być dostarczony. Jeśli potrzebujecie zgłoszeń szybko, to to jest to idealne rozwiązanie - wtedy np. ja wysyłam zgłoszenie prawie, że od ręki.

Imho dobry by był zapis, że spis talii trzeba przesłać organizatorom na żądany e-mail np. na 4 dni przed turniejem. Bądź dostarczyć w wersji wydrukowanej na sam turniej (mniej więcej tak to wygląda jak grywam na większych turniejach PTCG).

Kolejna rzecz, możecie zastrzec, że turniej będzie na pewno w parach, przy czym jeśli ktoś zgłosi się sam, to przy parowaniu na turnieju, w wypadku nieparzystej ilości zgłoszeń liczyć się będzie kolejność w jakiej uczestnik zapisał się na turniej (myślę, że wtedy spora część graczy, którzy nie mają jakiegoś pewnego partnera, a byłaby zainteresowana tego typu turniejem, wysłałaby zgłoszenie dość szybko). Dodatkowo dajesz graczom pewność, jak będą wyglądać rozgrywki i na co faktycznie się szykować (no i w przypadku np. naszym i Kulgana z kolegą, czy w ogóle zagramy).
Ostatnio zmieniony przez schen Czw 13 Lut, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Lut, 2014   

Zdecydowanie zgadzam się z przedmówcą :grin:
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Lut, 2014   

Kulgan napisał/a:
Zdecydowanie zgadzam się z przedmówcą :grin:
Moi drodzy, wszystkie uwagi zostaną wzięte pod uwagę i na początku nowego tygodnia obwieścimy stosowną erratę w Oficjalny Regulaminie Turnieju :)
 
     
Xiądz
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Lut, 2014   

Witam,

właśnie ogrywam scenariusze i mam jedno zasadnicze pytanie: czym kierowaliście się ich doborem?

Scenariusze czatownik, ucieczka z morii są na tyle losowe, że przed grą można rzucić kością i tak zdecydować, kto wygra.

proponuję jeszcze raz się nad tym zastanowić, puki jest jeszcze czas.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 14