galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Misja 5: Tropiciel
Autor Wiadomość
Kierowca
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Sty, 2014   Misja 5: Tropiciel

Jest to misja ze Slave'a. Nie rozumiem przygotowania sił rebelianckich na 150 punktów.
Czy podwojenie kosztu punktowego statku z nagrodą oznacza, że zajmuje on więcej punktów w rozpisce, czy liczy się po zniszczeniu za więcej punktów imperialnym? (Ja podejrzewam to pierwsze)
Dublujemy punkty za statek, czyli np. Blue B-Wing z HLC będzie kosztował 2x22+7, a potem odejmujemy 10 punktów za ulepszenia. Czyli będzie kosztował 44 punkty, tak?
Z góry dzięki za odpowiedź, podejrzewam, że to prosta sprawa :)
 
     
Shantruin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Sty, 2014   

Kosztuje dwa razy więcej przy składaniu rozpiski. Nie liczy się punktów za zestrzelenie, bo przecież to jest warunek wygranej Imperium :P

Wybierając ten statek działasz według schematu (pozwolę sobie na przykładzie statku moim zdaniem najlepszego do tej roli):

1. Wybierasz statek ---> Tycho Celchu (26p.)
2. Zmieniasz pasek ulepszeń - niezależnie od liczby medali statek posiada teraz dwa.
3. Wybierasz ulepszenia ---> Push The Limit 3p., Expert Handling 2p., Stealth Device 3p.
4. Redukujesz łączny koszt ulepszeń (tu: 8 punktów) o 10 (tu: do zera)
5. Podwajasz koszt statku ---> tu, 2x26=52
 
     
Kierowca
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Sty, 2014   

Dzięki za odpowiedź! Z tymi punktami to... myślałem, że przy ewentualnym remisie (jakikolwiek by nie miał być!) mogą mieć znaczenie :)
A jakbyś Tychowi (fajny pomysł, ja B-Winga wziąłem jako pierwszy lepszy przykład) dał rakiety za 4 p., to po redukcji zostałyby 2 p. Czy wtedy podwajamy koszt statku + resztka z modyfikacji? Czyli 2x26+2=56?
 
     
Shantruin
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Sty, 2014   

Tak, 2x(26+2), czyli 56 :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13