galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Season One 2014 Tournament and Game Night Kits
Autor Wiadomość
normall
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Sty, 2014   

wiec galakta sama jako sklep powinna to sprzedawac a nie rozsylac i po prostu niech zrobia przedsprzedaz ktora by trwala 2 miesiaca np na 3 dodatki i wtedy gdyby otrzymali sensowne pieniadze od graczy zrobili by przetlumaczyli ten dodatek i go wypuscili a jak nie to by oddali pieniadze mysle ze mogliby to zrobic "sprawdzic"
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Sty, 2014   

Pomysł z przedsprzedażą zdaje się być ciekawy ale sądzę że przeszkodą jest fakt że wszystko jest robione we współpracy z FFG:
- Galakta pewnie nie może zdradzać planów FFG zanim ono samo ich nie ogłosi
- Galakta musi się zdecydować czy chce uczestniczyć z wersją PL w druku gier długo przed tym zanim te zostaną ogłoszone (muszą przecież mieć czas na przygotowanie wersji PL)

Tym samym pewnie nie ma jak zebrać zapisów na GNK przed ich drukiem.

Taki system mógłby działać w przypadku rzeczy przechodzących następującą ścieżkę:
- FFG organizuje druk gry AAA (Galkata nie bierze udziału)
- FFG ogłasza wydanie gry AAA a w tym samym momencie Galakta ogłasza zapisy na grę w wersji PL o ile FFG zdecyduje się na dodruk (pod warunkiem że zbierze się tyle a tyle przed-sprzedanych egzemplarzy)
- Zbiera się tyle ile trzeba zamówień a FFG proponuje Galakcie uczestnictwo w kolejnym dodruku
- Jest wersja PL razem z dodrukiem FFG

W tym scenariuszu jest wiele śliskich rzeczy:
- Co z ludźmi na początku napalonymi którzy zmienią zdanie? Nie otrzymali jeszcze produktu więc pewnie prawo pozwoli im wycofać się z zakupu
- Co jeżeli FFG zajmie parę lat zanim dodruk będzie organizować? Czy Galakta może tyle trzymać pieniądze ludzi?
- Czy taka forma przedsprzedaży (z nieokreślonym czasem dostarczenia) jest wogóle legalna w PL
- Galakta (i chyba jeszcze żadna firma PL) nie organizowała takiej formy sprzedaży gry - może nie jest to legalne

Ale nawet pomijają powyższe problemy (być może tylko hipotetyczne) w przypadku GNK jest jednak inny podstawowy problem: NIE są dodrukowywane przez FFG. Jedna runda i koniec. Dodatkowo jestem prawie pewien że sprawę dodatkowo w przypadku WP komplikuje licencja do Władcy (pewnie wszystko musi być ustalane z licencjodawcą).
 
     
Muad'Dib
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Sty, 2014   

@ normall

To by nie zadziałało. FFG bardzo późno ogłasza kolejne GNK, potem przez 1,5-2 tygodnie sklepy zbierają preordery i wysyłają do Galakty. Nikt nie zbiera preorderów na produkt jeszcze niezapowiedziany ( i nikt nie wie co będzie w środku). Może się mylę ale wg moich obliczeń dystrybutorzy mają max 3 tygodnie od momentu ogłoszenia GNK, żeby je zamówić.

@ wojo

Właściwie to nie wiem jaką rolę pełnią GNK w przypadku LOTR-a. Jako promocja produktu? Nie za bardzo, z powodu tego co zawierają. To jest dodatek dla ludzi, którzy już grają, nikogo nowego to nie przekona. Wg mnie ich jedyna funkcja to utrzymaniu przy grze ludzi, dla których gra stała się za prosta i łykają pierwsze przygody bez problemu. Tak nawiasem mówiąc, ich zawartość jet kiepsko pomyślana. Już wiadomo ( po pierwszym roku) jaki będzie schemat - kolejne Nightmare Deck + mata. Inne GNK są ciekawsze, znaczniki, karty promocyjne itd.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Sty, 2014   

Trochę słucham (z opóźnieniem ale jednak) Cardboard of the Rings podcast. I myślę że wiem jak to teoretycznie ma działać w USA:

- Sklep ściąga GNK (na swój koszt) i organizuję taki wieczór z LOTR:LCG. Gracze przychodzą grają scenariusze z ND (dużo przed ich premierą). Sklep odbija sobie koszt GNK na napojach (sklepy w USA zdają się działać zupełnie inaczej niż nasze, bardziej jak kluby), sprzedanych dodatkach w tym czasie. Przy okazji wtedy inni odwiedzający sklep (żeby np. pograć w Magica, coś kupić) widzą jak się tamci dobrze bawią przy LOTR:LCG więc może sami sprawdzą (nie koniecznie na ND) i kupią podstawkę (i wtedy sklep ma faktycznie szanse zarobić na GNK).

Jak myślę że to praktycznie działa:

- 90% trafia (spod lady bo FFG oficjalnie zabrania sprzedaży) do kolekcjonerów, którzy muszą sporo za to przepłacać. Pozostałe 10% działa jak wyżej.

Zgadzam się z Tobą że GNK do LOTRa są słabe (zwłaszcza jeżeli spojrzymy na nie jako na całość jak sam piszesz) , zwłaszcza z perspektywy gracza. Z punktu widzenia sklepu są nieco lepsze (bo masz ND na długo zanim te trafią do sprzedaży więc możesz fanów nimi ściągać aby pograli u Ciebie w sklepie). Natomiast ich zawartość zdecydowanie pokazuje że FFG nie ma pomysłu na lepsze promowanie nimi gry ani przez przyciągnie do niej nowych graczy ani przez organizowanie istniejących graczy.

Sam osobiście myślę że jest to wynik tego że LOTR jest co-opem. FFG padło ofiarą swojego genialnego wynalazku. Nie wie co zrobić z graczami którzy z jednej strony chcieli by grać razem a z drugiej wcale nie chcą turniejów (przynajmniej w obecnej krzywej formie). Na ich obronę mam tyle że grunt całkiem nowy.
 
     
normall
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Sty, 2014   

no i tutaj wlasnie duzo ludzi ma problem czy czekac na wersje pl czy zakupic teraz wersje angielska ktorej bym nie chcial bo wole miec pl ale jest tez druga sprawa ze jak za dlugo bedziemy czekac to pozniej trudniej kupic np w jakims rebelu
 
     
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Sty, 2014   

Jak zabrania sprzedaży? To po co jest cena przy danym kicie? I jest opcja w ich sklepie?
http://store.fantasyfligh...s.cfm?SKU=GME05
 
     
Muad'Dib
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Sty, 2014   

To jest chyba cena dla sklepów. Nawet przy informacjach dotyczących GNK jest napisane, żeby w przypadku chęci posiadania, skontaktować się z lokalnym dystrybutorem FFG.

Co do ceny to taką samą miałem na pudełku z S2 i widać ile po drodze dokładają pośrednicy. Finalny odbiorca płaci praktycznie dwa razy tyle ile GNK kosztują na wyjściu z magazynu. Czyli w USA wcale nie są takie drogie i sklepy nie muszą się jakoś wysilać, żeby nadrobić ich zakup przy sprzedaży innych rzeczy

Jeśli chodzi o zawartość GNK do LOTR-a to jest teraz problem. Bo gdyby nawet coś im przyszło do głowy, żeby coś zmienić to jak zrobić skoro gracze są już przyzwyczajeni do Nigthmare Decks w środku? A odnośnie ceny (abstrahując, że w Polsce jest 2x taka) to jak się spojrzy na zawartość to jeszcze nie ma takiej tragedii. Jak już pisałem, koszt ND to prawie 90zł, maty kosztują 40-60zł. Czyli suma sumarum może przepłacam 10zł (gdyby była możliwość kupienia ich oddzielnie).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 13