galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mistrzostwa Polski 2014
Autor Wiadomość
TERF
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Wrz, 2014   Mistrzostwa Polski 2014

Witam

Kto się wybiera na MP do Krakowa. Lub orientuje się ile może być graczy, np. na podstawie poprzednich lat. Ja z ciekawości wybieram sie do Krk z kumplami aby sprawdzić się ale ciekawi jesteśmy wielkości konkurencji.
 
     
Damian
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   Odpowiedź

Cześć,
w przeciągu ostatnich kilku lat, jeżeli mnie pamięć nie myli frekwencja wykazuje tendencję rosnącą. W ubiegłym roku było coś koło 70-80 osób? Z pewnością organizatorzy mogliby to potwierdzić.

Co do osób, które przyjeżdżają, to pewnie stara gwardia nie zawiedzie, jak chociażby ja z kilkoma osobami. Na pewno będą osoby bardzo doświadczone (pod względem ilość mistrzostw, w których brali udział), ale nie zabraknie też tzw "żółtodziobów" - ze względu na wspomniane kryterium.

Do zobaczenia!

Damian
 
     
TERF
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Wrz, 2014   

Dzięki za info. Czyli zapowiada się "zacięta" osadnikowa sobota ;)

A tak z historii turniej do której będzie trwał? i czy będzie jakaś przerwa na jakieś małe co nieco aby nabrać sił?
 
     
TERF
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Wrz, 2014   

No i po mistrzostwach...

Mój pierwszy raz wiec podziele się wrażeniami z innymi może za rok będzie jeszcze fajniej.

Ogólnie udział wzięło 84 graczy którzy grali na 21 stołach. Rozgrywki rozpoczęły się po 11 a eliminacje zakończyły się koło 17:00 (była przerwa obiadowa około 1h). Po czterech rundach wyłonione zostało top16, które przeszło do półfinałów. Poziom był wysoki bo aby pewnie awansować trzeba było mieć 3 zwycięstwa(top9) pozostałe miejsca to gracze z 2 zwycięstwami, których było sporo i decydowały małe punkty o awansie. Półfinały rozpoczęły się około 18:00 i trwały do prawie 19:30 gdzie jedna partia na stole nr 1 była naprawdę zażarta. Pierwszy raz widziałem że można skończyć Osadników w tak wyrównanej walce (końcowe punkty to 10,9,9,9). Niestety na finałach już nie zostałem bo było późno a do domu daleko (prawie 200km) wiec o zwycięscy OMP2014 dowiemy się pewnie dziś lub w najbliższych dniach na stronie Galakty.

A jeśli chodzi o mnie to udało mi się dojść do top16 z 3 zwycięstwami lecz partia półfinałowa to moja totalna porażka tylko 5pkt i brak jakiegoś konkretnego pomysłu na zwycięstwo. Wiem jednak na pewno że impreza godna polecenia i za rok jak czas pozwoli przyjedziemy ponownie z większą ekipą ;)

Co do organizacji: bez zarzutu! Wszystko przebiegało sprawie a nawet organizator rozlosował kilka nagród pocieszenia dla graczy którym się nie poszczęściło.

OMP2014 myślę że jest naprawdę fajną imprezą na którą każdy prawdziwy Osadnik powinien odwiedzić! ;)

PS Godziny mogą troche się róźnić bo nie patrzyłem dokładnie na zegarek bo czas szybko i miło uciekał ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 14