galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Pytanie ogólne"
Autor Wiadomość
maxus32
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Cze, 2009   "Pytanie ogólne"

Czy ktoś wie panowie szlachta co się stało z tym adresem: http://www.magiaimiecz.eu/ ???. Jeśli tak to prosze o info. Z góry dziękuje :)
 
 
szutek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Cze, 2009   

Ktoś napisał na Gamekeeperze, że przekroczony półroczny limit transferu. Także do końca czerwca strona pewnie będzie wyłączona.
 
 
Sikorales
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Paź, 2009   

Nie wiem czy w dobrym temacie ale zaryzykuje :)

Mam pytanie odnośnie protectorów na karty czy warto je używać jeśli już ktoś używa to jakie i gdzie można dostać?

Z góry dziekuje :roll:
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Paź, 2009   

Ja używam klasycznych prześwitujących koszulek, 100 szt. za 3.50 zł. Mam jedną kartę formę - nota bene Książę - i wedle niego wycinam koszulki dla moich kart.
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Paź, 2009   

Sikorales napisał/a:
Nie wiem czy w dobrym temacie ale zaryzykuje :)

Mam pytanie odnośnie protectorów na karty czy warto je używać jeśli już ktoś używa to jakie i gdzie można dostać?

Z góry dziekuje :roll:


Zerknij tutaj:
http://www.gamekeeper.off...er=asc&start=90

Masz tam fotki koszulek mojego autorstwa oraz namiary gdzie je można kupić.
 
 
Sikorales
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Paź, 2009   

Nemomon napisał/a:
Ja używam klasycznych prześwitujących koszulek, 100 szt. za 3.50 zł. Mam jedną kartę formę - nota bene Książę - i wedle niego wycinam koszulki dla moich kart.


No tak ale wtedy dwa boki kart sa przeciete i latwo karta moze wypasc...
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Paź, 2009   

Sikorales napisał/a:
Nemomon napisał/a:
Ja używam klasycznych prześwitujących koszulek, 100 szt. za 3.50 zł. Mam jedną kartę formę - nota bene Książę - i wedle niego wycinam koszulki dla moich kart.


No tak ale wtedy dwa boki kart sa przeciete i latwo karta moze wypasc...


Przyzwyczaisz się :P A jeżeli chodzi o ścisłość, to jeden bok.
 
 
Sikorales
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Paź, 2009   

czyli jak to robisz?? i który bok dłuższy czy krótszy??
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Paź, 2009   

Jak mam koszulkę, to nie wkładam do niej karty normalnie, tylko w poprzek i tnę w połowie (dłuższego boku).
http://img3.imageshack.us/img3/5240/07092009q.jpg
^ przykład jak jakiś czas temu testowałem nowego Leprechauna.
 
 
Sikorales
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Paź, 2009   

Tak tez myślałem i twój pomysł jest oryginalny ale nie wiem czy się będzie sprawdzał (karty mogą wypadać lub się wysuwać)
Dzięki dla Kufira i Nememnona za pomoc

Ps. zastanawiam się nad kupnem żniwiarza czy lepiej poczekać na podziemia??

Ps2. macie jakis polski spis kart z opisem do żniwiarza i dungeona??
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Paź, 2009   

Cytat:
Ps. zastanawiam się nad kupnem żniwiarza czy lepiej poczekać na podziemia??


Kup jedno a potem drugie to najlepsze wyjscie.
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Paź, 2009   

Sikorales napisał/a:
Tak tez myślałem i twój pomysł jest oryginalny ale nie wiem czy się będzie sprawdzał (karty mogą wypadać lub się wysuwać)
Dzięki dla Kufira i Nememnona za pomoc

Ps. zastanawiam się nad kupnem żniwiarza czy lepiej poczekać na podziemia??

Ps2. macie jakis polski spis kart z opisem do żniwiarza i dungeona??


Mam około 600 kart Przygód i bardzo dobrze się mi z nimi gra, z tasowaniem są minimalne problemy, ale tylko wtedy, gdy grasz z custom kartami (mój deck zawiera więcej kart fanmade niźli oryginalnych), jeżeli nie, to bardzo dobrze się tasuje, oczywiście na początku trza się przyzwyczaić.

Co do spisu kart do Żniwiarza, to w najbliższym czasie zrobię jakiś, jeżeli jeszcze nie ma jakiegoś na stronie głównej Galakty.

Do Dungeona zdaje się zapodawałem jakiś spis: http://www.forum.galakta....p?p=17989#17989
 
 
Piotr
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Paź, 2009   

Nemomon napisał/a:

Co do spisu kart do Żniwiarza, to w najbliższym czasie zrobię jakiś, jeżeli jeszcze nie ma jakiegoś na stronie głównej Galakty.

Do Dungeona zdaje się zapodawałem jakiś spis: http://www.forum.galakta....p?p=17989#17989


Fajny pomysł z tym spisem kart przygód i czarów, a jeszcze ciekawiej byłoby je zestawić z 2-gą edycja Talismana na zasadzie porównania. Swoja drogą ciekawe jakich kart z 2-ki jeszcze nie wydali w tej edycji, a w jakich pozmieniali efekty.
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Paź, 2009   

Piotr napisał/a:
Nemomon napisał/a:

Co do spisu kart do Żniwiarza, to w najbliższym czasie zrobię jakiś, jeżeli jeszcze nie ma jakiegoś na stronie głównej Galakty.

Do Dungeona zdaje się zapodawałem jakiś spis: http://www.forum.galakta....p?p=17989#17989


Fajny pomysł z tym spisem kart przygód i czarów, a jeszcze ciekawiej byłoby je zestawić z 2-gą edycja Talismana na zasadzie porównania. Swoja drogą ciekawe jakich kart z 2-ki jeszcze nie wydali w tej edycji, a w jakich pozmieniali efekty.


Cóż, nie będę owijał w bawełnę, na segregację względem 2nd oraz 3rd Edition (bowiem sporo jest kart i tej Edycji) raczej na pewno nie starczy mi czasu. Może kiedyś, ale raczej wątpię, iż w najbliższej przyszłości. Co do niewydanych kart, to jednak jeszcze trochę tego by się nazbierało ;) . Całe Smoki dla przykładu, po mniej więcej połowie z Talisman: The Adventure oraz Talisman Expansion Set. Nah, jest jeszcze parę kart z White Dwarfa, których nie wydano póki co, czy karty Zaklęć z City Expansion Set. Jeszcze sporo tego jest..
 
 
Piotr
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Paź, 2009   

Może nie będzie to jednak aź tak czasochłonne :D , a myślę ze warto, bo nie wszyscy mają dostęp do starych edycji, no i ta nostalgia…. Chodziło mi głównie o Podstawkę z 2nd Edition, The Adventure oraz Talisman Expansion Set, Dungeon i może White Dwarfa, bo Smoki i Miasto pewnie dopiero przed nami. Dla zachęty pokusiłem się o zestawienie kart z nowego Dungeona względem naszych rodzimych Podziemi z drugiej edycji Mima:

Zmiany kart w PODZIEMIACH z TMiMA dotyczą:

FIRE (Pożar) - teraz na 5-6 niszczy wszystkich Wrogów, a nie tylko Potwory
GREEN MIST (Zielona Mgła) – dodatkowo niszczy Broń
SLAVES (Niewolnicy) – polityczna zmiana na DUNGEON KEEPER – efekt bez zmian
CRAWLING SLIME - po Walce niszczy każdą użyta w niej broń ,a nie tylko wskazane w karcie
GIANT BEETLE (Zuk) – zjada nam Przyjaciela dodatkowo po utracie punktu życia, jeśli nie mamy żadnego, tracimy drugi punkt,
GIANT SPIDER (Pająk) - ma zmniejszoną siłę o 1 i nie ma zdolności chwytania w sieć (ewidentna zmiana na niekorzyść)
LIVING STATUE – by ją pokonać musimy mieć magiczny przedmiot, a nie konkretnie Runiczny Miecz lub Lance
DECREE OF BANISMENT – zmienione na SCROLL OF EXILE ale tym razem zamiast Nieznajomego usuwa z planszy Wroga (myślę, że zmiana niekorzystna, bo mało efektów wpływa na Nieznajomych)
CRYSTAL OF POWER (Kryształ Mocy) – teraz dodaje aż 2 punkty w Walce Psychicznej, zamiast jednego
GAUNTLET OF MIGHT (Rękawica) - teraz dodaje aż 2 punkty w Walce, zamiast jednego
DOG (Pies) zmieniony na FAITHFUL HOUND – teraz może za nas wałczyć tylko w zwykłej Walce (nie ma Mocy), za to ze zwiększoną Siłą do 3 punktów
SECRET PASSAGE – (Sekretne przejście) – prowadzi do trochę innych alokacji w Podziemiach po wyrzucaniu danej liczby oczek
TUNNEL – zmieniony na PASSAGEWAY - prowadzi do trochę innych alokacji na zewnątrz Podziemi po wyrzucaniu danej liczby oczek
GONG i OŁTARZ – niestety nie występują w nowej edycji (niestety zmiana na niekorzyść) – chociaż Ołtarz wraca na planszę główną wraz z dodatkiem Frostmarch

Efekty w kartach nie wymienionych powyżej właściwie pozostają niezmienione, poza oczywistym doprecyzowaniem zapisów. Ogólnie poza nielicznymi przypadkami zmiany kart w nowej edycji są korzystne, no i co oczywiste jest ich teraz znacznie więcej :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14