galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
INWAZJA VS STAR WARS LCG
Autor Wiadomość
thewitcher3
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Gru, 2013   INWAZJA VS STAR WARS LCG

Inwazja czy Star wars? Grywam dużo w warhammera w domu i zastanawiam sie nad Star wars lcg, jednak czy warto kupić te karcianke czy dalej inwestowac w dodatki do Warhammera? Czytałem dużo o mechanice gry, wydaję się być cięższa niż w Warhammerze, minusem jest też zapewne atak jednostek na pojazdy kosmiczne. Co radzicie? Jak Wasze wrażenia po rozgrywkach w obie karcianki?
 
     
morphine
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Gru, 2013   

Jeśli masz możliwość zagrania w obie gry to po prostu zagraj przynajmniej kilkanaście razy i oceń co Ci się bardziej podoba.

Dla mnie wybór byłby (bo nie stałem przed takim) prosty - WHI :) , z tego względu, że po pierwsze nie cierpię i nie trybię uniwersum SW (już prędzej Android: Netrunner by mnie wciągnął) a po drugie (a może właśnie to po pierwsze) WHI jest najzwyczajniej najlepszą karcianką LCG (uwaga: to tylko moja opinia, nie mam zamiaru nikogo tutaj prowokować do debilnych dyskusji i ripost - zdania nie zmienię :) ).

EDIT: Jeśli chcesz grać turniejowo to póki co scena WHI jest największa z karcianek LCG.
 
     
thewitcher3
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Gru, 2013   

Póki co turniejowo nie gram ale mam wszystkie duże dodatki oprócz kataklizmu oraz masę battlepacków, przyznam WHI bardzo mnie wciągnął i ciagle gramy ze znajomymi jednak przydałaby się pewna odmiana tylko czy Star Wars przebije WH? Na pewno plusem dla mnie są na wysokim poziomie grafiki SW, niestety grać w nie jeszcze nie gralem i pewnie zagram dopiero jesli kupię
 
     
Dziobak
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Gru, 2013   

Jako odskocznia od WHI będzie dobry, ale jak wyżej proponowałbym ci przyjrzeć się netrunnerowi.
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

jak zadajesz pytania na wątku WHI to wiadomo, ze powiemy WHI. To tak jakbyś się w siedzibie partii PiS spytał kto jest lepszym premierem. P. Kaczyński, czy p. Tusk :razz:
 
     
Teokrata
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

thewitcher3 napisał/a:
Póki co turniejowo nie gram ale mam wszystkie duże dodatki oprócz kataklizmu oraz masę battlepacków, przyznam WHI bardzo mnie wciągnął i ciagle gramy ze znajomymi jednak przydałaby się pewna odmiana tylko czy Star Wars przebije WH? Na pewno plusem dla mnie są na wysokim poziomie grafiki SW, niestety grać w nie jeszcze nie gralem i pewnie zagram dopiero jesli kupię


hej ja akurat naleze do tego grona heretykow, ktore rok temu porzucilo Inwazje dla Star Warsow i wcale nie dlatego, ze jestem fanem uniwersum. Gram w karcianki juz 20 kilka lat, gralem w WHI turniejowo na prawde duzo i powiem Ci tak: Star Warsy to lepsza, gra, bardziej przemyslana, z lepszymi przejrzystymi zasadami, blokowym deckbuildingiem, ktory sprawdza sie genialnie oraz kilkoma formatami gry: 1vs1, 2vs2, 3vs1, 1vs3. Jesli grasz w domu z przyjaciolmi to chyba najlepsza opcja bedzie kupienie sobie teraz multiplayerowego deluxa "Balance of the Force" w ktorego mozecie grac jak w planszowke, albo po prostu dwa core sety i tez bedziecie mieli z tego sporo zabawy. tylko od razu mowie, ze po innych grach karcianych ma sie skonnosci do bezsensownych atakow i innych dziwnych zagran, a Star Warsy to jednak inna gra i wymagaja duzo wiecej kombinowania niz sie z poczatku moze wydawac :razz: poza tym... FFG wlasnie podjelo decyzje o zamknieciu Warhammera Inwazji co oznacza, ze juz nie wyjda zadne nowe karty i karcianka w koncu umrze...
 
     
thewitcher3
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Gru, 2013   

dla tych co graja w turniejach pewnie umrze, dla mnie jako gracza domowego z ogromna iloscia dodatków - starczy na jeszcze wiele lat:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14