galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co dalej z Inwazją w Polsce?
Autor Wiadomość
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 28 Lis, 2013   Co dalej z Inwazją w Polsce?

Jako, że FFG ogłosiło decyzje o zaprzestaniu wydawania nowych dodatków do Inwazji pojawia się sporo pytań co do przyszłości tej gry, zwłaszcza jeśli chodzi o rozgrywki turniejowe, wsparcie sceny itd. w Polsce.

Pojawiły się głosy, że teraz Inwazja już umarła. Tymczasem o tym czy dana gra umiera decydują gracze a nie zamknięcie linii wydawniczej. To od graczy i zorganizowania sceny zależy czy dalej będą chętni do gry w turniejach.

Scena Inwazji w naszym, kraju jest bardzo dobrze zorganizowana ale tak naprawdę dopiero teraz przed nią stoją prawdziwe wyzwania. I od tego, czy dalej znajdą się gracze chcący się zaangażować się w pracę na rzecz sceny zależy jak potoczą się jej losy w Polsce. O czym poniżej.

W pierwszej kolejności chciałem uspokoić wszystkich i potwierdzić, że Galakta będzie cały czas organizowała dalej rozgrywki i w miarę możliwości je wspierała nagrodami. Na jesień przyszłego roku tak jak zawsze odbędą się Mistrzostwa Polski.

Wbrew pozorom obecna sytuacja jest zarówno wyzwaniem dla sceny ale także pewną szansą na sprawdzenie jak można sobie w takiej sytuacji poradzić.

Galakta będzie cały czas opiekowała się rozgrywkami. Jednak w moim przekonaniu powinna powstać „rada ligi”, składająca się z wybranych osób z różnych ośrodków w kraju, która będzie głosem doradczym i tak naprawdę ona będzie decydowała o zmianach w regulaminie, Faq, restrykcjach. Aby tak się stało musza być chętni do poświęcenia w tym celu trochę swojego czasu.

Mogą powstać nowe formaty rozgrywek, które dotąd nie były oficjalne.

Restrykcje, które nie pozwolą się nudzić graczom mimo braku dostępu do nowych kart. Mogą to być np. takie zasady, że w danym kwartale nie można używać kart z takich dodatków lub takich. To pozwoli graczom na ciągłe szukanie nowych rozwiązań ze znanych już kart.

Takie ograniczenia a także sytuacja w której linia jest zamknięta spowoduje, że nowi gracze łatwiej i wydając mniej pieniędzy będą mogli dołączyć do rozgrywek. To, że linia jest zamknięta ma mniejsze znaczenie jak to, że w daną grę jest dużo turniejów i rywalizacji. I to wcale nie musi oznaczać, że nie będą pojawiać się nowi gracze.

Nie ma problemu z dostępnością dodatków na długi czas. Brakuje nam tylko 3 dodatków z 2 cyklu natomiast wszystkie inne są dostępne.

To takie przemyślenia na szybko. Zastanówcie się nad tym wszystkim, podyskutujcie. Możliwości jest bardzo wiele i skoro scena potrafiła się tak zorganizować i bawić się przez długi czas to szkoda aby to bez zastanowienia zaprzepaścić. My także jako Galakta nad tym się zastanowimy i Stach, który opiekuje się rozgrywkami będzie już nadzorował ewentualne zmiany, które muszą nastąpić jeśli Inwazja ma trwać.
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Lis, 2013   

Wspaniała wiadomość :mrgreen:
 
     
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 29 Lis, 2013   

Na forum http://whinvasion.pl pojawił się temat dotyczący wyborów do „rady starszych”, która ma decydować o Faq, restrykcjach itp. Mogą głosować tylko gracze z tego forum itd.

Panie i Panowie nie róbcie czegoś na szybko to po pierwsze. Zasady głosowania nie mogą wyłączać graczy, którzy nie są zarejestrowani na jakimś forum nawet najpopularniejszym. Aby takie głosowanie miało jakiś sens to wybór musi być akceptowany przez całą scenę. A w tej chwili wygląda tak, że głosować mogą osoby które nie grają od 2 lat ale nie może głosować gracz, który gra ale nie jest zarejestrowany.

Proponuję głosowanie do tego grona przeprowadzić trochę inaczej. Pierwsze podstawowe pytanie jest ile osób ma liczyć taka „rada” i nad tym trzeba się chwilę zastanowić. Czy mogą to być wszystkie osoby z tego samego miasta czy też nie. Ligę na pewno powinny reprezentować osoby z różnych ośrodków.

Dajcie sobie czas na taką dyskusję np. do końca przyszłego tygodnia.

Potem jak się już takie rzeczy ustali głosowanie powinno przeprowadzić się całkiem inaczej. W głosowaniu powinny uczestniczyć np. wszystkie osoby, które uczestniczyły np. w tym sezonie w jakimkolwiek turnieju. Takie głosowanie można przeprowadzić z wykorzystanie skryptu rankigowego. Po zalogowaniu oddawałoby się głos. Wtedy będą mogli głosować wszyscy aktywni gracze.

Jeśli mamy to jako wydawnictwo firmować musi to być zrobione na poważnie a nie w sposób, który zaraz będzie budził jakieś niepotrzebne emocje.
 
     
Teokrata
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Lis, 2013   

ja np zostałem zbanowany na tym forum za promowanie Star Wars LCG... i uświadamianie graczy, że FFG zamknie WHI, co się właśnie stało...
 
     
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 29 Lis, 2013   

Już otrzymaliśmy kilka maili z zarzutami że nie tak powinny wyglądać wybory i jakim prawem ktoś to robi bez żadnych uzgodnień... Taka sytuacja niepotrzebnie podzieli tylko graczy.

Najpóźniej w najbliższą środę przedstawimy nasze oficjalne stanowisko w sprawie dalszych rozgrywek w Polsce, którymi się opiekujemy. I w jaki sposób zostaną wyłonione osoby, które będą współdecydowały z nami o ewentualnych zmianach w rozgrywkach.

Aby zamknąć tę sprawę.
Wszelkie wybory, ustalenia, które nie są uzgodnione z wydawnictwem Galakta nie będą przez nas honorowane w ramach rozgrywek, którymi się opiekujemy.
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Lis, 2013   

Głosowanie zamknąłem, dobrze, że zajmie się tym Galakta :smile:
D.W. napisał/a:
Proponuję głosowanie do tego grona przeprowadzić trochę inaczej. Pierwsze podstawowe pytanie jest ile osób ma liczyć taka „rada” i nad tym trzeba się chwilę zastanowić.

Na pewno nieparzysta ilość osób, żeby uniknąć impasu. 3 osoby to moim zdaniem za mało, 5 też, 7 albo 9 wydaje się liczbą optymalną. 11 maks. 13 to pechowa liczba :razz:
D.W. napisał/a:
Czy mogą to być wszystkie osoby z tego samego miasta czy też nie. Ligę na pewno powinny reprezentować osoby z różnych ośrodków.

Tu dochodzimy do problemu od ilu osób zaczyna się ośrodek. Chyba najłatwiej to sprawdzić na podstawie organizowanych turniejów. Moim zdaniem przynależność osób do miasta nie powinna blokować możliwości dostępu np. przemo i Jaszczur są obaj z Wrocławia i niedopuszczenie któregoś z nich uważałbym za nieporozumienie.
D.W. napisał/a:
Potem jak się już takie rzeczy ustali głosowanie powinno przeprowadzić się całkiem inaczej. W głosowaniu powinny uczestniczyć np. wszystkie osoby, które uczestniczyły np. w tym sezonie w jakimkolwiek turnieju. Takie głosowanie można przeprowadzić z wykorzystanie skryptu rankigowego. Po zalogowaniu oddawałoby się głos. Wtedy będą mogli głosować wszyscy aktywni gracze.

Popieram w 100%.
 
     
Staszek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Gru, 2013   

W związku z decyzją FFG o zaprzestaniu wydawania nowych dodatków do Inwazji, informujemy, że mamy zamiar kontynuować prowadzenie ligi oraz wspieranie i organizowanie turniejów.

Na wstępnie musimy zaznaczyć, że ciągle nas obowiązują wszelkie restrykcje wynikające z licencji FFG oraz GW. Jeżeli mamy wspierać scenę turniejową, zajmować się rankingiem, uaktualnieniem zasad wszelkie działania nie mogą naruszać licencji. Co oznacza, że nie mamy możliwości tworzyć nowych kart.

Proponujemy utworzenie dwóch grup, które będą z nami współpracować.

Pierwszą grupą byłaby rada ligi składająca się z przedstawicieli większych ośrodków turniejowych w Polsce. Biorąc pod uwagę turnieje, które odbyły się w tym roku mamy na myśli miasta: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Wrocław, Warszawa. Rada ligi liczyłaby 7 osób. Rada ligi byłby to „głos” lokalnych scen turniejowych w Polsce, która uzgadniałaby i akceptowała wspólnie obowiązujące aktualnie formaty, FAQ, limity turniejów, uczestników itp., czyli wszystko co związane ze sceną turniejowa, promocją i organizacją. Podczas głosowań głosy osób z największych ośrodków, takich gdzie średnia uczestników na jednym turnieju jest powyżej 12 osób, liczyłby się za 2, poniżej tego limitu za 1. Chcielibyśmy, żeby w skład rady ligi wchodziły osoby, które zajmują się organizacją turniejów lokalnych. Osoby te mogłyby komunikować się z lokalnymi graczami i uzgadniać wspólne stanowisko.

Drugą grupą byłyby osoby odpowiedzialne za wyjaśnienia i zamiany zasad, tworzenie nowego FAQ. Najlepiej byłoby gdyby, były to osoby, które znają się bardzo dobrze na zasadach, testowały grę oraz są na bieżąco z wszystkim co się dzieję z Inwazją. W skład tego grona wchodziłoby 7 osób, 3 osoby wybrane przez radę ligi, 3 osoby zaproponowane przez nasze wydawnictwo oraz Stach, jako przedstawiciel wydawnictwa.

Obie grupy musiałyby jednak liczyć się z tym, że ostateczną decyzją we wszelkich kwestiach będzie podejmowało wydawnictwo Galakta. Jednak, jeżeli propozycje nie będą wykraczały poza granice zdrowego rozsądku oraz wymagania licencyjne nie będziemy przeszkadzać w wprowadzeniu ulepszeń.

Jako, że najnowszy dodatek w sprzedaży jest od niedawna, nie ma wielkiego pośpiechu jeżeli o aktualizacje zasad i najlepiej będzie jak przez najbliższy czas zagramy na zasad obowiązujących w FAQ 2.2. Najwcześniejsze zmiany w zasad i FAQ mogłoby nastąpić dopiero w nowym roku.

Naszą propozycję dajemy Wam do przemyślenia i przedyskutowania. Będziemy śledzić dyskusję a w przyszłym tygodniu będziemy chcieli podjąć ostateczną decyzję.

Jeżeli, ktoś ma jakieś propozycje, ale nie chciałby publicznie się wypowiadać można kontaktować się za pomocą maila stanislaw@galakta.pl bądź pw.
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Gru, 2013   

dobra decyzja :)
 
     
vivus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Sty, 2014   

ja osobiście mam nadzieję, że inwazja nie zniknie całkowicie ani na zawsze, bo tak naprawdę szkoda by było.
 
     
Nyarl
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Kwi, 2014   

A jest jakaś gra LCG, której nie zaprzestacie wydawać? I będą wychodzić wszystkie dodatki PL? Czy lepiej przenieść się na planszówki zwłaszcza te bez dodatkowe? Bo może okazać się, że wydacie podstawkę a dodatków już nie albo 2 z 3. Nie możecie robić druków na żądanie nawet droższych? Hmmm...
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Kwi, 2014   

gra ma podstawkę, 5 dużych dodatków i jakieś 36 małych.
 
     
Nyarl
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Kwi, 2014   

Germanus napisał/a:
gra ma podstawkę, 5 dużych dodatków i jakieś 36 małych.


Dziękuję wiem, że dużo ale to była rozkminka z resztą gier, które wydają i nie odnosiła się do Inwazii. Tam był przykład do gier planszowych.

Co do pytania o LCG to jest dużo dodatków ale co z następnymi gdyby miały wyjść? Nie można tak zostawiać graczy, to nie są tanie gry na PC. Dlatego "druk na żądanie" w pl, każdego nowego i starego dodatku był by wskazany nawet przy dwukrotnie wyższej cenie ja bym zakupił... mniej piwa w miesiącu czy tam wystarczy rzucić palenie.
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Kwi, 2014   

ffg na pewno będzie robiła dodruki (tak zapowiedzieli) więc w razie czego można kupować angielskie. Poza tym jest jeszcze rynek wewnętrzny ;)
 
     
Nyarl
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Kwi, 2014   

Germanus napisał/a:
ffg na pewno będzie robiła dodruki (tak zapowiedzieli) więc w razie czego można kupować angielskie. Poza tym jest jeszcze rynek wewnętrzny ;)


Tylko, że żona nie zna angielskiego, a tłumaczenie jej kart w trakcie rozgrywki ehhh... nie gra ze mną też zbyt często więc myślę, że zaraz zapomni co jaka karta wprowadza. Do tego kupowanie gry po PL a potem reszty po US jakoś mnie tak nie kręci. Fakt , że jest dużo dodatków po PL co mnie bardzo, ale to bardzo cieszy i już te dodatki umilą rozgrywkę i da się fajne talie złożyć. Ale ja chcę więcej i więcej, jak studnia bez dna... no bo na co mam wydawać pieniądze? Na browary? Na fajki? Na eurogąbki na jakimś głupim portalu internetowym? Wolę je wydać na gry. Może kiedyś ktoś piz%&%^& EMP hehe no i elektronika umrze ale papier przetrwa :) (żart)

Apropos, czy jest możliwość dokupienia kart z wprowadzoną erratą? Bo kupiłem w sklepie podstawkę i powiedzieli mi, że najnowszy dodruk, po otwarciu okazało się, że na kartach pisze 2009... hmmm... oszukali mnie... (nie piszę o sklepie Galakty!)

No i pytanie jeszcze jedno... czy w ogóle jeszcze jakieś dodatki mają ukazać się (NOWE) w wersjach US? Czy po prostu gra zakończona i tylko dodrukowywać będą już te które się ukazały po US oczywiście i ew. PL. I jeżeli tak, to czy GALAKTA wydała wszystkie istniejące w tej chwili dodatki US?

US czyt. jako ENG
 
     
Mitrel
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Kwi, 2014   

Galakta wydała wszystko co wyszło po Angielsku.
FFG już nie produkuje dodatków do Inwazji więc spokojnie możesz się zaopatrzyć we wszystko co można mieć. Ale zdecydowanie proponuje Ci się wstrzymać, poczekaj na premierę Warhammera 40k, liczba graczy będzie porównywalna do szczytowej ilości Inwazji.

Premiera będzie 3-4 kwartał 2014r.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14