galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gra z wszystkimi dodatkami / optymalna ilość graczy
Autor Wiadomość
Bobołak
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Lis, 2013   Gra z wszystkimi dodatkami / optymalna ilość graczy

Hej,

Chciałbym zawrzeć dwie powiązane kwestie do rozważań.

1. Za jaką uważacie optymalną ilość graczy w HwA? Dotychczas byłem zajadłym fanem gry dla dwóch badaczy ale oczywiście po kupieniu Koszmaru w Dunwich spasowałem. Przełamałem się i zagrałem po 2 badaczy na osobę czyli z 4 postaciami. Rozgrywka była bardzo emocjonująca i udało się zapieczętować bramy przed Cthulthu. Ledwo więc emocje były. Takiej rozgrywki oczekiwałem więc już przeboleję granie tymi dwoma graczami. Jakie są Wasze odczucia i w jakich konfiguracjach dodatkowych?

2. Czy ktoś próbował grać we wszystkie dodatki i jakie wrażenia? Czy jest to w ogóle możliwe? Jeśli tak to czy będę musiał grać po 3 badaczy (6 badaczy łącznie)?

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji!
 
     
Rotevil
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Lis, 2013   

u mnie się nie mieszczą plansze Dunwich i Insmouth , gram na samej planszy Insmouth i z dwoma małymi dodatkami : klątwą faraona i króla w żółci , czterema badaczami jest ciężko , trzema to jest już horror , podejrzewam, że z dwoma planszami musiałoby się zaczynać od 5 badaczy by mieć jakąś szansę...
 
     
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Lis, 2013   

dwa duże dodatki to już samo w sobie jest niedowygrania. Małych dodatków może być masa - bo nie wnoszą dużo, ot jakieś nowe karty i tyle. A nowa mapa zawsze żyje własnym życiem...
 
     
myceK
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Lis, 2013   

Tak czytam i zaczynam się martwić, planuje kupić Dunwich a zwykle będę grał z dziewczyną i każde z nas bedzie miało po jednym poszukiwaczu nie podoba mi się idea posiadania 2 postaci.

Czy gra 2 postaciami jest w ogóle możliwa przy Podstawce + Dunwich i wszystkie małe podstawki ??
 
     
Bobołak
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Lis, 2013   

Mam lustrzaną sytuację - też gram z dziewczyną, też się o to martwiłem no i finalnie jestem po zakupie.
Niestety, szansa zwycięstwa zbliżyła się do zera. Właściwie to mimo tego, że mocno woleliśmy grać jednym badaczem okazało się to niemożliwe. Skapitulowaliśmy i gramy po dwóch. Powiem, że wbrew obawom gra się przyjemnie i nadal pozostaje możliwość wczuwki w postacie. Nie taka jak była wcześniej ale jednak.

Wybór jest Twój ale nie sądzę by ktoś zdołał się powstrzymać od zakupu kolejnego dodatku...
 
     
myceK
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lis, 2013   

Dzięki za odpowedź !
A jak innych wrazenia czy jest możliwość wygrania w 2 postacie ?

A jak sytuacja z innymi dodatkami planszowymi może Dunwitch trzeba połaczyć z innym dodatkiem lub odrazu lepiej kupic coś innego dla 2 graczy choc nastruj dunwich bardzo mi sie podoba i wydaje mi sie ze jest najmniej skomplikowany.
 
     
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lis, 2013   

myceK napisał/a:
Dzięki za odpowedź !
A jak innych wrazenia czy jest możliwość wygrania w 2 postacie ?

A jak sytuacja z innymi dodatkami planszowymi może Dunwitch trzeba połaczyć z innym dodatkiem lub odrazu lepiej kupic coś innego dla 2 graczy choc nastruj dunwich bardzo mi sie podoba i wydaje mi sie ze jest najmniej skomplikowany.

Pamiętaj, że obok tego co oryginalne jest cała masa projektów autorskich. Nie powiem, część z nich jest tworzona po to by ułatwiać, część by utrudniać. Tak więc pole manewru - olbrzymie.
 
     
szutek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lis, 2013   

Potwierdzam ze granie w 2 osoby po 2 postaci każdy, wbrew moim obawom, sprawdza się bardzo dobrze.
 
     
beszcza
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Gru, 2013   

Mam wszystkie dodatki oprócz Mgły nad Kingsport oraz Widmo nad Innsmouth dość często gram w 2 i jest ok. Trzeba od początku do końca ułożyć strategię i jest możliwe wygranie.
 
     
cfsz
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Gru, 2013   

Uważam, że najlepiej się gra w 3-6 Badaczy. I wtedy dobrze się nam gra zarówno większą ekipą - chociaż rzadko się to udaje - jak i nawet solo ;) proporcje miedzy iloscią bram/stworów a możliwościami całej grupy są najbardziej trafione. Jak jest mniej to mała szansa na zdobycie dobrej broni i szybkie zamykanie bram/klepanie stworków a jak więcej graczy - Przedwieczny się budzi wczesniej bo 5 bram otwarte.

Chociaż:
Grałem ostatnio w osiem osób ze wszystkimi polskimi dodatkami i cudem udało się wygrać z Nyogthą, chociaż skubany ma modyfikator -8. Na szczęście tuż przed obudzeniem poszła Pogłoska Gwiazdy Są w Porządku i po poświęceniu Duke'a dostaliśmy duuuużo broni. Miotacze ognia, koktajle mołotowa, karabiny, dynamit też się trafił, dwie 45-tki...

Ach, musiałem się pochwalić, wyrzucić 12x8=96 sukcesów w walce z tym Przedwiecznym to jest coś. Dużo szczęścia, ale tak się gra na 8 osób. Przed tą grą graliśmy w 8 osób też przeciwko Yog-Sothoth. Pozamiatal nas totalnie...
 
     
Rotevil
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Gru, 2013   

cfsz napisał/a:
Uważam, że najlepiej się gra w 3-6 Badaczy. I wtedy dobrze się nam gra zarówno większą ekipą - chociaż rzadko się to udaje - jak i nawet solo ;) proporcje miedzy iloscią bram/stworów a możliwościami całej grupy są najbardziej trafione. Jak jest mniej to mała szansa na zdobycie dobrej broni i szybkie zamykanie bram/klepanie stworków a jak więcej graczy - Przedwieczny się budzi wczesniej bo 5 bram otwarte.

Chociaż:
Grałem ostatnio w osiem osób ze wszystkimi polskimi dodatkami i cudem udało się wygrać z Nyogthą, chociaż skubany ma modyfikator -8. Na szczęście tuż przed obudzeniem poszła Pogłoska Gwiazdy Są w Porządku i po poświęceniu Duke'a dostaliśmy duuuużo broni. Miotacze ognia, koktajle mołotowa, karabiny, dynamit też się trafił, dwie 45-tki...

Ach, musiałem się pochwalić, wyrzucić 12x8=96 sukcesów w walce z tym Przedwiecznym to jest coś. Dużo szczęścia, ale tak się gra na 8 osób. Przed tą grą graliśmy w 8 osób też przeciwko Yog-Sothoth. Pozamiatal nas totalnie...




ehh gdybym tylko miał miejsce na 8 graczy, to musiały być epickie gry , ile czasu trwała rozgrywka ? :smile:
 
     
cfsz
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Gru, 2013   

Z kingsportem zabraknie mi podłogi...
Gra trwała może ze 4 godziny; szybko nam idzie rozkladanie.
 
     
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Gru, 2013   

cfsz napisał/a:
Z kingsportem zabraknie mi podłogi...
Gra trwała może ze 4 godziny; szybko nam idzie rozkladanie.

Setup jest najgorszy..

Jedno pytanie, bo z każdym możliwym dodatkiem dochodzą nowe różne karty - jak je segregujecie? Jakieś pudełka, pudełeczka autorskie czy jak??
 
     
Rotevil
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Gru, 2013   

cfsz napisał/a:
Z kingsportem zabraknie mi podłogi...
Gra trwała może ze 4 godziny; szybko nam idzie rozkladanie.




to jeszcze nie tak źle , mój rekord to 6-7 godzin z Tsatsougą we czwórkę chyba wtedy graliśmy , ale to podczas sylwestra bo takto zabrakło by czasu :cool:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 13