galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Żeglarze - Instrukcja
Autor Wiadomość
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 10 Sie, 2006   Żeglarze - Instrukcja

Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją do gry "Żaglarze z Catanu"
Jest to wersja Beta i jesli zauważycie jakieś błędy prosimy o informacje. Co kilka głów...



http://www.galakta.pl/pli...e/zeglarze1.pdf
 
 
mn3006
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Sie, 2006   

Czy w składzie gry (str 1) nie brakuje kart cudów (scen. 8)?
 
 
Grzegorz
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Sie, 2006   

Oto mini poprawki regul:


  • Str. 3 "C) Statki i drogi" "1. Najdluzsza droga handlowa":
    [...] Uwaga: Statki uwaza sie za..., gdy w miejscu polaczenie znajduje sie osada lub miasto.
    -> Zamiast 'polaczenie' powinno byc 'polaczenia'.

  • Str. 3 "F) Nowy Surowiec: Zloto":
    [...] Jesli na takim polu znajduje sie miasto... Moze wybrac dwie rozne karty
    -> Brak kropki po 'dwie rozne karty'.

  • Str. 3 "G) Koniec gry":
    Gra konczy w momencie sie...
    -> Budowa zdania: Gra konczy sie w momencie...

  • Str. 4 "1. Elementy":
    -> Pod tablica z zetonami pisze doslownie "4 porty zwykle", pisane z 'l' jak 'lalka' zamiast 'l' jak 'lodz'.
    -> Ponadto brakuje tam wymienienie 16 znacznikow jak w drugim scenariuszu.

  • Str. 11 "Scenariusz 7: Wyspy piratow":
    Zm polnocnego... ktora zaatakowala wyspy Catanczkow.
    -> 'm' za duzo: 'Z' a nie 'Zm'.
    -> Brakuje 'y': -czykow a nie -czkow.

  • Str. 13 "4. Alternatywne rozmieszczenie":
    -> Z tego punktu nie wynika, DLACZEGO nie wolno rozmiesczac pol lub zetonow. W niemieckim oryginale podaja bynajmniej powod: Tylko ten schemat gwarantuje rowne szanse wszystkim graczom.

  • Str. 14 "3. Zasady specjalne" "Budowa cudu":
    -> Mowa jest o "kolosie" (w przykladzie). Jednak karta cudu nazywa sie "monument", a nie kolos. O kolosie jest mowa w niemieckim oryginale. Wiec albo karte nazwiecie "kolosem" albo przyklad bedzie mowil o "monumencie".

  • Str. 16 "3. Zasady specjalne" "Faza poczatkowa":
    [...] Wszystkie pozostale sa dla niego wyspami "obcymi".
    -> W calych regulach wciaz mowa jest o wyspach "nieznanych", wiec proponuje, aby konsystentnie mowic o wyspach "nieznanych" i w tym ostatnim scenariuszu. Wiem, ze w oryginale popelniono ten sam blad, dlatego zwracam tu na to uwage. Jest to tylko blad estetyczny, ale uwaznemu czytelnikowi podpadnie. ;-)
    To samo dotyczy wszystkich pozostalych tesktów na tej stronie. "Obca" powinno zmienic sie na "nieznana".

  • Str. 16, reklama:
    online spielen bei www.catan.de
    -> Powinno to sie przetlumaczyc dla ludzi nie znajacych niemieckiego. "Grac online na [stronie] www.catan.de"

  • Oraz nie jestem sobie pewien co do lamania niektorych slow. Uczylem sie polskiego jedynie w domu rodzinnym, od 5 roku zycia mieszkam w Niemczech, wiec nie znam dokladnie regul lamania wyrazow w polskim: Czy naprawde lamie sie "na -jwiecej" lub "wy -sp"? Jezeli tak, to wszystko ok. Jezeli nie, to podam miejsca tych (dla mnie) pozornych "bledow".


@mn3006: W skladzie gry wlasnie nie brakuje kart cudow, poniewasz te karty albo musisz wyciac z zeszytu z regulami (nieladna sprawa) lub skopiowac str. 15 i wyciac je z kopii.
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 11 Sie, 2006   

Wgrałem starszą wersję niż chciałem. Teraz jest w tym miejscu nowsza, ale wymaga jeszcze pewnie paru poprawek.
Ale i tak przynajmniej 2 uwagi, które zamieściłeś były takie, które się przydały i od razu je wprowadziłem.

Jeśli chodzi o karty cudów to rozwiązanie z instrukcją mi się bardzo nie podobało i dlatego w naszej wersji będą normalne karty a raczej żetony w kształcie kart. Bo jakieś wycinanie itp. to mi jakoś nie pasowało do jakości gry.
 
 
Grzegorz
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Sie, 2006   

Super pomysl dolozyc odrazu karty cudow. Wlasnie to mnie tez troche bolalo, kiedy kupilem moja gre, ze Kosmos bylo za trudno doprodukowac 5 malych karteczek... Bardzo dobrze, ze Galakta nie robi tego samego bledu!

Przejrzalem nowa wersje regul i znalazlem maly bladzik: str. 13, 4. "Tylko ten schemat gwarantuje rowne szanse wszystkim graczom." -> Brakuje kreski nad o w wyrazie "rowne". Moja wina, bo w moim ostatnim poscie pisalem bez polskich znakow.

Poza tym wydaje mi sie, ze wszystko jest ok. Jezeli wyprodukujecie karty cudow, to niekonieczne jest, wydrukowac je jeszcze raz w zeszycie z regulami. Jezeli nie myle sie, to zaoszczedzi to tyle miejsca, ze cala ostatnia strone mozecie zuzyc na reklamy.

Jeszcze mini uwaga co do reklamy catan.de: Powinniscie dopisac jeszcze podspod mala uwage, ze dla graczy z poza granic Niemiec uczestnictwo w catan.de jest nieco skomplikowane. Trzeba znalesc chetnego gracza z Niemiec, ktory juz jest tam zameldowany, a ktory dla chetnego z zagranicy zamelduje dodatkowe konto. Ponadto musza uzgodnic miedzy soba rozliczenie, bo catan.de kosztuje miesiecznie 4,95€. Wiecej informacji w jezyku niemieckim na ten temat mozna znalesc na
http://cow.t-online.de/cg...um=1102238767/0
Tam tez mozna ubiegac sie o partnera z Niemiec, ktory zalozy ci takie konto. Ja osobiscie tam nie gram, dlatego nie wiele moge pomoc. Jezeli powstana jakies pytania, to pan Dr. Reiner Düren (bliski autorowi Klaus Teuber) chetnie dopomoze. Jego mail to LabKunst@aol.com.
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 11 Sie, 2006   

Tej reklamy pewnie nie będzie ostatecznie. Została tak sobie chwilowo.
Brakuje tam na końcu danych Galakty itp itd. Ale to nieistotne. Ona za bardzo będzie mieszała.

Karty cudów byc może zostana bo nie chcę upychac tej instrukcji aby zaoszczedzić trochę miejsca na reklamę. Tym bardziej, że raczej Osadników z Catanu nie będę reklamował dla tych co kupili juz Żeglarzy.

Co do kart cudów to pewnie musiałbym się juz nie pokazywać na forum, dlatego wolę dodać te karty :)
 
 
Grzegorz
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Sie, 2006   

D.Waszkiewicz napisał/a:
Tym bardziej, że raczej Osadników z Catanu nie będę reklamował dla tych co kupili juz Żeglarzy.


:mrgreen:

Z ta reklama to taka spontaniczna mysl. Rozumiem, ze nie musicie nawet innych gier reklamowac, bo gracze sami sie informuja.

Cytat:
Co do kart cudów to pewnie musiałbym się juz nie pokazywać na forum, dlatego wolę dodać te karty :)


:mrgreen:
 
 
Gracyanus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Sie, 2006   

str. 1 (lub dol pudelka):

- 3 akapit, 4 wers od gory
po gornym cudzyslowie („Żeglarze”) brak spacji pomiedzy nim a dywizem (tak na marginesie to nie powinna byc pol pauza?)

- 3 akapit, 5 wers od gory
[zasad .] spacja pomiedzy d a kropka

- 3 akapit, 6 wers od gory
"i" na koncu wersu

- W Zawartosc/Spis tresci
"Żeglarze z Catanu" - cudzyslow gorny w tytule/nazwie na jej poczatku powinien byc dolny, pozatym jest innego kroju ;)

stopki redakcyjnej nie umieszcza sie w spisie tresci

To tak jezeli chodzi o pierwsza strone
Pozdrawiam
 
 
Atwar
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Sie, 2006   

Zapowiedź przedsprzedaży "odleżała" już tydzień, a samej przedsprzedaży nie ma.
Trochę się niecierpliwię, ponieważ wyjeżdżam na urlop za granicę, a chciałbym przed wyjazdem zamówić "Żeglarzy".
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 18 Sie, 2006   

Bo musi nabrać mocy prawnej. A poważnie mówiąc, jeśli naprawdę będziesz wyjeżdżał a do tego czasu nie pojawi się w sklepiku mozliwość zakupu to wystarczy, że napiszesz do nas maila i sprawa załatwiona.
 
 
Atwar
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Sie, 2006   

Dziękuję. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 13