galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie odnośnie ataku.
Autor Wiadomość
arkiewicz
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Wrz, 2013   Pytanie odnośnie ataku.

Witam, właśnie zaczynam grać w warhammera inwazję i nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie czy mogę atakować bezpośrednio jednostki przeciwnika czy tylko strefy? Chodzi mi o to, że gdy dana strefa przeciwnika płonie to naturalne jest, że nie będzie bronił tej strefy przy moim ataku na nią. Więc czy mogę walczyć bezpośrednio z jego jednostkami?

I jeszcze pytanie odnośnie kontrataku. Czy kiedy atakuję jednostkę z kontratakiem a ta, dzięki tej umiejętności zada mi wystarczającą ilość obrażeń aby zniszczyć moją jednostkę to czy atakująca jednostka jeszcze zdoła zadać swoje obrażenia? Kto wybiera która jednostka otrzyma obrażenia spowodowane kontratakiem?
 
     
syd3r
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Wrz, 2013   Re: Pytanie odnośnie ataku.

arkiewicz napisał/a:
czy mogę atakować bezpośrednio jednostki przeciwnika czy tylko strefy? Chodzi mi o to, że gdy dana strefa przeciwnika płonie to naturalne jest, że nie będzie bronił tej strefy przy moim ataku na nią. Więc czy mogę walczyć bezpośrednio z jego jednostkami?

Atakujesz wyłącznie strefy. Przeciwnik zawsze ma prawo nie wyznaczyć obrońców, albo wyznaczyć na obronę tylko część jednostek w strefie.

arkiewicz napisał/a:
Czy kiedy atakuję jednostkę z kontratakiem a ta, dzięki tej umiejętności zada mi wystarczającą ilość obrażeń aby zniszczyć moją jednostkę to czy atakująca jednostka jeszcze zdoła zadać swoje obrażenia?

Gdy jednostka zostaje zniszczona to opuszcza grę natychmiast. Kontratak działa przed zliczeniem i przydzieleniem obrażeń, więc jednostka zniszczona Kontratakiem nie zada już obrażeń w tej walce.

arkiewicz napisał/a:
Kto wybiera która jednostka otrzyma obrażenia spowodowane kontratakiem?

Wybiera gracz, który kontroluje jednostkę z Kontratakiem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13