galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
sytuacja ciag dalszy
Autor Wiadomość
sephroit
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Lip, 2013   sytuacja ciag dalszy

1) orki: typ zagrywa laske morka i poswieca jednostke z misji, przydziela obrazenia sobie i wyklada arachnoraka odpala jego akcje wyklada dwa gobliny, w tym tropiciela, odpala jego akcje i wrzuca kolejna jednostke goblinow. Czy to jest legit?

2) karty uraz krasnali:jesli twoja stolica otrzyma obrazenia umiesc te karte do (nie pamietam teraz) w tej strefie czy dowolnej. To oznacza ze jak jego pole bitwy ma 5 obrazen i jest jego tura to zagrywa karte za darmo? Rozumiem, ze gdyby karta miala to samo ale ze slowem akcja wtedy moglby odpalic to w mojej turze rowniez?

3) jesli wykonuje jakakolwiek akcje z kosztem to place koszt w momencie zagrywania, jesli w wyniku dzialania innych akcji i przy rozpatrywaniu lacucha moja akcji straci legal target to koszt i akcja przepadaja? jak np z oderznijta ich lby z long winter?

4) gramy 2vs2, orki w parze z krasnalami. mam utluc w krolestwie krasnale, orki wala laske morka i zagrywaja goblinowego hero do krolestwa krasnali. czy tak mozna? Albo inaczej w grze 2on2, mozna sobie i partnerowi cos zagrywac do jego stref? poza powiedzmy czyms takim jak furia berserkera czy inne targetujace jakas jednostke?

5) czy jesli jednostka otrzymuje bonusy z danej strefy (np zabojca wezy z 5 dev w polu misji) i damy mu zyrokopter tylko do obrony a nie ataku, to czy jego bonus w walce sie liczy? jesli broni np pola bitwy?

6) mam luzpiezcze ungory atakuje nimi (nie ma obroncow), dorzucam przed przydzieleniem obr furie berserkera, wala za 4 dmg. po czym po przydzieleniu obrazen strefie, rzucam danine krwi poswiecajac ich i odpalam akcje z ungorow.Czy dobrze rozumiem: w oknie przed zadaniem obrazen daje furie. obr sa przydzielane. i co teraz? ungorow akcja nie zadziala bo leci w lancuchu jako pierwsza? bo "potem" jest dopiero ich poswiecenie i opuszczenie gry? czy takie combo da sie legit zrobic?

7) z innego postu, prosze o wyjasnienie - co komu etc

Deer Dance napisał/a:
Chaosem na przykład zagrywasz gostka który ma akcje w skrócie: 1 zasób - 1 obrażenie na spaczonej. Walisz Nurglingi, 1/2/3/4/5/6/7/8/9 zasobów i co chcesz nie żyje bo ta akcja nie ma limitów :(

Możesz jaśniej? Nic nie zrozumiałem z powyższego, podawaj nazwy kart, będzie łatwiej ogarnąć pytania.

8) jest walka, mam kapliczke nurgla, kazador otrzymuje po odpor 2 obrazenia. czy on sie spaczy bez placenia? wording mowi jakiejs a nie wybranej. z kolei potem jest spacz ja - czyli ja to rboie nie przeciwnik. wiec?
 
     
syd3r
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Lip, 2013   

sephroit napisał/a:
1) orki: typ zagrywa laske morka i poswieca jednostke z misji, przydziela obrazenia sobie i wyklada arachnoraka odpala jego akcje wyklada dwa gobliny, w tym tropiciela, odpala jego akcje i wrzuca kolejna jednostke goblinow. Czy to jest legit?

Nie Łaskę Morka tylko Zębowy rytuał Morka. Rytuał umieszcza jednostkę z ręki, natomiast akcja Arachnaroka działa wyłącznie jeśli jest on zagrany z ręki. Opisany ciąg akcji jest niepoprawny.

Z FAQ:
Zagrać
„Zagrać” oznacza zagrać kartę z ręki, płacąc cały jej koszt i stosując się do wszystkich ograniczeń.

Umieścić w grze
„Umieścić w grze” oznacza, że karta wchodzi do gry za sprawą efektu karty, a nie w normalny sposób (płacąc koszt i stosując się do ograniczeń).


sephroit napisał/a:
2) karty uraz krasnali:jesli twoja stolica otrzyma obrazenia umiesc te karte do (nie pamietam teraz) w tej strefie czy dowolnej. To oznacza ze jak jego pole bitwy ma 5 obrazen i jest jego tura to zagrywa karte za darmo? Rozumiem, ze gdyby karta miala to samo ale ze slowem akcja wtedy moglby odpalic to w mojej turze rowniez?

Te karty można umieścić w grze (za darmo) natychmiast w momencie gdy stolica otrzymuje obrażenia w walce. Nie można ich umieścić w grze jeśli obrażenia po prostu są na stolicy (były umieszczone wcześniej). A więc można je zagrać z ręki w swojej turze, albo umieścić w grze za darmo w turze przeciwnika (jeśli on zada naszej stolicy jakieś obrażenia w walce).

sephroit napisał/a:
3) jesli wykonuje jakakolwiek akcje z kosztem to place koszt w momencie zagrywania, jesli w wyniku dzialania innych akcji i przy rozpatrywaniu lacucha moja akcji straci legal target to koszt i akcja przepadaja? jak np z oderznijta ich lby z long winter?

Tak, przepadają.

sephroit napisał/a:
4) gramy 2vs2, orki w parze z krasnalami. mam utluc w krolestwie krasnale, orki wala laske morka i zagrywaja goblinowego hero do krolestwa krasnali. czy tak mozna? Albo inaczej w grze 2on2, mozna sobie i partnerowi cos zagrywac do jego stref? poza powiedzmy czyms takim jak furia berserkera czy inne targetujace jakas jednostke?

To są jakieś nieoficjalne zasady. Nie znam ich.

sephroit napisał/a:
5) czy jesli jednostka otrzymuje bonusy z danej strefy (np zabojca wezy z 5 dev w polu misji) i damy mu zyrokopter tylko do obrony a nie ataku, to czy jego bonus w walce sie liczy? jesli broni np pola bitwy?

Żyrokopter umożliwia jedynie atakowanie z dowolnej strefy, nie umożliwia bronienia dowolnej strefy.

sephroit napisał/a:
6) mam luzpiezcze ungory atakuje nimi (nie ma obroncow), dorzucam przed przydzieleniem obr furie berserkera, wala za 4 dmg. po czym po przydzieleniu obrazen strefie, rzucam danine krwi poswiecajac ich i odpalam akcje z ungorow.Czy dobrze rozumiem: w oknie przed zadaniem obrazen daje furie. obr sa przydzielane. i co teraz? ungorow akcja nie zadziala bo leci w lancuchu jako pierwsza? bo "potem" jest dopiero ich poswiecenie i opuszczenie gry? czy takie combo da sie legit zrobic?

To można zrobić. Daninę krwi aktywujesz w momencie gdy Ungory są jeszcze w grze. Zaraz potem, kiedy Ungory opuszczą już grę to w pierwszym możliwym momencie (łańcuchu) można aktywować ich akcję. To są dwa osobne łańcuchy.

sephroit napisał/a:
7) z innego postu, prosze o wyjasnienie - co komu etc

Deer Dance napisał/a:
Chaosem na przykład zagrywasz gostka który ma akcje w skrócie: 1 zasób - 1 obrażenie na spaczonej. Walisz Nurglingi, 1/2/3/4/5/6/7/8/9 zasobów i co chcesz nie żyje bo ta akcja nie ma limitów

Możesz jaśniej? Nic nie zrozumiałem z powyższego, podawaj nazwy kart, będzie łatwiej ogarnąć pytania.

To jest wyjaśnienie, że zwykle akcję możesz aktywować tyle razy ile jesteś w stanie zapłacić koszt, nawet nieskończoną ilość razy. Przykład dotyczy spaczenia Nurglingami jednostki i zabicia jej wielokrotnym zastosowaniem akcji Kultysty.

sephroit napisał/a:
jest walka, mam kapliczke nurgla, kazador otrzymuje po odpor 2 obrazenia. czy on sie spaczy bez placenia? wording mowi jakiejs a nie wybranej. z kolei potem jest spacz ja - czyli ja to rboie nie przeciwnik. wiec?

Jeśli Kazador dostanie obrażenia to zostanie spaczony. Jego zdolność dotyczy wyłącznie akcji, które określają cel jako "wybrany" (ang. "target").
 
     
Borwol
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Lip, 2013   

Co do uraz tylko wspomnę, że możesz dodać je w dowolnej strefie. Wyjątkiem jest zabójca na tej mechanice, który tylko w pole bitwy wchodzi.
Swoją drogą to mój ulubiony mechanizm i zrobiłem na nim bardzo fajną talię. W warunkach domowych się spisuje, ale nie mam okazji sprawdzić jej w warunkach turniejowych albo choć z kimś grającym bardziej profesjonalnie. A nie wpadłem na necie na podobna talię więc jestem ciekaw...
 
     
Borin
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Lip, 2013   

@Borwol a z jakiego miasta jesteś? - jakby co to zapraszamy do Grodu Kraka (gramy można powiedzieć wręcz u źródła:) - bo w sklepie firmowym Galakty w każdą środę od 17.
Pozdro
 
     
Borwol
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Lip, 2013   

@Borin no właśnie w tym problem, że jestem z drugiej strony Polski :P Jestem z Koszalina i jestem tu chyba jedynym graczem w inwazję, który ma własne karty. A przynajmniej nikt inny się na forach nie ujawnia.
 
     
hijack
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Lip, 2013   

No to ja się ujawnię :P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13