galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PAK - Polski Projekt Autorskich Kart WP LCG

Co sądzisz o pomyśle na PAK WP LCG?
Pozytywnie - projekt ma szansę powodzenia, chętnie pomogę!
55%
 55%  [ 20 ]
Neutralnie - projekt ciekawy, ale o wątpliwej sensowności istnienia.
30%
 30%  [ 11 ]
Negatywnie - projekt nie ma szans powodzenia, gdyż zbyt dużo istnieje orygilanych kart.
13%
 13%  [ 5 ]
Głosowań: 36
Wszystkich Głosów: 36

Autor Wiadomość
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Cze, 2013   PAK - Polski Projekt Autorskich Kart WP LCG

Szanowni Karciankowcy,
EDIT/06/2014

Nasze karciane dziecko ukończy niedługo pierwszy rok swego fanowskiego istnienia. Sporo się przez ten okres wydarzyło, zarówno dobrego jak i nieco mniej przyjemnego. My zaś zdecydowanie i konsekwentnie robimy swoje, od chwili narodzin idei PAKu, po marcowy Pyrkon, na którym odbył się I Oficjalny Turniej we Władcę Pierścieni Grę Karcianą, po nadchodzące urodziny.

PAK WP LCG to Polski Projekt Autorskich Kart do gry Władca Pierścieni Gra Karciana, stworzony w całości przez wiernych i oddanych fanów, którzy postanowili na bazie "Encyklopedii Śródziemia" Roberta Fostera stworzyć kilka własnych kart, nie oczekując, iż projekt rozrośnie się na taką skalę, a pasja i żywnego zainteresowania grą urodził się turniej.
Choć obecnie firma Galakta zaprzestała wydawnictwa wersji PL naszej ulubionej gry, na jesieni otrzymamy niebywały prezent, który ufundowali sami Fani, a mianowicie po akcji z Czarnymi Jeźdźcami, będziemy mogli zagrać w kontynuację przygód z saga-box'u i dokończyć epickie losy Drużyny Pierścienia!

Idąc za prośbą Graczy rewitalizujemy pierwszy post, aby każdy mógł bez problemowo dotrzeć do wszystkich naszych kart oraz informacji związanych z polską fanowską sceną samoróbek do WP LCG (LOTR LCG).

DROPBOX
Obecnie wszystkie karty PAKu znajdziecie na naszym Dropboxie:
PAK WP LCG na DROPBOX

W katalogu znajdują się aktualne serie kart od #1 do #75, także ukończone z serii #99-#150 oraz kilkadziesiąt kart wcześniejszych wykonanych i tłumaczonych m.in. przez Corran'a czy Szuliego, przecierających szlak samoróbek w Polsce.

Podczas sezonu ogórkowego (nadchodzących wakacji) planujemy stworzyć tutorial z prawdziwego zdarzenia, ujmujący metody wykonania kart, ich wydruku/wywołania oraz przygotowania do gry, lecz tego typu sprawy wymagają znacznej ilości czasu.

FACEBOOK
Szukajcie nas również na naszym profilu na Facebook'u:
PAK WP LCG na FACEBOOK'u

Zapraszamy także do zapoznania się z tekstem poświęconym PAKowi, jego krótka historia oraz omówienie i pokazanie polskiej sceny karciankowej od środka:
PAK, czyli magia samoróbek na PRZYSTANEKU PLANSZÓWKA

Aby przeglądać profil nie trzeba mieć aktywnego konta (UWAGA: karty tam zamieszczone nie nadają się do druku ze względu na niższą jakość i kompresję!). Oglądajcie, lajkujcie i komentujcie! Wszystko robimy dla Was! Od Graczy dla Graczy, od Fanów dla Fanów! :)

Nasz e-mail:
Pytanie, uwagi i komentarze prosimy kierować na: lotrlcg@wp.pl

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół PAKu
Lekt, Corran & Cread
Ostatnio zmieniony przez Lekt Sro 18 Cze, 2014, w całości zmieniany 11 razy  
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Cze, 2013   

Oddałem głos pierwszy (neutral), to go uzasadnię od razu.

Wydaje mi się, że z racji faktu, iż w dość szybkim tempie wychodzą (i wychodzić mają) nowe dodatki, a więc i nowe karty, Wasz pomysł może nie podejść większości graczy, zwłaszcza takim, którzy nie grają w WP za często. Wydaje mi się, że głównym planowanym przez Was odbiorcą (popraw mnie jeżeli się mylę) jest gracz, który nad WP spędza dużo czasu, zna wiekszość kart na pamięć i nudzą go już standardowe zestawienia (o ile mozna coś takiego powiedzieć o WP :wink: ). A to, jakby nie patrzeć, dość mała grupa odbiorców.

Niemniej będę śledził losy projektu, i mam nadzieję, że być może coś z Waszych prac dotrze może nawet do FFG (a to byłoby chyba ukoronowanie Waszej pracy :smile: ). Powodzenia i wytrwałość życzę!
Ostatnio zmieniony przez psborsuk Pią 28 Cze, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Cze, 2013   

Może dodam ze swojej strony, że Lekt jest stanowczo za skromny. Tak ujął sprawę, jakby chciał zmniejszyć swoje zasługi w tym projekcie, a to on nie tylko wymyślił samą ideę, ale także projektuje dosłownie WSZYSTKO (dobiera sprzymierzeńców, dodatki, wydarzenia, ich treść, opisy, parametry). Mój jedyny wkład, to przeniesienie gotowych pomysłów na karty (nawet większość grafik wyszukuje sam Lekt). Jeśli więc komuś spodobają się powstające karty, to podziękowania należą się właśnie Lektowi, ale tak na prawdę, to dopiero jak je udostępni i zobaczycie co z tego powstało (w zasadzie powstaje, bo do końca jeszcze daleka droga), to na pewno nawet ci, którzy nie skorzystają z tego w praktyce, docenią ogrom jego twórczej inwencji. :)
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Cze, 2013   

tak dyskretnie spytam po co mail do galakty? :? natomiast inicjatywa fajna jak kazda inna z tym ze scena lotra lcg powinna wedrowac raczej na turnieje ktorych jak narazie nie ma. i to raczej na tym gracze powinni sie skupic. druga rzecz moze lepiej skupic sie na nowych scenariuszach? tym niemniej jak jak bedziecie potrzebowali testerow to chetnie pomoge
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Cze, 2013   

Berestaszek napisał/a:
tak dyskretnie spytam po co mail do galakty? :?

Chyba dałem się porwać chwili i oczyma wyobraźni już widziałem zestaw kart w DnŻ :) Lecz po szybkim zejściu na ziemię, konsekwentnie będę realizował ów projekt. Nikt nas nie pogania, karty robimy również dla siebie.
A nie ukrywam, że z czasem zacznę je również drukować, aby po prostu cieszyć oko podczas gry.
Zresztą albo trzeba by Galaktykę bombardować mailami albo zostaniemy zwyczajnie zapomniani.

Zastanowiła mnie również poniższa inicjatywa i zdanie "przy wsparciu polskiego wydawcy karcianki", czyli firmy Galaktyka właśnie...
Konkurs na ilustrację karty Star Wars LCG
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Cze, 2013   

Berestaszek napisał/a:
tak dyskretnie spytam po co mail do galakty?

Poniekąd słuszne, prędzej do FFG trzeba było słać.
Owszem, to co zaprezentowaliście, wygląda bardzo pozytywnie. Jak napisałem wcześniej, życzę wytrwałości w pracy.
A jak z kwestią grafik? Bo wyszukać w sieci to jedno, a uzyskać zgodę na użycie to drugie :wink:
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Cze, 2013   

psborsuk napisał/a:
Poniekąd słuszne, prędzej do FFG trzeba było słać.
Owszem, to co zaprezentowaliście, wygląda bardzo pozytywnie. Jak napisałem wcześniej, życzę wytrwałości w pracy.
A jak z kwestią grafik? Bo wyszukać w sieci to jedno, a uzyskać zgodę na użycie to drugie :wink:

Oczywiście rozumiem Wasze obawy i zastanowienie w kwestii pójścia krok dalej w stronę profesjonalizmu. Uznałem po prostu, iż jeśli Galaktyka wyrazi zainteresowanie będzie łatwiej wydawcy zwrócić się do FFG.
Za pochwałę naprawdę dziękujemy - każde zdanie się liczy, krytyka również, gdyż pozwoli uniknąć błędów.
W Kwestii grafik, docelowo moim marzeniem jest "własny" grafik-artysta... marzenie głupca?
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Cze, 2013   

Lekt napisał/a:

W Kwestii grafik, docelowo moim marzeniem jest "własny" grafik-artysta... marzenie głupca?

Nie, dlaczego? Jest sporo utalentowanych osób, które chcą się w jakiś sposób pokazać szerszemu gronu (np poprzez karcianki). Są też tacy, którym trzeba uświadomić ich możliwości, bo sami w nie nie wierzą.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Cze, 2013   

co do grafik moze warto rozejrzec sie po deviant arcie moze znajda sie osoby ktore wyraza zgode na umieszczanie ich grafik w fan made kartach?
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Cze, 2013   Podgląd kart?

Wybaczcie spam, ale chciałbym się tylko dowiedzieć czy widać karty zamieszczone w poście otwierającym temat?
Chciałbym wrzucić kilka kolejnych i chciałbym wiedzieć czy zastosowana metoda działa :-)

Informuję, iż doszedłem do połowy Encyklopedii i na razie spisałem 166 sensownych kart, ktoś chętny do pomocy w wyszukiwaniu grafik? Pisać na priv!
 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Lip, 2013   

Lekt i Corran jestem z wami.
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Lip, 2013   

Szuli napisał/a:
Lekt i Corran jestem z wami.

Czyli jest nas troje! Witamy na pokładzie!
Ostatnio zmieniony przez Lekt Pon 29 Lip, 2013, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Lip, 2013   Karty #1-5

Witamy,
Poniżej prezentujemy pierwszą piątkę /update 29-07-2013

Partia I
Karty #1-5

1. A Elbereth Gilthoniel!


2. Światełko Ilúvatara


3. Ainulindale


4. Nahar


5. Alfirin
Ostatnio zmieniony przez Lekt Pon 29 Lip, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Lip, 2013   

Za przyzwoleniem twórców chciałbym dołączyć do projektu jako konsultant :) Idea zacna, gryzę się w język na malkontentów.
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Lip, 2013   Karty #6-10

Cread napisał/a:
Za przyzwoleniem twórców chciałbym dołączyć do projektu jako konsultant :) Idea zacna, gryzę się w język na malkontentów.

Dziękujemy za wsparcie i dobre słowo! Przyda się Twoje bogata wiedza merytoryczna, bo moja znajomość mitologii Śródziemia ostro kuleje.
Najchętniej trzaskałbym ostre Zaklęcia i mocarne Miecze :)

UPDATE:
Partia I
Karty #6-10

6. Inkantacja Ambaru!


7. Stos Amon Dîn


8. Gwiazdozbiór Anarrima


9. Andúril


10. Pęta Angainor
Ostatnio zmieniony przez Lekt Pon 29 Lip, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 16