galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Duch/Przywódctwo i Taktyka/Wiedza
Autor Wiadomość
Prosimir
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Cze, 2013   Duch/Przywódctwo i Taktyka/Wiedza

Witajcie.

Gram razem z moją Narzeczoną w Lotra od jakiegoś czasu. W Chwili obecnej mamy tylko podstawkę i jakoś tak sobie poukładaliśmy karty w 2 kolorowe sety. Duch z Przywódctwem oraz Taktyka z Wiedzą. Pytanie moje brzmi, czy w grze na 2 graczy opłaca się aż tak kombinować? Czy lepiej rgać monotaliami lub jedna osoba mono talią a druga mieszańcem? Niestety ja grając wiedzą/taktyką(legolas) cały czas ciepię na niedostatek surowców. Nie za bardoz wiem jak to rozgryźć, poczytałem torszkę forum jednak dalej nie jestem przekonany, czy robię dobrze czy powinieniem zmienić podejście:)

Pozdraiwam
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Cze, 2013   Re: Duch/Przywódctwo i Taktyka/Wiedza

Prosimir napisał/a:
Gram razem z moją Narzeczoną w Lotra od jakiegoś czasu. W Chwili obecnej mamy tylko podstawkę i jakoś tak sobie poukładaliśmy karty w 2 kolorowe sety. Duch z Przywódctwem oraz Taktyka z Wiedzą. Pytanie moje brzmi, czy w grze na 2 graczy opłaca się aż tak kombinować? Czy lepiej rgać monotaliami lub jedna osoba mono talią a druga mieszańcem? Niestety ja grając wiedzą/taktyką(legolas) cały czas ciepię na niedostatek surowców. Nie za bardoz wiem jak to rozgryźć, poczytałem torszkę forum jednak dalej nie jestem przekonany, czy robię dobrze czy powinieniem zmienić podejście:)

Najważniejsze to żeby Narzeczonej się dobrze grało - wówczas będziesz miał towarzyszkę do grania :mrgreen: A kombinowanie w tej grze jest nieodzowne. Dawno temu, jak był tylko Core Set graliśmy na mieszanych taliach, bo mono szybko się nudziło i zawsze czegoś brakowało. Dlatego talie dwusferowe mają sens chyba największy.
 
     
Prosimir
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Cze, 2013   

Mam to szczęście, że Jej się bardzo podoba:) Niebawem zakupię pierwsze dwa dodatki z CMP :) Zobacyzmy jak wyjdzie. Niestety utknęliśmy dość mocno na drodze do Anduiny, i dlatego zaczęła się zabawa z mieszaniem talii. Niestety jest to nasza pierwsza zabawa z ukłądaniem i składaniem decków stąd też wiele porażek :(
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Cze, 2013   

Prosimir napisał/a:
Niestety jest to nasza pierwsza zabawa z ukłądaniem i składaniem decków stąd też wiele porażek :(

Dla mnie i kumpla "wiele porażek" to wzrost wyzwania - chce nam się jeszcze bardziej grać :mrgreen: Bo Lotr LCG tak ma xD
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Cze, 2013   

My z małżonką od samego początku orzygody z tą grą gramy dokładnie takimi taliami.
Malzonka obsługuje Ducha - Dowództwo, ja z kolei Taktykę - Wiedzę. Monotaliami zrobiliśmy chyba tylko z pierwsze trzy rozgrywki jak zasady obczajaliśmy.

Ale na anduinie też mieliśmy zawiechę na jakiś czas :D
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Cze, 2013   

tak tylko dopowiem ze najnowszy cykl jest nastawiony na monotalie. dzieki czemu warto sie zastanawiac czy warto czy nie natomiast jak juz bedziesz miec karty z krasnalami to nawet 3 i 4 sferowe talie beda mialy sens
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Cze, 2013   

No to też elegancja się szykuje bo fajnie by było se zagrać mono taktyką wreszcie i coś osiągnąć :D
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Cze, 2013   

Berestaszek napisał/a:
jak juz bedziesz miec karty z krasnalami to nawet 3 i 4 sferowe talie beda mialy sens

Jak nie będziesz miał krasnali, to też będziesz mógł składać talie 4-osferowe - ale warunkiem jest posiadanie Pieśni :wink:
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Cze, 2013   

No ale z takimi taliami to sie robi ryzyko niemożliwe. Przynajmnie ja jak próbowąłem kiedyś do gry solo złozyć talię 3-sferową [Dowództwo-Taktyka-Wiedza], to pożałowałem że wogóle zacząłęm bo mi tak na rękę nie pieśni nie hccialy wiejść i na nic mnie stać nie bylo.
Aczkowiek zaadaptowałem Dowództwo do mojego standardowego zestawy Taktyka-Wiedza głównie dla Namiestnika Gondoru.
Treaz nie będę musiał takich kombinajcji robić mają kartę Zaradny :D
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Cze, 2013   

zvish napisał/a:
No ale z takimi taliami to sie robi ryzyko niemożliwe. Przynajmnie ja jak próbowąłem kiedyś do gry solo złozyć talię 3-sferową [Dowództwo-Taktyka-Wiedza], to pożałowałem że wogóle zacząłęm bo mi tak na rękę nie pieśni nie hccialy wiejść i na nic mnie stać nie bylo.
Aczkowiek zaadaptowałem Dowództwo do mojego standardowego zestawy Taktyka-Wiedza głównie dla Namiestnika Gondoru.
Treaz nie będę musiał takich kombinajcji robić mają kartę Zaradny :D

Ale w 2 osoby już dużo łatwiej bawić się Pieśniami :mrgreen:
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Cze, 2013   

No tak, ale w dwie osoby z kolei w sumie nie ma takiej palącej potrzeby żeby tworzyć talie więcej niż 2-sferowe :D
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Cze, 2013   

zvish napisał/a:
No tak, ale w dwie osoby z kolei w sumie nie ma takiej palącej potrzeby żeby tworzyć talie więcej niż 2-sferowe :D

Jak nie? Jest paląca potrzeba stworzenia czegoś nowego i skutecznego - a najlepiej nietypowego. Bo grać mieszanymi taliami uzupełniającymi się wzajemnie szybko się nudzi :razz:
Ostatnio z kumplem gramy bardzo karkołomne zestawienia talii (np. ja talia na Prowincjach, a kumplet support do mojej talii, zupełnie bez Ducha :twisted: ) i jest fun, nawet gdy dostaniemy ileś razy pod rząd po głowie :mrgreen:
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Cze, 2013   

tworzenie uzupelniajacych sie talii jewt nudne?! dwie talie na krasnalach jedna do mocnego questa (np ta co ja nia sporo gralem) + czerwone krasie do miazdzenia wrogow. malo takimi taliami gralem ale dobrze wspominam :)
 
     
Prosimir
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Cze, 2013   

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Niestety nurtuje mnie następujące pytanie:

Czy da się dokupić 2xGandalf żeby wychodziło po 3x na talię? I czy jest to rzeczywiście bardzo pomocne?
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Cze, 2013   

Pewnie żę się da. A akurat Gandalf jest jedną z takich kart jaka dość częśto jest w sprzedaży sztukowaej. A czy potrzebne - może się okazać przydatne, wsyzstko zależy od tego jak ma dziaalć talia. My z małzonką mamy stardardową ilość Gandalfó czyli 4. I tak się składa że nie zawsze bierzemy pod dwa. Czasami któreś z nas buduje talie gdzie nie ma wogóle Gandalfa a to drugie ma okzaje zbudować se talie na trzech Gandalfach. Wszystko zależy do specyfiki talii jaka budujesz.


@Kulgan
No to rzeczyście rozumiem co masz na mysli, my wszak jeszcze z takimi rzeczami nie kombinowaliśmy i tworzymy cały czas 2-sferowe talie. Może kiedyś. W momencie kiedy będzie opcja złożenia talii na czymś innym czyli powiedzmy na samych krasnoludach to bym połączyć ze trzy sfery. Bo w każdej zdajdą się jakieś fajne krasnoludy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14