galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Easy mode - ma to sens?
Autor Wiadomość
Epika
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Maj, 2013   Easy mode - ma to sens?

W newsie sprzed prawie dwóch tygodni FFG ogłosiło wprowadzenie nowego poziomu trudności:
link FFG [eng]
Jako że nightmare już jest, to teraz można sobie rozgrywkę ułatwić.
Ja się nie czuję hardcorowym graczem, gram kiedy mi praca i inne atrakcje pozwolą, wręcz grawituję w kierunku casuala, ale po kiego grzyba ułatwiać?
Pewnie najgorsze jeszcze przede mną, bo na razie brniemy z BF przez Mroczną Puszczę, ale jak się epicko (sic!) nie zginie kilka razy po drodze to żadna frajda.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Maj, 2013   

Ma sens.

1. Będzie można grać z dzieciakami.
2. Będzie można potrenować nowe kombosy.
3. Będzie można potrenować na easy scenariusz, który nam daje mocno po tyłku.
4. Jak nie będzie czasu na długą partię i mozolne składanie talii, to można będzie pyknąć sobie szybką partyjkę talią złożoną na kolanie, Jak wyjdzie za dużo kart nawet, to nie trzeba zmóżdżać się co wywalić, tylko spróbować większa talią.

Spoko idea, zwłaszcza, że nic nie kosztuje w przeciwieństwie do nightmare.
 
     
ragathol
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Maj, 2013   

Popieram wypowiedz przedmówcy i dodam że będzie możliwość wykorzystania kart które teraz tylko się kurzą bo mają mają efektywność w grze choć są bardzo klimatyczne.
Ostatnio zmieniony przez Wto 28 Maj, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Maj, 2013   

Ja również uważam, że to dobry ruch ze strony wydawcy. Nie każdy ma tyle samozaparcia, żeby przechodzić jeden scenariusz kilkadziesiąt razy (jak ja Anduinę, stopniowo zmieniając karty w talii bez zmian bohaterów), znam osoby które po kilku przegranych partiach zniechęcają się.
Poza tym, przecież nikt nikomu nie każe grać w wersję uproszczoną, podobnie jak nikt nikomu nie każe/zabroni kupić dodatków nightmare :wink: Gra ma nam sprawiać przyjemność, dla jednych będzie to kombinowanie nad talią w wersji hard, a dla innych spokojne przejście bez zastanawiania się, którą kartę włożyć do talii i w ilu kopiach.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Maj, 2013   

Najwiekszym plusem jest gra bohaterami i kartami ktore beda pasowaly pod dany scenariusz np saga hobbit. Kazdy potrafi zlozyc talie dobra do tych questow, ale zlozyc taka talie by zachowac postacie z tego czasu? Natomiast zestaw easy bedzie sie niezle sprawdzac w przypadku rozgrywek typu koszmar. Ja osobiscie i tak pewnie bede grac glownie nightmare i normal ale wprowadzenie nowych graczy na easy mode z ich wyborem kart zawsze spoko
 
     
Epika
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Maj, 2013   

W sumie prawda. Faktycznie można na takim easy zagrać mniej na pokonanie scenariusza, a bardziej fabularnie. Co swoją drogą jest bardzo fajne tylko czasem prawie niewykonalne.
Dodatków Hobbitowych nie mam to nie mam się jak wypowiadać.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 15