galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czarni Jeźdzcy
Autor Wiadomość
TomB
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Cze, 2013   

Na stronie FFG opublikowano tekst przybliżający działanie kart Boon i Burden, czyli dobrodziejstw i obciążeń, które wpływają nie tylko na konkretny scenariusz, ale przenoszą się na kolejne, gdy rozgrywamy specjalny tryb kampanii.

Tryb kampanii to osobne zasady, które umożliwią rozegranie jednym ciągiem wszystkich przygód z rozszerzeń opartych na Władcy. Jestem bardzo ciekaw tego pomysłu.



(Można usunąć ten powyższy post? Wszystko przez to, że nie trzeba się logować, żeby móc coś napisać.)
 
     
Gość

Wysłany: Sro 26 Cze, 2013   

Ciekaw jestem czy ów tryb kampani będzie jkoś do wprowadzenia przy poprzenich seriach przygów - Cała podstawka, CMP itd. Bo narazie dano nam tryb koszmarny czyli z tym przechodzeniem jednym ciągiem całości.
Ale może coś powprowadzają co umozliwi zastosowanie tych zasad w poprzenich dodatkach- to mogło by być ciekawe.
Ogólnie to najwiekszym problemem w takich rozgrywkach jest koneiczność przebudowywania TS. Coś na to mogli by wymyslić. Żeby faktycznie jednym ciągiem mozna było przejść cała serię powiązanych ze sobą scenariuszy.
Zastanawialem się nad tym żeby poprostu zmixować ze sobą wszystkie karty robiąc wielką i grubaśną TS. A poprstu odrzucać karty jakie odkrywam z TS a jakie mają symbole ktorych nie ma na aktualnie rozgrywanej karcie przygody.
Ale caly ten pomysł spalił na panewce przez motyw kart cienia.
Wszak jak rozdaje wrogom karty cienia to nie będę każdej podglądał bo popsuje sobie niespodziankę, a jednocześnie może mnie to uczulić na kokretnych wrogów.
A z kolei jak bym miał kartę cienia podmieniać po odkryciu to będę musiał złamać i zakręcić zasadę że karty cienie rozdaje wszystkim na początku walki.
Więc ja bym liczyl właśnie na rozwiązanie przez Twórców tego problemu.

A poza tym pozwole sobie ponowić pytanie, czy ktoś się orientuje w ilu dodatkach zamierzają upchnąc cała akcję powieści?
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Cze, 2013   

Anonymous napisał/a:
Ciekaw jestem czy ów tryb kampani będzie jkoś do wprowadzenia przy poprzenich seriach przygów - Cała podstawka, CMP itd. Bo narazie dano nam tryb koszmarny czyli z tym przechodzeniem jednym ciągiem całości.
Ale może coś powprowadzają co umozliwi zastosowanie tych zasad w poprzenich dodatkach- to mogło by być ciekawe.
Ogólnie to najwiekszym problemem w takich rozgrywkach jest koneiczność przebudowywania TS. Coś na to mogli by wymyslić. Żeby faktycznie jednym ciągiem mozna było przejść cała serię powiązanych ze sobą scenariuszy.
Zastanawialem się nad tym żeby poprostu zmixować ze sobą wszystkie karty robiąc wielką i grubaśną TS. A poprstu odrzucać karty jakie odkrywam z TS a jakie mają symbole ktorych nie ma na aktualnie rozgrywanej karcie przygody.
Ale caly ten pomysł spalił na panewce przez motyw kart cienia.
Wszak jak rozdaje wrogom karty cienia to nie będę każdej podglądał bo popsuje sobie niespodziankę, a jednocześnie może mnie to uczulić na kokretnych wrogów.
A z kolei jak bym miał kartę cienia podmieniać po odkryciu to będę musiał złamać i zakręcić zasadę że karty cienie rozdaje wszystkim na początku walki.
Więc ja bym liczyl właśnie na rozwiązanie przez Twórców tego problemu.

A poza tym pozwole sobie ponowić pytanie, czy ktoś się orientuje w ilu dodatkach zamierzają upchnąc cała akcję powieści?


To se bylem ja.
Coś pokielbasili że się bez zalogowania można rozpisać :(
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Cze, 2013   

co do przygotowywania talii to no coz sa trzy wyjscia skladac co i rusz na nowo. druga opcja kupowac rozszerzenia by skladac talie na kazdy scenariusz i trzeci pojscdo jakiegos punktu druku i skopiowac sobie karty. co do motywu kampanii (a raczej kart boon i burden) zostanie wprowadzony w czarnych jezdzcach. nie wspomnieli ze ma byc ta sama mechanika w innych cyklach (chociaz chcialbym). natomiast ma byc w przyszlym tygodniu artykul temu poswiecony takze wtedy sie dowiemy czy bedzie to wprowadzone w inne cykle. w koncu co za problem wydac druk na zadanie :p dodatkowo za tydzien ma byc info o campain logu. ciekawe czy to bedzie kolejne cus na zasadzie quest loga czy jednak kawalek papieru i zapisujcie sobie. zvish jeszcze nie mamy zadnego info czy zamknie sie ksiazka w dwoch dodatkach ale pewnie tak. bo co moze byc. pierwsza czesc - ucieczka z shire, podroz do bree, przygotowania do podrozy z bree i wichrowy czub(ktora pewnie skonczy sie w rivendell). do konca ksiazki pozostaja nam podroz przez gory, wejscie do morii(samo wejscie juz bylo wiec pewnie sobie daruja), walka przy grobie durina(tutj nie wiem to dadza ale pewnie tak), balroga pewnie sobie odpuszcza bo juz byl. potem wedrowka do lorien (nic ciekawego) no i na koncu atak urukow i rozdzielenie druzyny. takze sa trzy scenariusze ktore raczej ujrza swiatlo dzienne: podroz przez gory (oh lord again?), walka przy grobie durina i atak urukow. Wbrew pozorom nie ma az tak duzo fajnych momentow w pierwszej czezci zwlaszcza ze nie ma motywu bombadila i kurhanow w pierwszym pudle.


edit: na upartego mozna wcisnac cala morie w jeden scenariusz od wejscia az do lorien

mam nadzieje ze niczego nie poplatalem bo dawno temu ogladalem a jeszcse dawniej czytalem :<
 
     
TomB
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Cze, 2013   

Berestaszek napisał/a:
atak urukow i rozdzielenie druzyny

Zupełnie nie pomyślałem o tym, że książka biegnie od drugiego tomu dwutorowo. Jestem ciekaw, czy w rozszerzeniach też będzie to zachowane, czy też będziemy tylko maszerowali z Frodem do Góry.

Swoją drogą - co powiedzą ortodoksi na możliwość, że, dajmy na to, Aragorn albo Gimli będą mogli podróżować z Frodem do samego końca, do Szczelin Zagłady, gdzie do pomocy w walce z Gollumem zjawi się Gandalf?
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Cze, 2013   

w tej grze moze sie nawet okazac ze druzyna sie nie rozpadnie. natomiast nawet jesli to 3 scenariusz z hobbita czy kamienne podstawy ziemi pokazuja ze da sie grac w dwoch miejscach jednoczesnie :)
 
     
TomB
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Cze, 2013   

Tyle, ze teraz osobno trzeba by grać 2/3 scenariuszy. Ale kto ich tam wie...
 
     
Gość

Wysłany: Sro 26 Cze, 2013   

Dzieki za wyczerpującą odpowiedź.


Kurde ja to bym się cieszył jak by conajmniej w trzech boxach to było.
Tymbadzuej żę jezeli zamierzają opowiedzieć tylko to co dzialo się z Fride i Samem to luzik.
Ale poszczególni członkowie drużyny mieli też fajne przygody. I ja myslełm że będą chceli opwoiedzieć to wszystko. Ale w sumie teraz pomyślalem że to możę być tak, że opowiedzą to tylko z perspektywy hobbitów. Więc poopowiadają przygody Mariadoka i Peregirma, jak byli w niewlo,później Fangorn, zniszczenie Issengardu itd.

No zonaczymy, ciekawe to wszystko.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Cze, 2013   

Anonymous napisał/a:
Dzieki za wyczerpującą odpowiedź.


Kurde ja to bym się cieszył jak by conajmniej w trzech boxach to było.
Tymbadzuej żę jezeli zamierzają opowiedzieć tylko to co dzialo się z Fride i Samem to luzik.
Ale poszczególni członkowie drużyny mieli też fajne przygody. I ja myslełm że będą chceli opwoiedzieć to wszystko. Ale w sumie teraz pomyślalem że to możę być tak, że opowiedzą to tylko z perspektywy hobbitów. Więc poopowiadają przygody Mariadoka i Peregirma, jak byli w niewlo,później Fangorn, zniszczenie Issengardu itd.

No zonaczymy, ciekawe to wszystko.



Eghh, to se byłem ja.
 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Lip, 2013   

Super :mrgreen:
Z 2 box'em pewnie będzie tak:
góry
moria (najpewniej zrobią w1 scenariuszu, Choć Morię to mamy całą i to nawet rozszerząną)
rozbicie drużyny
Pewnie tak to będzie, ale mam skrytą nadzieję, że morie pominą :wink: .
Myślę, że opowiedzą losy całej drużyny (Helmowy Jar itd.)
Cytat:
w tej grze moze sie nawet okazac ze druzyna sie nie rozpadnie.

To na pewno, albo do Mordoru dojdzie Frodo z Boromirem :wink: .
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Lip, 2013   

Jak by opowiedzieli przygody Pipina i Merrego z Fangornu to możę byśmy się doczekali możliwości talii złozonej na entach :D TO mogło by być ciekawe.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Lip, 2013   

talia na entach? to by wygladalo tak ze jest 3 bohaterow i reszta kart to dodatki i wydarzenia inaczej sobie tego nie wyobrazam. ciekawi mnie jak zrobia scenarisz z rozbiciem czy bedzie mozna przejsc alternatywnie ze druzyna sie nie rozpada i wtedy dadza nam jakas mocna karte wspomagania(boon) a jak przegramy to dadza karte uprzykrzacza (burden) ze frodo w nastepnych scenariuszach moze moec jako kompana tylko sama.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Lip, 2013   

A dlaczego w talii na entach nie miało by być Sprzymierzeńców? ;)
A ci bohaterowie mieli by być drzewcami?
Bo ja bardziej wybraziłem sobie coś mniejwięcej analogicznego do orłów. A żeby grać talią na orlach nie potrzebujemy bohatera - orła :D Tylko bohatera Taktyki.
I tak właśnie by se marzyl żeby entowie byli ze sfwey Wiedzy. Wówczas mój ulubiony zestaw Taktyka+Wiedza mogla by zaowocować talią orło-entową :D
Jak by nawalili pełno kart entowych synergicznych wobez siebie to możba by zacząć mówić o talii na entach.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Lip, 2013   

entowie jako bohaterzy. raczej pokroju beorna mnostwo hp srednio def i atak malo sloneczek tak sobie te karty wyobrazam. ew. cel jak grimbeorn
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Lip, 2013   

I pewnie tak właśnie będzie. Bo se w sumie właśnie pomyślałem że skoro cała tak seria nie doczeka się zestawów przygodowych to nie będzie miesjca na sporą ilość entowych kart :( . A szkoda bo takie coś było by fajne.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14