galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Easy mode - nowy tryb rozgrywki
Autor Wiadomość
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Maj, 2013   Easy mode - nowy tryb rozgrywki

Myślę że warto założyć nowy temat dla tego trybu ogłoszonego przez FFG TUTAJ.

W skrócie zmiany są następujące:
- Bohaterowie w czasie przygotowania do gry otrzymują zasób (dodatkowy)
- Z tali przeciwności usuwane są pewne karty (w nowych scenariuszach są one oznaczone, dla starszych została przygotowana LISTA)

Jak już napisałem na forum gry-planszowe:
Myślę że Easy Mode to bardzo dobry pomysł jednak spóźniony. Większość graczy (zwłaszcza solo), którzy mieli ochotę na lżejsze rozgrywki, grę już opuściło i nie wydaje mi się aby powrócili (choć kuszenie ich odtwarzaniem wydarzeń trylogii może zadziałać). Natomiast osobiście w tryb easy czy nightmare raczej nie będę grywał (choć może czasem dla relaksu skuszę się na ten pierwszy) - trudność gry jak dla mnie jest bardzo dobrze dobrana.
 
     
TomB
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Maj, 2013   

Bardzo cieszy mnie taki ruch. Daje wiele nowych możliwości budowania talii przy komforcie gry według oficjalnych zasad (wielki szacunek dla twórczości fanów, ale to jednak nie do końca to samo, co gra według ustaleń twórców).

Trzeba sprawdzić, czy będzie można teraz grać w stare scenariusze zestawami bohaterów, którzy dotąd odpadali na dzień dobry.
 
     
ragathol
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Maj, 2013   

Oj można Wczoraj zagrałem sobie solo w starcie u stóp samotnej skały i powiem że miodzio. Skorzystałem tylko z ułatwienia że każdy bohater dobiera 2 zasoby zamiast jednego i całkowicie zmieniło to postać gry, odpadło trochę kart potrzebnych do zbierania zasobów, a dodatkowo zagrałem 3 bohaterami - każdy z innej strefy i dało rade. Fajny pomysł bo można się skupić na fanowskich taliach bez priorytetu kart pod zasoby. Wcześniej talia 3 strefowa solo nie miała racji bytu a teraz wszystko się zmieniło i dodatkowo można sobie pakować w talie drogie karty np. za 4 które w 2 rundzie już wystawiasz. Warto spróbować - polecam.
 
     
stforek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Maj, 2013   

ragathol napisał/a:
(...) Wcześniej talia 3 strefowa solo nie miała racji bytu a teraz wszystko się zmieniło(...)


Można złożyć sensowne, 3-kolorowe talie solo z samej podstawki na Theodredzie (np. z Beravorą i Eowiną).

A tryb easy rzeczywiście może się przydać jak ktoś się szybko zniechęca porażkami. Domyślam się, że nie każdy ma tyle zacięcia żeby przejść dany scenariusz za 15 razem (oj zdarzało się, zdarzało...) :twisted:
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Maj, 2013   

Ulatwienia sa napewno dobrym sposobem by wprowadzic nowych graczy, natomiast to co rzeczywiscie jest potrzebne w tym momencie to utrudnienia, ktore byly ogloszone jednak nic poza tym nie wiemy. Fajnie by bylo przegrac rozgrywajac przrprawe przez mroczna puszcze...
 
     
TomB
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Maj, 2013   

Utrudnienie do podstawki pojawi się zapewne w DnŻ dopiero, gdy druga partia utrudnień wejdzie do gry za Wielką Wodą. Mam nadzieję, że już wkrótce - o to akurat się nie martwię.

A co do ułatwień - szkoda, że tak późno, ale może faktycznie otworzy to drogę do WP nowym graczom.

ragathol Nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem, ale dodatkowe zasoby dostajesz tylko podczas przygotowania, a nie co rundę.
 
     
ragathol
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Maj, 2013   

Zgadza
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Maj, 2013   

stforek napisał/a:
ragathol napisał/a:
(...) Wcześniej talia 3 strefowa solo nie miała racji bytu a teraz wszystko się zmieniło(...)
Można złożyć sensowne, 3-kolorowe talie solo z samej podstawki na Theodredzie (np. z Beravorą i Eowiną).

Ja niedawno odkryłem zestaw bohaterów, którzy nadają się do gry nie tylko 3-, ale nawet 4-kolorowej :grin:
Biorę trójkę Thorin, Bombur, Oin ze sporą ilością sprzymierzonych krasnoludów. Wystarczy jednego z nich dołaczyć (bywają tacy za 1, a najlepiej jak w grze solo trafi się od razu niebieski Bofur i Henamarth Rzeczna Pieśń), a wówczas Oin może kupować taktykę, a Thorin ma dodatkowe zasoby. Jak się jeszcze trafi Namiestnik Gondoru dla Oina, to można nieźle zaszaleć...
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Maj, 2013   

3 strefowe solo nie są problemem o ile ma się pomysł jak zwiększyć ilość zasobów.albo po prostu ma się tanie karty. Dain + nori + ori (niegdyś mój ulubiony zestaw solo) potrafią przejść chyba każdy scenariusz mogą być problemy za oblężeniami. Elrond + vilaya też da radę nawet w 4 strefowych taliach :P Teraz czekam tylko na nowy dodatek i hirluin + theodred też dadzą sobie rade :)
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Maj, 2013   

Hirluin? Wiadomo już jacy bohaterowie będą w nowych dodatkach? (wiem jedynie o Pippinie i Theodenie)

---EDIT---
Poszukałem i znalazłem Hirluina, więc pytanie już nieważne.
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Paź, 2013   Problem z ilością żetonów w Easy Mode

TomB napisał/a:
Nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem, ale dodatkowe zasoby dostajesz tylko podczas przygotowania, a nie co rundę.
Poszperałem nieco w necie, gdyż strasznie zaintrygował mnie mechanizm owego "uproszczenia" rozgrywki.

Ze strony 'Play at Your Own Level' cytuję: [...] Easy Mode starts each hero with an additional resource..., czyli jeżeli dobrze rozumiem całość dodatkowe żetony zasobów przyznajemy bohaterom na początku gry, podczas jej przygotowania. Prócz kart, które można ze scenariusza usunąć dodatkowe 3 żetony zasobów (zakładając, że w trybie Easy gramy kompletem bohaterów) wydają się dość nikłym ułatwieniem, nie uważacie?

Ostatnio pokusiłem się o dobieranie po 2 żetony co rundę, ale bez usuwania kart z tS, wówczas mógłbym uznać ów tryb za Łatwy.
Poradźcie gdyż nie wiem już cóż o tym myśleć...
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Paź, 2013   

Jak to małe utrudnienie? Wywalasz najgorsze karty przecież, a w tej grze dostaje się właśnie od nich, reszta to spacer po parku, do tego 6 zasobów na początek i dobry dociąg i gra ustawiona z góry. Fajne jak nie można sobie poradzić ze scenariuszem, to można potestować talie.
 
     
13thcaesar
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Paź, 2013   

Zgadzam się z JollyRoger1916 - przetestowałem wszystkie scenariusze w tym trybie (poza Hobbitem) i naprawdę wypadają najbardziej paskudne karty, a 6 zetonów na dzien dobry (przy 3 bohaterach) pozwalaja niezle sie wylozyc, uzbroic lub odpalic drogie karty. ten tryb jest duzym ulatwieniem
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Lis, 2013   

13thcaesar napisał/a:
przetestowałem wszystkie scenariusze w tym trybie (poza Hobbitem...
Mam wrażenie, że Bitwie Pięciu Armii z Na Progu nie pomogłoby nawet kody :D
 
     
pattom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Sty, 2014   

Czy w tym trybie granie samą podstawką ma sens? Chodzi mi o to czy nie jest zbyt prosto?
Przymierzam się do zakupu WP LCG ale nie chciałbym się zrazić grą zbyt prostą albo przesadnie trudną (z opinii wiem, że posiadając samą podstawnkę scenariusze w grze solo są bardzo trudne).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14