galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zasady
Autor Wiadomość
gwizdzius
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Maj, 2013   

ad.1. str. 7 instrukcji
Cytat:
Każdy z kafelków Zaginionych Miast rozpoczyna grę obok
jednego ze stosów kart Handlu o odpowiadającym mu herbie.
Gracz, który wyrzuci na kości opowieści symbol kanionów
(„Pojawia się Zaginione Miasto”), może zabrać ze swojego
miejsca dowolny z kafelków Zaginionych Miast i umieścić
go na polu obecnie zajmowanym przez swojego Bohatera.

ad.2. str. 7 instrukcji
Cytat:
Jeśli na mapie znajdują się wszystkie trzy Zaginione Miasta,
a któryś z graczy wyrzuci na kości opowieści symbol
kanionów („Pojawia się Zaginione Miasto”), wszystkie
kafelki Zaginionych Miast wracają na swoje miejsce na
herbach przy odpowiednich stosach kart Handlu. Podczas tej
tury na mapę nie trafi żadne Zaginione Miasto.
 
     
firefly
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Maj, 2013   

Dzięki, ten kawałek przeoczyłem ;)

To czekam jeszcze na odp. dotyczącą hydry
 
     
gwizdzius
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Maj, 2013   

Przeanalizowałem tą kartę i też je nie rozumiem do końca. Jak do tej pory na nią nie trafiłem w trakcie rozgrywki.

Sprawdziłem jednak FAQ na stronie FFG. Jest odpowiedź.

Sprzymierzeńcy muszą atakować w każdej rundzie walki, a Bohater jak zawsze tylko w jednej rundzie może atakować, a w pozostałych broni się (oczywiście nieudane ataki/obrony powodują obrażenia). Kolejność jest dowolna i w każdej rundzie może być inna.
 
     
firefly
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Cze, 2013   

Pytanie o wyspę strachu:

Na kilku kartach jest napisane, że gracz na lewo przesuwa twojego bohatera na x. Na jednej jest nawet zaznaczone, ze robi to zamiast ciebie. Pytanie - jakie to ma znaczenie? Nie widze sensu w rozroznianiu kto ma przesunac pionek, skoro miejsce docelowe jest juz wskazane
 
     
gwizdzius
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Cze, 2013   

Niestety tego dodatku jeszcze nie nabyłem, ale instrukcja jest dość krótka, więc można szybko przeanalizować. Generalnie nie ma znaczenia kto przesunie pionek danego gracza. Chyba chodzi tylko o to, żeby ten pionek na pewno powędrował tam gdzie jest wskazane (bo gracz może swojego postawić gdzieś indziej aby uniknąć jakiegoś spotkania ;) - brak wiary w graczy), a co niektórzy mogą mieć z tego satysfakcję, że mogą komuś zmienić pozycję, mieszając tym samym w zamiarach.

Skoro pole jest wskazane to nie ma znaczenia kto takiego pionka przesunie, ale są pewne sytuacje opisane w instrukcji (rozbitek, ogłuszenie), w których gracz z lewej powinien pionka przestawić, bo może dokonać wyboru gdzie go ustawi. Myślę, że właśnie tymi zapisami sugerowali się autorzy pisząc tekst na kartach.
 
     
firefly
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Cze, 2013   

Ok dzięki

Jak chcesz kupić ten dodatek to się pośpiesz, bo właśnie znikają ze sklepów ostatnie sztuki ;) Sam zamówiłem w trzech zanim mi faktycznie wysłali, a nie powiedzieli "a jednak nie ma, przepraszamy"
 
     
Krzysiek1991
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Sty, 2014   

Witajcie mam pytanie o smocze runy.
Wersja podstawowa beż żadnych dodatków.

Pokonałem dwa smoki i zdobyłem z nich dwie smocze runy.
Atakuję trzeciego (wybaczcie nie pamiętam już nazwy), najpierw muszę zdać test. Nie udaje mi się zdać testu więc muszę odrzucić jeden losowy przedmiot. Czy smocze runy zaliczają się do tych przedmiotów?

Czy gracze walcząc między sobą mogą sobie odbierać runy? I np. wygrać nie pokonując żadnego smoka? ( Podejrzewam że tak ale wolę się upewnić)

Pozdrawiam Krzysiek
 
     
krzychu1123
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   

Witam mam dwa pytania dotyczące walki i używania przedmiotów:

1. Czy podczas walki np. w fazie walki wręcz, mogę się nie bronić tzn. nie rzucać kośćmi i przyjąć obrażenia?

2. Czy mogę użyć Świetlistej tarczy (anuluje maksymalnie dwie rany i zadaje jedną ranę przeciwnikowi), nawet jeżeli nie otrzymuję obrażeń, aby zadać jedną ranę, np. w fazie walki wręcz, gdy się bronię, a przeciwnik ma zero obrażeń?

Pozdrawiam
 
     
Pajhi
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Lut, 2016   

krzysiek1123:
1-Musisz się bronić(wykonać rzut kostkami)
2-Nie możesz....Na karcie pisze wyrażnie"AKTYWUJ TĘ KARTĘ,ABY ANULOWAĆ DO 2rany ZADANYCH TWOJEMU BOHATEROWI I ZADAĆ 1ranę PRZECIWNIKOWI"

krzysiek1991:
-Tak smocze runy wlicza się do limitu przedmiotów,traktujesz go jak RUN(a dokładnie możesz mieć runów ile chcesz....bo to są przedmioty na które nie ma ograniczeń)
-Tak,jako przedmiot można sobie je odbierać :)

pozdrawiam
 
     
Marcus
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Lut, 2016   

Myślę, że już znalazł odpowiedź =]
 
     
c08mk
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Lut, 2016   

Pajhi napisał/a:

krzysiek1991:
-Tak smocze runy wlicza się do limitu przedmiotów,traktujesz go jak RUN(a dokładnie możesz mieć runów ile chcesz....bo to są przedmioty na które nie ma ograniczeń)
-Tak,jako przedmiot można sobie je odbierać


Hmmm. Z pierwszym się nie zgodzę, z drugim już tak.

W pierwszym przypadku podanym przez Krzysiek1991 traci się kartę losową.
instrukcja s.7 kolumna 3 na górze napisał/a:
z jednym ważnym wyjątkiem:
Kart tych nie można sprzedać, ani odrzucić lub stracić w wyniku
losowania
lub ogłuszenia.


Drugie jest prawdziwe. Zabierając kartę innemu graczowi nie zabieramy jej w wyniku losowania (ogłuszania czy sprzedaży).
 
     
TERF
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Lut, 2018   

Witam

Pytanie do trzeciej edycji.

Podczas walki możemy przerzucić niewykorzystany żeton przeciwnika.

Jeden z nowych bohaterów z dodatku ma zdolność "przeżuć swój wykorzystany żeton" jest to błąd w tłumaczeniu zasad w podstawowej wersji czy to jest wyjatek w zasadach.

Zawsze graliśmy że przerzucamy tylko niewykorzystane żetony.

Chyba że przerzucenie powoduje teraz powód żetonu do gry (zostaje znowu niewykorzystany).
 
     
Berni77
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Mar, 2018   

No właśnie to jest jego super zdolność.
Wykorzystany żeton po przerzuceniu wraca do puli niewykorzystanych - taki "gratisowy" żeton dostajesz aby zrobić większą krzywdę przeciwnikowi :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 13