galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
figurki
Autor Wiadomość
SeeM
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Sie, 2011   

crabtree napisał/a:
Ładnie to wygląda. Jedynie miecz mógłby być metaliczny ;)


Jak dla mnie, to jest metaliczny, tylko świeci się na niebiesko z powodu orków w okolicy. Fajnie wyszedł.
 
     
Corypheaus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Sie, 2011   

crabtree napisał/a:
Ładnie to wygląda. Jedynie miecz mógłby być metaliczny ;)


W zasadzie miał być metaliczny. To taka technika malarska, zwana NMM (Non Metal Metal), która plega na malowaniu broni/pancerzy i innych ozdób bez używania farb metalicznych (błyszczących). A ta miała ''poświata'' miała być refleksem światła na broni. Wciąż pracuję nad tą techniką. :)
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Sie, 2011   

Corypheaus napisał/a:
crabtree napisał/a:
Ładnie to wygląda. Jedynie miecz mógłby być metaliczny ;)


W zasadzie miał być metaliczny. To taka technika malarska, zwana NMM (Non Metal Metal), która plega na malowaniu broni/pancerzy i innych ozdób bez używania farb metalicznych (błyszczących). A ta miała ''poświata'' miała być refleksem światła na broni. Wciąż pracuję nad tą techniką. :)

A nie prościej użyć farby metalicznej?
 
     
Corypheaus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Sie, 2011   

Prościej, ale wolę NMM :)

Kolejna figurka. Zapraszam do oceniania.



 
     
Shuwar
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Sie, 2011   

NMM bardzo fachowy, genialna kolorystyka (ja jednak staram się trzymać oryginałów, ale czasem tego żałuję).
Przydałoby się zrobić podstawkę i może oczy (chociaż twarz Skorpionki twarz to koszmar dla malarza...).
Nie napisałeś tylko, czy dopiero zaczynasz, czy już jesteś pro...? :razz: Bo figurki masz zawodowe.
 
     
Corypheaus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Sie, 2011   

Dziękuję za ciepłe słowa. W teorii maluję od trzech lat, lecz pomalowanych modeli mam mniej niż postów na tym forum. :)
 
     
Evik
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Sie, 2011   

Czołem!
Poczytałam sobie tutaj o malowaniu figurek, farbkach i róznych takich tam. Poczytałam tez szerszy wątek dotyczący malowania figurek, też tutaj.
Pooglądałam sobie fotki i zdecydowałam, ze ten zapaa, który mój facet w domu zrobił (planszówek, rzecz jasna) pomaluje własnoręcznie. Zdolniści manualne mam, wiec tego sie nie obawiam, z cierpliwościa tez nie powinnam miec problemu, choc to zobacze.;)

W każdym razie widze tutaj osoby bardziej niz ja zaawansowane, bo ja, ani razu tego nie robiłam. Jestem jeszcze przed zakupami farbek, podkładów i washe'y.:)
Doradźcie prosze:
- czy ten zestaw z Barda (http://www.bard.pl/7,kategoria,zestawy-farb.htm ) to jest do Runebounda i dodatków, wystarczający?
- czy aby domalowac sobie jakies inne (Horror w Arkham i dodatki) oblecę te ilośc figurek, czy raczej bedzie to inwestycja w wieksza liczbę farbek?
Drugi mój dylemat, to czy dobierac sobie farbki, podkłady, spraye lakierowe czy pędzelki indywidualnie i osobno, czy jednak takie zestawy (gotowe) to dobry wybór na początek?
Będe wdzięczna za pomoc, sugestie i wskazówki.
Z góry dzięki!
E
 
     
Shuwar
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Sie, 2011   

A o który zestaw Ci chodzi ? Bo generalnie każdy zestaw startowy jest dobry na początek :razz:
Ważne żeby mieć podstawowe kolory (czarny, biały, czerwony, żółty, niebieski i zielony); do tego jakiś odcień skóry, metal (srebrny i złoty) i brąz.
Spójrz po figurkach i pomyśl, jakich kolorów będziesz potrzebować (skórę, brąz czy purpurę jest ciężko uzyskać samemu).
Za podkład spokojnie może służyć zwykła czarna czy biała farba.
Pędzelków dobrze mieć więcej, ale minimum to jeden grubszy do dużych powierzchni (rozmiar ok. 1) i cieniutki do detali; te do drybrush'u można sobie spokojnie odpuścić.
Wash'e ułatwiają sprawę, ale można je uzyskać odpowiednio rozcieńczając zwykła farbę; najprzydatniejszy to chyba wash do skóry (ewentualnie uniwersalny czarny).
Ja osobiście polecam farby Vallejo (ok. 8zł za 15 ml), chociaż w sumie nie mam doświadczenia z innymi :mrgreen: Generalnie warto zainwestować w jakość.
 
     
Evik
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Sie, 2011   

Shuwar napisał/a:
A o który zestaw Ci chodzi ? Bo generalnie każdy zestaw startowy jest dobry na początek :razz:


O ten: http://www.bard.pl/7,kategoria,zestawy-farb.htm - poprzedni link za szybko wkleiłam.;)

Shuwar napisał/a:
Ważne żeby mieć podstawowe kolory (czarny, biały, czerwony, żółty, niebieski i zielony); do tego jakiś odcień skóry, metal (srebrny i złoty) i brąz.
Spójrz po figurkach i pomyśl, jakich kolorów będziesz potrzebować (skórę, brąz czy purpurę jest ciężko uzyskać samemu). Za podkład spokojnie może służyć zwykła czarna czy biała farba.


No właśnie ona jest zazwyczaj też w zestawach ten podkład. Który kolor jest lepszy/zalecany? Bo ja wybrałabym czarną, ale nie wiem czy nie przyciemnia kolorów?

Shuwar napisał/a:
Pędzelków dobrze mieć więcej, ale minimum to jeden grubszy do dużych powierzchni (rozmiar ok. 1) i cieniutki do detali; te do drybrush'u można sobie spokojnie odpuścić.


Kumam, tylko co to jest ten "drybrush" nie kumam?
Tzn. do czego służy taka szczotka na sucho? :)

Shuwar napisał/a:
Wash'e ułatwiają sprawę, ale można je uzyskać odpowiednio rozcieńczając zwykła farbę; najprzydatniejszy to chyba wash do skóry (ewentualnie uniwersalny czarny).
Ja osobiście polecam farby Vallejo (ok. 8zł za 15 ml), chociaż w sumie nie mam doświadczenia z innymi :mrgreen: Generalnie warto zainwestować w jakość.


Shuwar, bardzo dziękuję za podpowiedzi i rozjaśnienie w temacie.
Właśnie z jakością chciałabym to zacząć, stąd pytania. Nie znam się na tym zwyczajnie.
A nie lubię robić czegoś na pół gwizdka.
Jutro rozejrzę siew sklepie stacjonarnym, a w weekend spędzę nad tym wiecej czasu, moze wyhacze coś w necie.:
 
     
Shuwar
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Sie, 2011   

Może ja jestem ciemniak, ale w tym linku mam kilka, a nie jeden zestaw farb :mrgreen:
Zakładam, że chodzi o Army Painter. To chyba trzecia siła jeśli chodzi o producentów (najlepsze są farby Citadel / Games Workshop, ale bardzo drogie; dalej Vallejo tańsze, wygodniejsze w użyciu i też bardzo dobrej jakości).

Podkład to kwestia gustu; czarny lekko tłumi kolory (czy też urealnia je) i tworzy naturalne cienie, biały pozwala tworzyć żywe (czasem za bardzo) barwy, ale trzeba się potem bardziej męczyć z cieniami. Generalnie czarny polecić można do wszystkiego, z wyjątkiem modeli z przewagą żółtego/czerwonego.
Ale biały i czarny kolor i tak musisz mieć, więc możesz przetestować, co Ci bardziej pasuje (jak mówiłem zwykła farba wystarczy, a spray jest cięższy w użyciu bo może zostawiać ślady, pozwala jedynie zaoszczędzić czas przy malowaniu całych armii).

W tym zestawie od AP masz dwa pędzle: basecoat (podstawowy) i drybrush, nie ma za to cienkiego do detali. Drybrush to technika malowania minimalną ilością farby nierównych powierzchni (futro, włosy, piach na podstawce); farba zostaje tylko na wypukłościach. Technika ta bardzo niszczy pędzle, więc używa się do tego takich już zużytych, nie potrzeba kupować dodatkowego osobno.

Jakośc to podstawa, ale ja osobiście używam najtańszych pędzelków do... malowania tipsów :oops:
Cóż, dobrej baletnicy nie przeszkadza nawet brak spódnicy :razz:
 
     
Shuwar
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Wrz, 2011   

Jako, że posucha w temacie, wrzucam prowizoryczne zdjęcia 2 moich maleństw:


Jak widać, dopiero zaczynam malować (nie liczę 2 figurek zapaćkanych jeszcze w ubiegłym tysiącleciu).
Używam farb Vallejo i pędzelków do malowania tipsów po 90gr/szt. :mrgreen:
Szkoda tylko, że na zdjęciach nie widać prawie cieniowania, z którego (jako totalny amator) jestem bardzo zadowolony :cry:
 
     
Gnoll
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Paź, 2011   

Napiszcie co o nich myślicie. Wiem, że rewelacji nie ma ale mi się podobają. :)



Fotki robione telefonem. Kontakt z pędzlem po raz pierwszy. Starałem się dopasować kolorystykę do kart. Figurki do końcowych poprawek typu malowanie podstawek i lakierowanie, ewentualnie poprawienie niedociągnięć. Zacząłem od Runebound-a ale czeka jeszcze cały Talisman. W sumie niezła zabawa, ale czasu trochę mało. Czekam na Wasze komentarze.
 
     
Shuwar
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Paź, 2011   

Nie czuję się zbyt kompetentny, ale skoro nikt nie chce, to ja będę pierwszym, który rzuci kamień :twisted:
Po pierwsze fajnie, że Ci się w ogóle chce. Dajesz przykład tym, którzy wzbraniają się przed się przed malowaniem z powodu rzekomego braku talentu.
Ważne, że jesteś zadowolony ze swojej roboty, bo o to tu chodzi (bylebyś nie popadł w samozachwyt i nie zaprzestał praktyki).
No i słusznie zauważasz, że rewelacji nie ma :razz:
Ale - kolorystyka jak należy; od razu widać kto jest kto.
Brawa za odwagę przy malowaniu takich szczegółów, jak oczy i usta; naprawdę dobra robota.
Fajnie też, że próbowałeś coś tam cieniować - myślę, że właśnie na tym powinieneś się teraz skupić. Nie jest to trudne, a daje naprawdę świetne rezultaty i nadaje kolorom głębi.
No i panowanie nad pędzlem (farba nie zawsze trafia tam, gdzie chcesz), ale to przyjdzie samo z czasem.
Zdjęcia mają to do siebie, że obnażają wiele niedociągnięć, których normalnie nawet się nie zauważa.
Mimo wszystko jestem pewny, że w grze te kurduple prezentują się bardzo zacnie :cool: Keep up the good job.
 
     
Gnoll
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Paź, 2011   

Dzięki za zopiniowanie mojej pracy. Rzeczywiście zdjęcia pokazują niedociągnięcia których się nie zauważa trzymając figurkę w dłoni. Kolejna porcja figurek. Cały komplecik do podstawki już jest prawie gotowy :)




Plus dodatkowo pierwsza figurka z dodatku Piaski Al-Kalim.



Kolejne postaram się cieniować aczkolwiek już podjąłem próbę na ostatniej figurce.
Mam parę pytań:
- czy też wam szybko zasychają farbki na palecie. Używam białej płytki łazienkowej :) i farbek Vallejo.
- jakich używacie pędzelków ? Kupiłem 0 i 1 Italeri i nie bardzo mi podeszły. Aktualnie używam pędzelka Renesans "3" (nawet oczy nim da się malować).
- czy kupował ktoś zestaw farb Vallejo Game Color Intro Set 16 kolorów ponieważ niektóre z tych farb mam mocno rozwodnione i nie wiem czy jest to normalne.
Pozdrawiam wszystkich początkujących artystów oraz artystki :wink:
 
     
Marcus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Paź, 2011   

Hej! Postaraj się malować nieco rzadszą farbą i nakładaj jej mniej, za to parę razy. Tak mówi złota zasada malowania: lepiej dwa razy cienko niż raz grubo. Koniecznie zaopatrz się w cienki pędzelek do szczegółów 00 Phantoma lub 5/0 Citadel, do dostania w sklepach modelarskich lub z bitewniakami.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14