galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Figurki Popleczników
Autor Wiadomość
przym
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013   Figurki Popleczników

Czy wie ktoś gdzie można kupić figurki popleczników?
Wiem że 3 figurki były w pierwszej edycji również, ale nie mogę nigdzie ich kupić, jeśli miałby ktoś na sprzedaż to bardzo chętnie nabędę.

pozdr
 
     
rep02
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013   

No z tymi figurkami to bardzo ciężki temat jest. Wydaje mi się, że w tej chwili to tylko rynek wtórny wchodzi w grę. Ja szukałem i w Polsce i za granica i nie mogłem znaleźć. Także chyba pomyślę nad jakimiś zamiennikami. Niektórzy wykorzystują figsy z Talizmana. Myślę, że lepszym i chyba nawet tańszym rozwiązaniem jest właśnie wykorzystanie zamienników. Ale to już indywidualna sprawa.
 
     
Damet
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Kwi, 2013   

3 figurki były dostępne w przedsprzedaży w jednym ze sklepów internetowych i kosztowały chyba 37 zł za sztukę. Obecnie sklep wycofał się ze zbierania zamówień, ponieważ data premiery to dopiero trzeci kwartał tego roku. Teraz rodzi się pytanie czy przy tej cenie opłaca się kupować te figurki? Czy nie lepiej pobawić się w modelarza i poskładać swoje unikatowe wersje popleczników (np. z bitsów do Warhammera) ?

Tutaj możesz zobaczyć na jakim etapie realizacji jest dany produkt FFG.
 
     
rep02
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Kwi, 2013   

No tak, trzech popleczników będzie można kupić, ale co ze starymi? Po co kupować tylko trzech?
 
     
Damet
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Kwi, 2013   

Nie znam zamiarów, ani polityki firmy FFG. Jednak nie zdziwię się, jak razem z nowymi poplecznikami wypuszczą na rynek również starych. Być może już odkurzyli stare formy. W przeciwnym wypadku nie rozumiem po co w zakładce Descent2 > Products > Descent Lieutenant Miniatures umieszczali by coś, czego nie można już kupić. Ale tak jak napisałem na początku, to są tylko moje domysły.
 
     
Catra
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Kwi, 2013   

Masz na stronie FFG dział upcoming z bardzo dużym planem wydawniczy. Nie ma tam reprintów starych popleczników.
 
     
Dziubek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Kwi, 2013   

Zamiast popleczników, lepiej by dali same figurki z pierwszej edycji. Do horror w arkham wydali kilka setów, to może do Descenta też dadzą.
 
     
przym
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Kwi, 2013   

niestety przeorałem wszelkie sklepy z grami w Polsce, allegro, ebay-a w szczególności angielskiego i nigdzie nie ma tych trzech starych figurek niestety. Dziwię się tylko Ze FFG nie wypuści ich do sprzedaży skoro w 2 edycji są ich żetoniki używane w scenariuszach. Przecież to dodatkowa kasa dla nich, zapewne wiele osób by sobie kupiło i używało zamiast żetoników.

Gdyby jednak ktoś znalazł miejsce gdzie można je nabyć - będę wdzięczny za info.


PS. Jakieś konkrety ktoś zna odnośnie wydania Legowiska w wersji PL? (prócz tego że w 2 kwartale) :)

pozdro
 
     
Dziubek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Lip, 2013   

Witam. Jako że zamierzam rozpocząć mini kampanię z "Legowiska Jaszczura" postanowiłem się zaopatrzyć w figurkę Valyndry. Zakup w Sukiennicach na rynku w Krakowie, koszt 15 zł.
Idealnie pasuje na 6 pól na planszy. Wygląda to tak: http://imgflip.com/i/2brlx
Ostatnio zmieniony przez Dziubek Pon 08 Lip, 2013, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
YoYo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Lip, 2013   

Tak na marginesie, znalazłem temat z przykładami innych figurek, niektóre nadają się naprawdę nieźle (przewinąć nieco w dół). Obszarowo (pole) pasują ponoć wyśmienicie figurki od D&D.

http://boardgamegeek.com/...is-as-stand-ins
 
     
YoYo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Lip, 2013   

Oj na Spliga ten by się nadawał:

 
     
YoYo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Lip, 2013   

Dobra, po długich dniach wertowania netu i szukania zamienników (szukałem też po w miarę rozsądnych cenach) udało się skompletować całkiem fajny zestaw na popleczników 280mm (mówię o sklepach w PL, gdzie indziej jest tego o wiele więcej, ceny między 10zł, przeważnie 15-19, jedna figurka 27zł)). Figurki w miarę podobne do kart z Descenta IIEd., wymagają ew. pomalowania i pasują do wielkości kwadrata na planszy.

Oto moi kandydaci:

Splig:


Khurma The Fleshripper

Alric:


Krass, Evil Warrior

Eliza:


Jolie, Female Scribe

Merick:


Merith of Flame (ogólnie babeczka, ale kwestia dobrego pomalowania i będzie git)

Zahareth


Nuada of the Silver Hand

Belthir

Tu jest największy problem. Nie mogę znaleźć odpowiednika. To by pasowało idealnie:

Khesh Blackscale, Dragonman. Niestety w PL nie można dostać i nic podobnego nie udało mi się znaleźć (czekam na ew. propozycje).
 
     
Tarkun
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Lip, 2013   

Nawet pasują, tylko jest jeden problem. Skala figurek do gier bitewnych 28mm, nie odpowiada skali figurek do Descenta/Runebounda itp.
 
     
YoYo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Lip, 2013   

Tarkun napisał/a:
Nawet pasują, tylko jest jeden problem. Skala figurek do gier bitewnych 28mm, nie odpowiada skali figurek do Descenta/Runebounda itp.


Wiesz niekoniecznie, właśnie te pasowały idealnie (foto na dole). Dziś część doszła (Hip hip hurra :mrgreen: ). Na kolorki nie patrzcie bo to podkład (ps.dodałem nowe foto z już częścią gotową w 90%). Obok stoi Averic Lampowaty, widać, że skala ok. Na lewo za to Ork z D&D z podstawką 25mm, którego już zrobiłem (ale to test dla mnie malowania, za 9zł figurka). Ten jest nieco przerośnięty faktycznie, ale to tylko w ramach testów (chociaż to Ogr, one są większe), na kwadrat też pasuje. Figurki pomaluję, nigdy nie znałem się na grach bitewnych więc trochę improwizacji, ale za to tony modeli kiedyś szło, a i aerograf jeszcze został. Jak zrobię dam lepsze foty. Czekam też na Belthir'a, dobra sypnąłem się w jakimś sklepie w Berlinie, ale wyszło po przeliczeniach 35zł z dostawą więc i tak o niebo taniej niż te oficjalne, których i tak nie ma.

Ostatnio zmieniony przez YoYo Nie 14 Lip, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
YoYo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Lip, 2013   

A tu kandydat do Legowisko Jaszczura na Valyndrę (pomalować na jakieś ogniste kolory, widzę, że osobno też można znaleźć smocze skrzydła).


Marsch Dragon, producent Mirliton S.G., wysokośc 4cm, długosć podstawki 5 cm. Pewnie warto podkleic pod podstwkę kartonową z dodatku i dowalić jakieś kamyczki + malowanie podstawki. Będzie pasowało i będzie zajmować 6 pól.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13