galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Dodatek - DAYBREAK
Autor Wiadomość
pleechu 

Wysłany: Pon 15 Kwi, 2013   Nowy Dodatek - DAYBREAK

FFG zapowiada:

http://fantasyflightgames...s.asp?eidn=4076
W końcu jest Ziemia:

Więcej info TU:
http://www.fantasyflightg...eidm=191&esem=1

mafiafb 

Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013   

O mamusiu :) Mam nadzieję, że nie 'przekombinują' bo już powoli gra staje się mocno 'dziwna'. Może zatracić swój sens i cały klimat na rzecz kolejnych wymyślonych na siłę udziwnień. Oby tak nie było. Ciekawe kiedy będzie można to kupić :D

mathias999 

a o jakich to "udziwnieniach" mówisz? Gra trzyma się konwencji serialowej. W dodatkach nie ma NIC, czego nie byłoby w serialu. Resztę masz opcjonalnie dołączoną jak pościg floty itp...

a co do dodatku, to ktoś z tego forum baaaardzo się ucieszy z oryginalnego Lampkina :mrgreen:

EstEst
Frakkin' EstEst

Wow. Wreszcie poprawieni liderzy Cylońscy, poprawiony sympatyk, 12 nowych postaci i dodatkowa opcjonalna mechanika :D . Piękna sprawa.

mafiafb 

mathias999 napisał/a:
a o jakich to "udziwnieniach" mówisz? Gra trzyma się konwencji serialowej. W dodatkach nie ma NIC, czego nie byłoby w serialu. Resztę masz opcjonalnie dołączoną jak pościg floty itp...

Nie mówię o odstępstwach fabularnych ale o kwestii rozwiązań w grze. Za zupełnie nietrafione uważam takie elementy jak żetony mgławicy wraz z NPC, którzy się tam przewijają a także motyw z Nową Capricą i ewakuacją floty na orbitę. Nie podobają mi się te elementy w grze i bardzo rzadko z tego korzystamy. No ale to oczywiście tylko moja opinia ;)

mathias999 

Wysłany: Sro 17 Kwi, 2013   

Nie tylko to twoja opinia. Mechanika zawsze musi się dotrzeć i jest poprawiana w następnych wydaniach i Faq-ach. Nowej Caprici również nie lubię, ale Mgławicę Jońską już tak - jak sam napisałeś to kwestia gustu indywidualnego. Mnie bardzo cieszy fakt kontynuowania serii przez FFG bo to gra która nigdy jeszcze nie miała okazji porosnąć kurzem u mnie w domu. Jeszcze bardziej ucieszy mnie tylko wieść, że Galakta wyda ten tytuł najszybciej jak się będzie dało.
Mieszane wersje językowe mi osobiście nie przeszkadzają, ale innym bardzo - poza tym spowalniają minimalnie rozgrywkę jeśli ktoś musi ciągle zaglądać do ściąg przed każdym zagraniem kart itp...

Sigismond
Dyr. Gab. Prezydenta

Bardzo mnie cieszy ta wiadomość. Spodziewałem się żółtego tła na okładce, zresztą okładka świetnie zrobiona.

Co do zawartości to zobaczymy. Trochę dziwi mnie fakt, że wydali inne wersje 4 postaci: Baltara, Apolla, Zarka i chyba Helo. Od razu pojawia się pytanie dlaczego innych nie, np. Kary? Brakuje mi Kendry i Fiska (chociażby zamiast bladego moim zdaniem Hoshiego), no ale może będzie jeszcze kiedyś dodatek Razor).
Lampkina chyba wszyscy się spodziewali :) (najwyższy czas) Lekarza też obstawiałem.

Najbardziej jestem ciekaw na ile poprawili Liderów, no i tych kart misji specjalnych Atak na kolonie, destroy the hub... jak to będzie działało, bo wygląda bardzo epicko.

Centuriony świetne. Raptory z rakietami-już nie mogę się doczekać.

Dystans do Ziemi 10? To wygląda na bardzo daleką podróż, przypuszczam, że karty specjalnych misji będą w tym pomagać, ale z drugiej strony ma być to opcja, więc nie wiem. Jest jeszcze karta techniki, która będzie przyśpieszać skok.

Karty buntu i buntownika wydają się ciekawe i zgodne z fabułą, ale znowu mogą namieszać organizacyjnie - kolejne długie tłumaczenia przed grą. Kiedyś było prosto: to jest człowiek to cylon, a teraz... :grin:

http://boardgamegeek.com/...break-expansion

mathias999 

No i z tego co widzę, poprawiono także planszę cylońskiej floty... tylko trzy lokacje do odpalenia, co prawdopodobnie oznacza, że już dwóm tosterom naraz nie będzie się opłacało wycierać tyłkami foteli na mostku basestara :mrgreen:

Figurki cylonów mnie nieco rozśmiesyły :mrgreen: - wyglądają jakby tańczyły gangnam style :mrgreen:

Sigismond
Dyr. Gab. Prezydenta

plansza basestara to raczej nie jest poprawka cylońskiej floty tylko rebel basestar, czyli basestar cylonów, którzy się zbuntowali i przyłączyli do floty, w dodatku jest karta specjalnej misji Cylon Civil War, robi się test i jak ludzie wygrają, to mają tego basestara i mogą korzystać z jego lokacji. Oczywiście jeśli wszystko dobrze odczytałem.

mafiafb 

Czy ktoś z was gdzieś w sieci wygrzebał już termin wydania wersji ang.?

Barbus 

mafiafb napisał/a:
Czy ktoś z was gdzieś w sieci wygrzebał już termin wydania wersji ang.?

Póki co III kwartał bieżącego roku. Ale dodatek jest dopiero w fazie projektowania, więc data premiery może się jeszcze kilka razy zmienić.

Dziobak 

Wysłany: Czw 18 Kwi, 2013   

Można chwilę poczekać... W końcu pegazus po polsku ma pierwszeństwo :]

mathias999 

to nie jest tak, że "poczekasz sobie chwilę". Pegasus, owszem, ma pierwszeństwo, ale jeśli Galakta nie załapie się pod druk (licencje i inne "nudne" sprawy) to obawiam się, że na "świt" będziemy czekać jak i na Pegaza, czyli wieczność :cry:

Dziobak 

-.-
To chyba oczywiste... Sam czekam na pegazusa przez X lat, żeby był po polsku.
Chodziło mi o poczekanie chwilę przy etapie projektowania, nie przy zgłaszaniu się do druku przez galaktę...
Mogą sobie projektować i do IV kwartału, byleby było dobre i wydane w druku międzynarodowym.

mafiafb 

To dobrze, że mam wszystkie wersje ang i nie muszę czekać na tłumaczenie ;)

Odpowiedz do tematu