galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wątpliwości w zasadach - podstawka i Exodus
Autor Wiadomość
Sigismond
Dyr. Gab. Prezydenta

Wysłany: Czw 20 Cze, 2013   

mafiafb, a grałeś z Exodusem? Tam jest zmiana zasad przygotowywania talii lojalności, m.in. po to, żeby można było dokonywać egzekucji na graczach, a paranoja miałaby zostać zachowana.

mafiafb 

Tak, mam oba dodatki ale nie kojarzę o jaką "zmianę" zasad chodzi. W przypadku egzekucji nowy gracz przecież losuje lojalnościówki (jeżeli nie był oczywiście cylonem). Wciąż 'tego' nie widzę :) Jaka sytuacja może spowodować, że jakaś karta lojalnościowa nie zostanie wylosowana? Przecież na początku się składa talię w zależności od ilości graczy. Wybaczcie ale dawno nie grałem i być może nie myślę już na poziomie zasad ;)

ataman

mafiafb: to polecam poczytać jeszcze raz instrukcję do Exodusa :wink:

Dodatek Exodus wprowadził zmienione zasady dotyczące konstruowania talii lojalności oraz egzekucji.

mafiafb 

ataman napisał/a:
mafiafb: to polecam poczytać jeszcze raz instrukcję do Exodusa :wink:

Dodatek Exodus wprowadził zmienione zasady dotyczące konstruowania talii lojalności oraz egzekucji.

Dzięki za wspaniałą radę! To, że się zmieniły zasady można wnioskować już z poprzednich postów, więc Twój nie za wiele wnosi. Przyjmijmy, na potrzeby chwili, że jestem laikiem w tym temacie a dodatkowo nie umiem czytać instrukcji :) Moje pytanie zostaje aktualne - Jak, przy składaniu talii lojalnościowej początkowej, może zdarzyć się sytuacja, że jakaś lojalnościówka na koniec gry jest niewylosowana.

sirafin 
Antropomorficzna...

Talia lojalności dostaje o 1 kartę "Nie jesteś Cyolnem" więcej niż dawniej (np. w grze pięcioosobowej będzie to 11 kart). Tak więc po fazie uśpionych agentów zawsze 1 karta pozostaje nierozdana. Dodatkowo po każdej egzekucji człowieka jest dokładana 1 karta "Nie jesteś Cyolnem". Tak więc jeśli po fazie uśpionych agentów ginie człowiek, pokazuje wszystkie swoje lojalki jako dowód, odrzuca je, do talii lojalności dokłada się dodatkową kartę (czyli talia będzie się składać z dwóch kart), a następnie nowa postać dostaje jedną kartę lojalności (więc w talii znowu zostanie tylko jedna).

Dzięki temu po egzekucji lojalność nowej postaci jest niepewna, może się nawet okazać, że po zabiciu człowieka gracze wprowadzili do gry nierozdaną wcześniej kartę Cylona. Generalnie egzekucje stają się znacznie bardziej uciążliwe niż w Pegasusie (tam po śmierci człowiek nie dostawał lojalek i nowa postać była na 100% człowiekiem).

mafiafb 

Faktycznie nie pomyślałem o tej zasadzie :( Za długą już mam przerwę - 3 miesiące i wychodzą braki w zasadach. Przy nadmiernej ilości egzekucji może powstać bałagan. Ech, trzeba wrócić do gry!

Sewhoe

Wysłany: Nie 13 Lip, 2014   

Dołączę się do wątku z pytaniem. Czy można zagrać graczem Rozkaz Prezydencki na ujawnionego Cylona znajdującego się na obszarze Cylonów lub na mostu Basestara, tak aby mógł wykonać 2 akcje z jednego pola?

sirafin 
Antropomorficzna...

Wysłany: Nie 13 Lip, 2014   

Nie. Ujawniony Cylon nigdy nie może być bezpośrednim celem karty Umiejętności ani karty Kworum.

Odpowiedz do tematu