galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Widmo nad Innsmouth
Autor Wiadomość
aduko
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Mar, 2013   Widmo nad Innsmouth



Czy ktoś już zakupił, przepatrzył i zagrał? Jak tłumaczenia, rozgrywka? :)
Ostatnio zmieniony przez aduko Pią 01 Mar, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Rotevil
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Mar, 2013   

ja mam nadzieję że przyślą mi w poniedziałek od wczoraj chyba był dostępny w sklepie rebel
 
     
aduko
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Mar, 2013   

Ja w lutym zakupiłem podstawkę i dunwich, więc innsmouth dopiero pod koniec miesiąca jak coś zostanie z wypłaty ;)
 
     
Cyberpuncur
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Mar, 2013   

Do mnie powinno przyjść w poniedziałek, ale pierwsza gra najwcześniej w przyszły weekend, to dopiero wtedy będzie można coś napisać.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Mar, 2013   

No niestety a po wyplacie czekanie :(
Zeżarly mnie dodatki do LOTR LCG i WH:I.
 
     
goki
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Mar, 2013   

no niestety wkradl sie blad, z perspektywy calosci nie jest chyba az tak powazny, ale z drugiej strony psuje calkiem jedna postac

chodzi o Trish, szpiega
w oryginalnej wersji ma inaczej dobrane pary umiejetnosci czyli: walecznosc/skradanie, wiedza/wola, szybkosc/szczescie
w polskiej wersji pary sa takie jak u kazdej postaci
Ostatnio zmieniony przez goki Sob 02 Mar, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Yacekk
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Mar, 2013   

Widzę, że kurierzy i poczta mają na stanie obecnie bardzo duży zapas "Widma Nad Insmouth" :razz: ...moja paczka też się gdzieś zapodziała w drodze i przybędzie dopiero w poniedziałek... ale za to planujemy pierwszą rozgrywkę już we wtorek (po przejrzeniu instrukcji i wydłubaniu żetonów itd itp) :mrgreen:
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Mar, 2013   

goki napisał/a:
no niestety wkradl sie blad, z perspektywy calosci nie jest chyba az tak powazny, ale z drugiej strony psuje calkiem jedna postac

chodzi o Trish, szpiega
w oryginalnej wersji ma inaczej dobrane pary umiejetnosci czyli: walecznosc/skradanie, wiedza/wola, szybkosc/szczescie
w polskiej wersji pary sa takie jak u kazdej postaci



Z tego co wiem jak dziala ta postać to ot bardzo poważny błąd ;/
Masakra ;/
 
     
Lunar
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Mar, 2013   

Masakryczny druk. :(
To nie jest jakaś podręczna malutka karteluszka, której zasadę można pominąć, olać, a ma wpływ na sens grania tą postacią.

Byłoby bardzo gentlemeńskie, gdyby Galakta zebrała te błędy i każdemu, kto zakupił grę - wysłała przedrukowaną poprawioną oficjalnie wersję szpiega Trisha (i co tam jeszcze się okaże, że jest błędne). :|

Mechanika tej postaci w oryginale:
http://cf.geekdo-images.com/images/pic494761.jpg
Rozwijając pierwszą parę jest rzeźnikiem przemykającym przez ulice i lokacje. Druga robi z niej czarownika, a trzecia do obcykiwania spotkań.. Przy podstawowym układzie traci sens.

Yacekk - a jak z wartościami liczbowymi? odpowiadają oryginałowi, czy czemu?
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Mar, 2013   

Nie no to jest masakra. Z Innsmouth to jedna z rzeczy na jaką najabardziej czekałem to własnie ten badacz. A teraz ten badacz nie ma wogóle sensu. Powiem szczerze że sie załamałem i poddalem w wątpliwość czy wogóle kupować ten dodatek. Czy nie poczkać na jakies przedruk kiedy byc może błąd ten będzie poprawiony.
Tak jak powiedziałeś Lunar, to nie jest jakaś podyńcza karta, ale rozwalony cały jeden badacz. Juz tu mysle i kombinuję jak sie do tego ustosunkować. Bo z jednej strony napaliłem sie na ten dodatek, a drugiej rozwalony jeden w głównych motywacyjnych powodów żeby go mieć. Dlatego chyba przyjdzie se wygrykować tę postać samemy bo nie zamirzam rezygnować z gry nim. Ale jeżeli mam se sam drukowac badacza to czemu nie miałem zrobć tego do tej pory i nie czekać na wydanie Innsmouth?
Mam nadzieje że Galakta coś zrobi w tej materii, jak przykładowo dodrukwoanie tego badacza i dodawanie go do zakupu dodatku.
A ciekawe czy jeszcze jakie inne kawiatki nie wyjdą.
Tak się spieszyli z tlumaczniem że takiego babola walneli, a mimo to taki był poślizg z wydaniem rozszerzenia?
 
     
Lunar
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Mar, 2013   

No babol tego kalibru sugeruje jakby robiono to po nocach z ośmioma przerwami na kawę i każdą sylabę tłumaczyła inna osoba, z czego nikt nie był zainteresowany regułami gry, skoro nie zauważono/nie wprowadzono zmiany ^-^

Przyznaję, że postać fascynująca (choć moim faworytem jest Grabarz i Astronom <3 ).

Na chwilę obecną ja widze jedyne (tymczasowe) rozwiązanie - poprawić wartości lekko miękkim ołówkiem..

Nie jest też to żaden problem jeśli Galakta elegancko (błądzić rzeczą ludzką) zobowiąże się jakoś do rozesłania poprawionej karty. A nawet jeśli zorganizują.. to pozdro dla ludzi co kupowali w sklepie i wywalili paragon.. :???: Bo jednak wyprowadzenie zwyczajnej ERRATY na stronie firmy byłoby dużym nieporozumieniem. Zwłaszcza, że gra i tak nosi cenę podstawki. Chodzi o sprawę funkcjonalności takiej karty postaci.. nie wiem, wydrukować i przykleić na starą? :P trochę słabo.

No i zrozumiem, jeśli na taki krok jak przedruk wadliwych elementów - wstrzymają się jakiś okres testowy, kiedy wyjdą potencjalne inne babole (w temacie obok widziałem różnice w cenach przedmiotów, ale te jestem skłonny zrozumieć faktem, że błąd wynikał z materiałów przysłanych przez FFG, a nie roli tłumaczeniowców). Zaangażowanie graczy jest znaczące :)

No nie wiem, trzeba wystosować maila, pismo, chyba że forum i tematy są przeczesywane.

Wierzę, że takie coś jest możliwe, bo nie raz przysyłano mi nowy element gier (brakujący w zestawie albo zniszczony, a nawet całe pudełko jeśli miało pęknięcia).
 
     
Yog-Sothoth
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Mar, 2013   

Mechanika tej postaci w oryginale:
http://cf.geekdo-images.com/images/pic494761.jpg
Rozwijając pierwszą parę jest rzeźnikiem przemykającym przez ulice i lokacje. Druga robi z niej czarownika, a trzecia do obcykiwania spotkań.. Przy podstawowym układzie traci sens.

Yacekk - a jak z wartościami liczbowymi? odpowiadają oryginałowi, czy czemu?[/quote]
Nie wiem jak w polskiej wersji są dobrane pary danych cech, ale patrząc na wersję oryginalną to ogromny błąd się wkradł, ponieważ wystarczy suwaki przesunąć max w prawo i mamy takie ustawienia że nie musimy już dalej nimi manipulować. I nieważne czy są dobrane w pary tak jak u innych postaci np szybkość/skradanie itd. czy nie. Zwiększając jedną cechę zmniejszamy drugą - a z tą postacią jest inaczej. Jeśli wartości liczbowe odpowiadają oryginałowi to granie tą postacią będzie banalnie proste... :wink:
 
     
aduko
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Mar, 2013   

Yog-Sothoth napisał/a:

Nie wiem jak w polskiej wersji są dobrane pary danych cech, ale patrząc na wersję oryginalną to ogromny błąd się wkradł, ponieważ wystarczy suwaki przesunąć max w prawo i mamy takie ustawienia że nie musimy już dalej nimi manipulować. I nieważne czy są dobrane w pary tak jak u innych postaci np szybkość/skradanie itd. czy nie. Zwiększając jedną cechę zmniejszamy drugą - a z tą postacią jest inaczej. Jeśli wartości liczbowe odpowiadają oryginałowi to granie tą postacią będzie banalnie proste... :wink:


Cytat:

Abnormal Focus
Upkeep: Trish does not spend focus to adjust her slider. Instead, at the start of each Upkeep Phase, move her sliders all the way to the left. She may then shift her sliders to the right a total of five shifts.

Breaking the Limits
Upkeep: Trish may spend 1 Sanity or 1 Stamina for one extra shift to the right when adjusting her skills. She may do this up to three times per turn.


I po problemie ;)
 
     
Yog-Sothoth
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Mar, 2013   

Teraz ma to sens, jak zaopatrzę się w Widmo nad Insmouth będę miał to na uwadze :wink:
 
     
goki
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Mar, 2013   

Lunar napisał/a:
Yacekk - a jak z wartościami liczbowymi? odpowiadają oryginałowi, czy czemu?


tak, sa takie jak w oryginale
zreszta:
http://goki.vizz.pl/trish.jpg
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13