galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe FAQ v1.4
Autor Wiadomość
balint
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Lut, 2013   

Zróbmy to obaj Kufel, co Ty na to?

Nie traktuj protekcjonalnie innych forumowiczów (nie ja jeden Ci to zarzucam).


Forum rozumiem jest miejscem wymiany poglądów i wyjaśniania zasad, a nie prywatnym polem.
kufel: ok, czego wg Ciebie powinna dotyczyć dyskusja w temacie "Nowe FAQ v1.4"? Dlaczego napisałeś to wszystko powyżej w tym temacie, dlaczego obrzucasz mnie obelgami w tym temacie? napisz mi PM albo spotkaj się ze mną na żywo, jak Cię poznałem nie byłeś taki agresywny, wprost przeciwnie

Nie widzę wyżej obelg. Jedynie uwagę, iż wątpliwość crabtree była słuszna. Uwaga była w pełni merytoryczna i całkowicie trzymala się tematu FAQ. Zostałem wymoderowany za brak zgody na Twoją agresywną uwagę.
Powyższe groźby nie są związane z wątkiem. Proszę o ich moderację.
Ostatnio zmieniony przez Czw 28 Lut, 2013, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Mar, 2013   

Nie mam jeszcze Cień i Płomień ale kurde rzeczywiście dobrze że to sprostowali bo może Gąszcz Włóczni to nie bo on mówi wyraźnie że wróg w zwarciu, ale Finta? Ona by intuicyjnie dzialanie swoje globalnie na Balroga miała bo piszą że wróg nie możę atakować.
No ale sprostowali to w FAQ więc trza sie będzie zastosować jak przyjdzie pora na ten dodatek (a to już nie długo <tuptup>.

A tak apropos tego FAQ, kto tlumaczy takie rzeczy? Wydawnictwo czy fani? bo zastanawiam sie kiedy sie możemy doczekać tego w języku polskim.
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Mar, 2013   

FAQ po polsku niedługo się pojawi :)
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Mar, 2013   

Przy okazji poprawiłem trochę swój wpis. Wyszła moja nieznajomość kart ze Spadkobierców - Master of Lore teraz obniża tylko koszt następnej karty wiedzy wybranego typu - zamiast wszystkich kart wiedzy danego typu. Znacznie został osłabiony trzeba przyznać i chyba przy tej cenie raczej jest słabawy chyba że nastawiamy się na bardzo długą partię.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Mar, 2013   

Co z tym tłumaczeniem FAQ? Wersja PL mile widziana :P
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Mar, 2013   

(1.41) Ataki przeciwko bohaterom

Dziwna zasada. Autorzy trochę za bardzo zaczynają gmatwać reguły gry. Treść "po odkryciu" Podłej Kluchy jest jasna i przejrzysta - atak na bohatera który ma najwięcej kart trucizn. Jeśli bohater jest wyczerpany to nie może się bronić - atak niebroniony i tyle (całość obrażeń ulokowana w tego bohatera). Skoro jest konkretny cel ataku to po cholerę się to zmienia? Trzeba było zmienić treść Podłej Kluchy na "Podła Klucha atakuje gracza który kontroluje postać z największą liczbą dołączonych kart trucizny". Niepotrzebnie tworzy się w zasadach jakieś dziwne potworki.
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Mar, 2013   

Ale czemu potworki? Jest różnica między atakowaniem gracza, a atakowaniem bohatera. W wypadku drugim jeśli zatak zostanie niebroniony wszystkie obrażenia muszą być przydzielone temu właśnie konkretnemu bohaterowi.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Mar, 2013   

schen napisał/a:
Ale czemu potworki? Jest różnica między atakowaniem gracza, a atakowaniem bohatera. W wypadku drugim jeśli zatak zostanie niebroniony wszystkie obrażenia muszą być przydzielone temu właśnie konkretnemu bohaterowi.
Ok, ale możesz wystawić innego bohatera jako obrońcę i to już jest konkretna różnica. Przeczytaj sobie dokładnie przykład w FAQ.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Mar, 2013   

To, że atak jest skierowany przeciwko konkretnemu bohaterowi nie zmienia faktu, że może go bronic inny bohater. Analogicznie, jeśli atak jest skierowany przeciwko innemu graczowi, inny gracz może go bronić, wystarczy postać ze słowem kluczowym "wartownik". Tutaj chodzi właśnie o to, że w przypadku niebronionego ataku obrażenia musisz przyznać bohaterowi z największą ilością kart trucizny, czyli upierdliwością jest to, że w razie ataku niebronionego nie możesz wybrać bohatera, który weźmie na siebie rany.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Mar, 2013   

JollyRoger1916 napisał/a:
To, że atak jest skierowany przeciwko konkretnemu bohaterowi nie zmienia faktu, że może go bronic inny bohater.
A gdzie to jest w przepisach? Postać Wartownik - ok, tu się zgodzę - może zablokować taki atak, choć zasadniczo wartownik może blokować ataki na innego gracza, ale powiedzmy że w tym przypadku ma to jeszcze sens.

Skoro każda inna gotowa postać może być obrońcą to w takim razie po co używa się określenia "bohater z największą liczbą trucizn"? Są karty spotkań/cienia które odnoszą się do postaci posiadającej np. dodatek. I jakoś wtedy inna postać nie bierze na siebie takiego efektu więc nie rozumiem tego nowego zapisu. Jest ewidentny cel ataku? Jest. W przykładzie Baggins ma najwięcej trucizn? Ma. A że jest wyczerpany? Jego problem. Atak powinien wejść na czysto w Bilba.

edit: Taka jak napisałem wcześniej, wystarczyło zmienić treść Podłej Kluchy i nie byłoby problemu. Jeśli cel ataku/efektu jest jasno określony i konkretny, to powinno to być przestrzegane bo inaczej zasady się rozmyją.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Mar, 2013   

Z tą treścią też nie ma problemu i pójdę w zaparte. Skoro atak na gracza A może blokować gracz B, to atak na bohatera A może blokować bohater B. W przełożeniu na klimat - Bilbo przedziera się przez chaszcze i zostaje zaatakowany, w tym momencie któryś z towarzyszących mu krasnoludów dostrzega zagrożenie i staje na drodze atakującemu wrogowi, jeżeli żaden towarzysz nie zauważyłby zagrożenia, albo nie mógł zareagować, bo byłby już zajęty np. walka z innym potworem, to Bilbo zostałby pożarty. Sensowne zarówno pod względem mechaniki jak i klimatu.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Mar, 2013   

JollyRoger1916 napisał/a:
Z tą treścią też nie ma problemu i pójdę w zaparte. Skoro atak na gracza A może blokować gracz B
Jeśli mówimy o postaciach z cechą Wartownik to ok. W innym przypadku nie jest to dozwolone, a przynajmniej nie powinno być.

JollyRoger1916 napisał/a:

W przełożeniu na klimat - Bilbo przedziera się przez chaszcze i zostaje zaatakowany, w tym momencie któryś z towarzyszących mu krasnoludów dostrzega zagrożenie i staje na drodze atakującemu wrogowi, jeżeli żaden towarzysz nie zauważyłby zagrożenia, albo nie mógł zareagować, bo byłby już zajęty np. walka z innym potworem, to Bilbo zostałby pożarty. Sensowne zarówno pod względem mechaniki jak i klimatu.
A ja to widzę tak - postać z największą liczbą trucizn, jest osłabiona i wlecze się na końcu stawki. No i pająk ją dopada, zanim ktokolwiek może zareagować.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Mar, 2013   

No tak, logiczne, jest przydzielony do wyprawy, bo wlecze się na końcu. Zauważ, że postaci są przydzielane do obrony zanim nastąpi atak, dopiero jak nie masz kim bronić to bierzesz na klatę niebronione ataki. Czyli jeśli jest jakakolwiek gotowa postać to możesz ją przydzielić do obrony konkretnemu wrogowi zanim on atakuje. Popatrz na skrót przebiegu rundy. Przecież to jest absolutnie logiczne. Stwory najpierw przebiją się przez obrońców, dopiero później wybierają ofiary, które nie są w stanie się bronić i tutaj o tym, kto będzie tą ofiarą zawsze decydował gracz, w tym wypadku utrudnienie polega na tym, że został pozbawiony prawa wyboru i pełne obrażenia z niebronionego ataku zostają zadane osłabionemu przez truciznę i najbardziej podatnemu na atak bohaterowi. Mimo wszystko, żeby dopaść słabsze ofiary wrogowie muszą się wcześniej przebić przez tych, którzy są jeszcze w stanie walczyć.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Mar, 2013   

Niewiem dokładnie o czym mówicie bo nie mam jeszcze tego scenariusza.
Ale myślę z tego co czytam Wasze posty że chyba można posłużyć sie analogią. Tak jak jest w Powrocie do Mrocznej Puszczy że obrażenia z niebronionych ataków zawsze wchodzą w Golluma.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Mar, 2013   

Nie. Tam jest ewidentnie mowa o tym, że wchodzą obrażenia z niebronionych ataków. tu jest mowa, atakuje tą postać, ale nie ma mowy o tym, że ta postać ma zostać przydzielona do obrony tego ataku. też nie mam jeszcze tego scenariusza, ale kartę można znaleźć na forum i jest o tym mowa w najnowszym FAQ.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.33 sekundy. Zapytań do SQL: 14