galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Liczba kart w talii

Czy używasz talii turniejowej (minimum 50 kart dla każdego gracza)?
Zawsze (przestrzegam tej zasady i liczę karty)
51%
 51%  [ 24 ]
Staram się (może się zdarzyć, że nie mam minimum 50 kart, nie jest to wymóg konieczny do gry)
19%
 19%  [ 9 ]
Czasami (zależnie od okoliczności, nastawienia, rogrywanej przygody/ inne powody)
10%
 10%  [ 5 ]
Nie wiem (nie liczę kart)
14%
 14%  [ 7 ]
Nie (niepotrzebnie utrudnia to grę i/lub zwiększa losowość/ inne powody)
4%
 4%  [ 2 ]
Głosowań: 47
Wszystkich Głosów: 47

Autor Wiadomość
TomB
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lut, 2013   Liczba kart w talii

W związku z faktem, że różnie podchodzimy do tematu ilości kart w talii, chciałbym, abyście oddali głos w ankiecie, która pozwoli odkryć, jak podchodzimy do niefortunnego/problematycznego/niepotrzebnego zapisu FFG o talii turniejowej.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lut, 2013   

Zawsze 50+
 
     
Sznycelek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lut, 2013   

Szczerze mówiąc gram krótko i od niedawna składam swoje talie. Biorę co jest mi potrzebne i liczę z ciekawości ile mi się tego uzbierało. Raz wyszło mi nawet kosmiczna liczba 87 kart. xD Aktualnie mogę powiedzieć, że kart nie liczę, biorę co uznam za potrzebne (czyli wychodzi na to, że prawie wszystko XD).
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lut, 2013   

Ale przyznaj, że jak masz 1 sztukę karty w tali 90 kartowej to tak jakbyś jak w ogóle nie miał :D

Oczywiście minimum 50, bo tak stanowią zasady! Jeśli w instrukcji byłoby minimum 99 to grałbym 99 kartami :lol:
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lut, 2013   

Sznycelek napisał/a:
Szczerze mówiąc gram krótko i od niedawna składam swoje talie. Biorę co jest mi potrzebne i liczę z ciekawości ile mi się tego uzbierało. Raz wyszło mi nawet kosmiczna liczba 87 kart. xD Aktualnie mogę powiedzieć, że kart nie liczę, biorę co uznam za potrzebne (czyli wychodzi na to, że prawie wszystko XD).


Też tak miałem na początku, bo myślałem, że wszystko jest potrzebne. Im bardziej będziesz się ogrywał tym mniej kart będziesz ładował do talii, aż w końcu będziesz w stanie wybrać te 50 najbardziej pożądanych.
 
     
nakano
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lut, 2013   

Też gram od niedawna i przyznaję, że jak dotąd większość partii rozegrałem talią mniejszą niż 50 kart. Jednak teraz myślę, że najlepiej będzie grać talią 50+, zwłaszcza, że mam nie tylko core set i jest z czego wybierać.
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lut, 2013   

Generalnie staram się mieć 50 kart, choć może się zdarzyć, że będzie ich np 48 czy 49. Ale generalnie trzymam się 50, i raczej jest to 50+ (bo ciężko coś usunąć, skoro wszystko dobre i potrzebne :lol: ).
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lut, 2013   

A ja nie liczę kart i taką odpowiedź wybrałem. W zależności od scenariusza talia jest grubsza lub chudsza, czasem trafiają się w niej karty zupełnie nie pasujące do przygody, albo niemożliwe do zagrania, np. sprzymierzeniec Beorn, podczas gdy gram już takim bohaterem. Zwykle jednak znajduję czas na dopasowanie talii pod scenariusz bo lubię mieć do dyspozycji tylko dobre karty.
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lut, 2013   

kufel napisał/a:

Oczywiście minimum 50, bo tak stanowią zasady! Jeśli w instrukcji byłoby minimum 99 to grałbym 99 kartami :lol:


To chyba czytałeś zasady w narzeczu dolnomandżurskim....

Strona 9 instrukcji:
W celu rozegrania bardziej
zaawansowanej partii karty z talii startowych
mogą zostać połączone lub wzmocnione kartami
pochodzącymi z Zestawów Przygodowych, aby
utworzyć 50-kartowe talie turniejowe

Strona 27 instrukcji:
Talia turniejowa musi się
składać z przynajmniej 50 kart. Ponadto w talii danego
gracza nie mogą się znaleźć więcej niż trzy kopie danej
karty (o takiej samej nazwie).

Ergo:
Nie ma turniejów, nie ma talii turniejowych, zapis jest pusty.
Natomiast z chęcią przeczytam wyraźny zapis, iż gracz siedząc i grając sobie solo w domciu musi mieć minimum 50 kart w talii. Proszę o wskazanie konkretnego zapisu.

A dlaczego FFG forsowało zapis o 50 kartach? Ano dlatego, żeby jakoś wytłumaczyć drukowanie słabych kart graczy w trzech kopiach każda. I pośrednio zmusić graczy (zwłaszcza nowych) do zakupu rozszerzeń. Wszak talia turniejowa ma mieć 50 kart..... Proszę, nie bądźmy dłużej naiwni....

A ile używam kart w talii? Między 35-40, zależnie od możliwości dociągania kart dodatkowych. Ori i Dziedzictwo Durina dają możliwość wrzucenia kilku kart więcej. Testowo złożony Gondor musi ich mieć maks 35. Inaczej talia nie ma sensu.
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lut, 2013   

Sam cytujesz zapis o minimum 50 kartach i bredzisz o jakimś narzeczu.
 
     
nakano
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lut, 2013   

balint napisał/a:

Natomiast z chęcią przeczytam wyraźny zapis, iż gracz siedząc i grając sobie solo w domciu musi mieć minimum 50 kart w talii. Proszę o wskazanie konkretnego zapisu.

Taki zapis jest w instrukcji do rozszerzenia "Hobbit - Górą i dołem".
Cytat:
Kart skarbów dodanych do talii nie bierze się pod uwagę podczas podliczania minimalnej wielkości talii (wynoszącej 50 kart).

Moje pytanie o to, zadane w dziale z zasadami gry, stało się zresztą katalizatorem obecnej dyskusji.
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lut, 2013   

To zaraz dostaniesz karnego... goblina za wzniecanie zamieszek na forum! :lol:

nakano napisał/a:
balint napisał/a:

Natomiast z chęcią przeczytam wyraźny zapis, iż gracz siedząc i grając sobie solo w domciu musi mieć minimum 50 kart w talii. Proszę o wskazanie konkretnego zapisu.

Taki zapis jest w instrukcji do rozszerzenia "Hobbit - Górą i dołem".
Cytat:
Kart skarbów dodanych do talii nie bierze się pod uwagę podczas podliczania minimalnej wielkości talii (wynoszącej 50 kart).


I zatkao kakao :twisted:
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lut, 2013   

Dział z zasadami już płonie :D i rozumiem dlaczego kufel się boi, bo jako moderator będzie jako jeden z pierwszych narażony na samosąd wściekłych forumowiczów ;) Jak zwykle winowajcy na samym szczycie siedzą sobie w USA i są bezkarni i mimo ofiar dalej będą wypuszczać instrukcje powodujące niepokoje w społeczności graczy :P
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lut, 2013   

Eee tam, Ty chyba prawdziwego flejma nie czytałeś :D Tu jest elegancka dyskusja.
 
     
nakano
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lut, 2013   

kufel napisał/a:
To zaraz dostaniesz karnego... goblina za wzniecanie zamieszek na forum! :lol:

Zaraz tam wzniecanie. Ja nikomu toporka wyciągać nie kazałem :grin:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 16