galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Parę pytań
Autor Wiadomość
Pakoziom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Lut, 2013   Parę pytań

1. Jeśli zabiorę do dwóch żetonów zasobów z karty przeciwnika to czy mogę te żetony położyć na misji bez jednostki albo na jednostce lub wsparciu, które nie zbiera zasobów?(np. wiosce niczyjej, legendzie, chodzącej ofierze?)
2. Jeśli zagram jednostkę to który gracz ma prawo pierwszy wykonać akcję? Czy akcje wykonuje się dopiero po zagraniu wszystkich kart w fazie stolicy?
3. Czy jeśli zagramy na rozwinięcie taktykę grom zmiany to jest to jednostka chaosu czy neutralna?
 
     
Swiety
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Lut, 2013   

1. Pewnie chodzi Ci o Zazdrosne oczy. Możesz przesunąć je na cokolwiek z tym wyjątkiem że jeśli na misji bez jednostki pojawi się w jakikolwiek sposób jakiś żeton, to należy go od razu odrzucić.

2. Jeżeli zagrywasz jednostkę to przeciwnik może "w odpowiedzi" zagrać jakaś akcję czy to karty na stole, czy też taktyki z ręki. Wygląda to następująco - kładziesz jednostkę, pytasz się gracza czy jakoś reaguje, następnie albo ty reagujesz (np odpalając jakąś akcję typu "kiedy jednostka wejdzie do gry") albo jest koniec łańcucha i możesz ponownie zagrywać normalnie karty

3. Na pewno nie chaosu. Obstawiałbym, że nie należy do jakiejkolwiek nacji.
 
     
ttrotyl
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Lut, 2013   

Jeszcze coś nt. Krwiopijca i odpowiadającej strefy.
Może się mylę ale z założenia strefa odpowiadająca to nigdy nie jest strefa gracza ją definiującego. Skoro mam Krwiopijca w Polu Bitwy to strefa odpowiadająca to Pole Bitwy innego gracza (innych graczy) a nie moja. Moja strefa tylko definiuje jaka strefa będzie uznawana za odpowiadającą.
 
     
alanbdg
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

instrukcja

Cytat:
Jeśli karta odnosi się do „odpowiadającej” strefy
przeciwnika, odnosi się do strefy przeciwnika
noszącej tę samą nazwę, co strefa, w której znajduje
się ta karta. Jeśli karta odnosi się do odpowiadających
stref wszystkich graczy
, odnosi się zarówno do strefy,
w której się ona znajduje, jak i do wszystkich stref o
tej samej nazwie, należących do przeciwników


Krwiopijec ma w tekście
Cytat:
each player
więc każdy gracz musi poświęcić jednostkę w tej strefie na początku Twojej tury. Jesli masz samego krwiopijca to musisz go poświęcić, w innym wypadku możesz poświęcić inną jednostkę.
 
     
ttrotyl
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

Mimo wszystko mnie to nie przekonuje. Ale cóż, nie po raz pierwszy.
 
     
morphine
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

ttrotyl napisał/a:
Mimo wszystko mnie to nie przekonuje. Ale cóż, nie po raz pierwszy.

Hehe dobre. To jak Cię instrukcja/FAQ i tekst z karty nie przekonuje to może spróbuj jakies oficjalne pismo do FFG :)
 
     
ttrotyl
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

Jeśli rzeczywiście jest to wersja z oficjalnego FAQ to posypuję głowę popiołem. Jedyne co mi tu nie odpowiada to definicja strefy odpowiadającej.
Nie chcę tu uchodzić za jakiegoś idiotę, który czepia się byle słowa. Ale pomyślcie na logikę: strefę odpowiadającą definiuje moja strefa, to czemu ona też jest odpowiadająca. To chyba lepiej pasowałoby stwierdzenie np. "w każdej strefie tego typu".
Nic to, dynamitu nie wymyślę, ale ten przepis, przynajmniej mi do końca nie odpowiada. Ale skoro tak ma być...
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Lut, 2013   

Myślę że dlatego żę Krwiopijec odnośni się do odpowiadającej strefy każdego gracza. Te dwa słowa to powodują. Zresztą jak juz ktoś napisał wyzej tylko po angielskiemu :D
 
     
Pakoziom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Lut, 2013   

Dzięki za odpowiedź;) i kolejne parę pytań:
1. Czy mogę z:
a) raise deada cofnąć jednostkę np. "tylko pole bitwy" do królestwa, misji?
b) utrzymać pozycję cofnąć jednostkę np. "tylko pole bitwy" do królestwa, misji?
c) z jakiejkolwiek innej karty tak cofnąć jednostkę jak powyżej?
2. Jak dokładnie działa karta "wojna totalna"?
3. Czy jeżeli wrzucę na misję "najazd zwierzoludzi" dwie jednostki to czy mogę zniszczyć obie misje na raz? I czy rzucając muster of war też mogę zniszczyć tą misję?
Z góry dzięki za odp.;)
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Lut, 2013   

Pakoziom napisał/a:
Dzięki za odpowiedź;) i kolejne parę pytań:
1. Czy mogę z:
a) raise deada cofnąć jednostkę np. "tylko pole bitwy" do królestwa, misji?
b) utrzymać pozycję cofnąć jednostkę np. "tylko pole bitwy" do królestwa, misji?
c) z jakiejkolwiek innej karty tak cofnąć jednostkę jak powyżej?
2. Jak dokładnie działa karta "wojna totalna"?
3. Czy jeżeli wrzucę na misję "najazd zwierzoludzi" dwie jednostki to czy mogę zniszczyć obie misje na raz? I czy rzucając muster of war też mogę zniszczyć tą misję?
Z góry dzięki za odp.;)




Geberalnie czekam na odpoierdzi, ale że ich wysztkich nienznam do czekam.
 
     
Swiety
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Lut, 2013   

1.
a) tak
b) tak
c) jeżeli nie masz napisane inaczej (jest zwykle tekst typu "zagraj kartę ze wszystkimi restrykcjami"), ale to się zwykle tyczy "zagrywania", a nie "kładzenia ("put").

2.
Gdybyś mógł zamieścić link do karty albo jej tekst.

3. Hmm nie wiem o co Ci dokładnie chodzi, ale po kolei. Nie możesz dawać 2 jednostek na jedną misję chyba, że jest napisane na misji inaczej. Jeżeli masz 2 takie same misje i wypełnisz warunek usunięcia jednej to możesz usunąć tylko tą jedną misję, czyli obie misje trzeba wykonywać osobno.
Ostatnio zmieniony przez Swiety Nie 24 Lut, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Lut, 2013   

2. Rzucasz wojnę totalną. Przeciwnik może bronic wszystkimi jednostkami w niepłonących strefach. Powiedzmy, ze przeszło przez obronę 7 twoich obrażeń, które ty dowolnie rozmieszczasz w niepłonących strefach, np. 3 do królestwa, 4 do pola itwy.
3. po rzuceniu mustera nie morzesz zrzucić Najazdu, bo aby go zrzucić musisz na początku fazy pola bitwy odpalić akcję. Przez muster nie masz fazy pola bitwy ;)
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Lut, 2013   

Pakoziom napisał/a:
Dzięki za odpowiedź;) i kolejne parę pytań:
1. Czy mogę z:
a) raise deada cofnąć jednostkę np. "tylko pole bitwy" do królestwa, misji?
b) utrzymać pozycję cofnąć jednostkę np. "tylko pole bitwy" do królestwa, misji?
c) z jakiejkolwiek innej karty tak cofnąć jednostkę jak powyżej?
2. Jak dokładnie działa karta "wojna totalna"?
3. Czy jeżeli wrzucę na misję "najazd zwierzoludzi" dwie jednostki to czy mogę zniszczyć obie misje na raz? I czy rzucając muster of war też mogę zniszczyć tą misję?
Z góry dzięki za odp.;)

1
a)nie
b)nie
c)nie, tylko przesuwanie
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Lut, 2013   

Virgo, a w którym miejscu jest napisane, że nie można wrzucić tych jednostek do innych stref?
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Lut, 2013   

W tym:
Cytat:
Umieścić w grze
„Umieścić w grze” oznacza, że karta wchodzi do gry za sprawą efektu karty, a nie w normalny sposób (płacąc koszt i stosując się do ograniczeń). Ważny wyjątek: umieszczenie w grze nie może ominąć ograniczenia unikatowości karty ani innych ograniczeń wynikających z pola tekstowego danej karty.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14