galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dwa głupie pytania nooba ;)
Autor Wiadomość
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lut, 2013   Dwa głupie pytania nooba ;)

Zakladam nowy temat bo nie wiem gdzie tu coś dopisać :D

Czy ktoś mógł by mi powiedzieć jak to jest z zestawami bitewnymi. Czy one są dedykowane dla konkretnych frakcji czy zawieraja mix różnych kart dla różnych frakcji?
Czyli przykładowo Cykl Spaczenia kładzie nacisk na Chaos.
A Cykl Stolicy na hmmm... rozbudowe <?>;P :D


A drugie pytanie, apropos podstawki. Powiedzcie mi czy Chaos jest taki trudny w obsłudze, czy jest jakos po macoszemu potraktowany w podstawce? Rozgraliśmy z małzonką kilkanaście partyjek przeróżnymi frakcjami i nikt to gral Chaosem ani razu nie zwyciężył.
Odnosze wrażenie że [tutaj zostane zaraz zbojkotowany przez grających Chaosem, albo niecni bogowie chaosu zasypia mnie gromami]...że jest poprostu słaby.
Chodź wierzyc mi sie nie chce w to, o ciągle próbuje tym grać, ale każda kolejna rozgrywka utwierdza mnie że jest centralnie nie grywalny.
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lut, 2013   

Jeśli chodzi o zestawy bitewne. Są one nastawione zawszę na jakąś mechanikę. W pierwszych cyklach dochodziły zawsze jakieś neutralne frakcje (skaveny, łowcy czarownic w pierwszym cyklu; potem lizardmeni, bretończycy, nieumarli, leśne elfy).
Polecam poczytać blog Przema o poszczególnych dodatkach oraz o frakcjach (stan sprzed roku):
http://maledictor.blogspo...e-miesa_11.html
Jest tam cykl - do trzech razy sztuka o dodatkach/cyklach
oraz świetny Jak oddzielić perły od planktonu dotyczący ras. Polecam przejrzeć blog.

Jeśli chodzi o siłę frakcji z samej podstawki to wygląda ona tak:
1. orkowie/imperium
3. krasnoludy
długo, długo nic:)
11. chaos

Problem chaosu w podstawce jest taki że jest on za drogi;)
Jego renesans zaczął się dopiero po wyjściu Czarnoksiężnika Tzencha (czy jak tam sie piszę Pana Przemian). W razie pytań pisz na PM :)
 
     
Mitrel
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lut, 2013   

Nie zgodzę się z tym że krasnoludy w podstawce są trzeci pod względem siły, wg mnie zdecydowanie są na 1 miejscu :)
 
     
Darboh
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lut, 2013   

Do domowego grania celuj w deluxy. Są wystarczające. Z małych dodatków to przede wszystkim cykl stolic.
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lut, 2013   

Proponuję zobaczyć wyniki pierwszego dużego turnieju gdzie grano tylko podstawką. Odbył się on w Zabrzu. 1 i 2 miejsce imperium; 3 krasnale zmieszane z imperium, 4 orki, dalsze miejsca orki albo chaos z orkami;)
http://www.whinvasion.pl/...zabrzu&start=30
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lut, 2013   

Sprawwa sie rozjaśnia mi coraz bardziej ze wszystkim, cięzko sie wchodzi w nowy temat :D


Jeżeli chodzi o nasze wrażenia to krasnoludy i orki prowadzą w naszych domowych grach. Jedyne dwie frakcje z jakich starć wychodzi bardzo wyrównana rozgrywka. Chaos zawsze jest na miazge płaszczony. A Imperium też się nieźle prezentuje. Czasami wygrywa z orkami i krasnoludami, ale tylko czasami.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Lut, 2013   

Czy jest gdzieś bo szukałem i znaleść nie mogę. Spis kart do poszczególnych dodatków? Chodzi mi o spis zawierający również ilość kopii danej karty w każdym z dodatków. A niestety na DechBox takich informacji nie ma.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Lut, 2013   

http://www.cardgamedb.com...poilers/_/core/
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Lut, 2013   

Wielkie dzięki :D
O kurde ale do Szturmu nie podali ilości kart :(

EDCJA:
Ok znalazłem. Wrzucam na wypadek gdyby ktoś tego potrzebował i trafil tutaj.
Plik akruksza kalkulacyjnego - wsyzstko jadno i przejżyście, szkoda tylko że po angielsku.


http://boardgamegeek.com/...ull-corruption?
 
     
morphine
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

zvish napisał/a:
A niestety na DechBox takich informacji nie ma.

Na DeckBoxie dodaj sobie do inventory całe dodatki (inventory->import->card list) a będziesz miał liczbę kart :)
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

No faktycznie :D
Wlaśnie też to zczaiłem, ale dzięki ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14