galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cataclysm
Autor Wiadomość
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Lut, 2013   Cataclysm

http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=3923 Mam złe przeczucia co do wydawania dużych dodatków w większych odstępach czasowych.A tak z innej beczki co o tym myślicie. Ciekawie wyglądają te nowe karty (fulcrums) i nowe tokeny. Już nie mogę się doczekać :mrgreen: .
 
     
Mitrel
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Lut, 2013   

Może ktoś dokładnie opisać co wnoszą nowe karty "fulcrums".
Domyślam się że nowe znaczniki tyczą się właśnie tych kart.
 
     
Beamhit
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lut, 2013   

Wcześniej czy później musiało do tego dojść - IMO lepiej dostawać mniej, ale bardziej przemyślane karty, niż produkować na potęgę coraz dziwniejsze potworki.

Fulcrums - są to tereny do zdobycia w multiplayerze. Zdobywa się je przez atakowanie ich. Zdobyte Fulcrums umieszcza się na Polu Bitwy. Jednostki mogą na nie wchodzić (podobne do wykonywania misji), by używać ich specjalnych zdolności. Fulcrums dają punkty Dominacji (nowy sposób na zwycięstwo).

Najważniejsza zmiana (która IMO bardzo zmienia taktykę) - gra kończy się teraz, gdy:

- jeden z graczy wyczerpie całą talię
- jednemu z graczy płoną 3 (a nie dwie!) strefy
- jeden z graczy zdobędzie 8 lub więcej punktów Dominacji

UWAGA - wygrywa ten, kto posiada więcej punktów Dominacji. Spalenie trzech stref przeciwnika nie gwarantuje nam zwycięstwa.

To tyle w wielkim skrócie.
 
     
Swiety
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Lut, 2013   

coś mi się zdawało że właśnie wyczerpanie jednej talii nic nie zmienia, ale mogę się mylić ;]
 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Lut, 2013   

Jeśli w dowolnym momencie któremuś z graczy skończy się talia automatycznie przegrywa.
 
     
Mitrel
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Lut, 2013   

W takim razie zapowiada się ciekawie, ciekawe jak będzie wyglądała wtedy gra we czwórkę :D
 
     
Beamhit
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Lut, 2013   

Szuli napisał/a:
Jeśli w dowolnym momencie któremuś z graczy skończy się talia automatycznie przegrywa.


Nie w Kataklizmie :)

Jeżeli komuś kończy się talia, kończy się cała gra. Jedyna kara skończenie talii to strata 1 Punktu Dominacji. Tak więc dalej można wygrać (podobnie, gdy ktoś spali nam 3 strefę).
 
     
morix
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Mar, 2013   

w to lato wychodzi?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13