galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Blood Bowl: Sudden Death - dodatek
Autor Wiadomość
Germanus 
OT- Inwazja

Wysłany: Pon 04 Lis, 2013   

nowe drużyny są lepsze od tych z podstawki. nawet uniwersalna "5" ma dodatkową umiejętność... Ale dodatek i tak świetny :)

Wiarygodny

Wysłany: Pią 08 Lis, 2013   

Ponieważ dochodzi tyle kart rozwinięć personelu związanych z pozyskiwaniem kibiców, co zmusza graczy do wyboru strategii: kibice w trakcie rozgrywki (faza sprawdzania wyniku) czy na koniec gry. Jest tych kart więcej więc częściej widuje się taką kartę u każdego gracza.

Oldster 

Wysłany: Pon 11 Lis, 2013   

Jestem po dwóch partiach z dodatkiem i pierwsze wrażenia mam już za sobą. Grałem drużyną nieumarłych i początkowo bałem się że będzie to zespół bardzo zależny od zdolności regeneracji i kart rozwinięć drużyny. Co ciekawe drugą rozgrywkę wygrałem (42 kibiców) przy raptem jednej karcie rozwinięcia i absolutnym braku jakichkolwiek sukcesów przy próbach regeneracji (przez całe dwie partie które tego dnia rozegraliśmy). Jedną z bardziej spektakularnych akcji było kontuzjowanie trzech zawodników Mumią w jednym turnieju, a za każdą kontuzję Mumia daje kibica więc radość była spora :)
W trakcie gry dało się zauważyć sporą rolę Kontraktów. Potrafią one nabić duże ilości kibiców i totalnie zmienić końcowy wynik. Kontrakty bierze się w ciemno, więc nigdy nie wiadomo jaki będzie końcowy wynik. Daje to poczucie jeszcze bardziej zwiększonej losowości. Nie oszukujmy się jednak, ta gra to nie szachy. Losowość jest tu elementem zabawy. Ogólne wrażenia mam jak najbardziej pozytywne. Jeśli ktoś jeszcze nie kupił a podobała mu się podstawka to ja jak najbardziej polecam.

koozyn 

Wysłany: Pią 08 Sie, 2014   

Wczoraj w końcu udało mi się ze znajomym dodatek :) Graliśmy z nowymi piłkami nowymi kartami, kontraktami etc. Grałem umarlakami i muszę przyznać, że grało się nimi rewelacyjnie. Opcja na jednym z zawodników podanie/sprint to świetne połączenie, łatwo przejąć piłkę i w dodatku mamy możliwość zmiany gracza z 1 :) Grałem przeciwko ciemnym elfom, które ledwo sobie radziły, a ich minusem z moich obserwacji jest brak podań (jak zagram to sprawdzę, znajomy narzekał :D ). W każdym bądź razie wynik końcowy to 75 - 26 dawno nie zdobyłem tylu punktów :) Dodatek bardzo przyjemny, jeżeli ktoś grał w podstawkę i chce urozmaicić sobie rozgrywkę to polecam. Czekam teraz na Foul Play po Polsku i liczę, że Galakta nie zawiedzie ;)

Odpowiedz do tematu