galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Deck
Autor Wiadomość
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

Jak już pisałem 50 kartowy deck reguluje trudnością rozgrywki. W zasadzie każda karcianka definiuje minimalny rozmiar talii głównie po to aby wykluczyć kilka zdegenerowanych combo (super mocne talie 10 kartowe które pozwalają np. na atak z zaskoczenia Gandalfem w każdej turze). Moim zdaniem nie ma w tym zapisie nic szczególnego ani złowieszczego.

Z jednym wyjątkiem na samej podstawce zbudowanie sensownej talii 50 kratowej było w zasadzie nie możliwe - i to powinno być w instrukcji zaznaczone.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

Skoro nie ma turniejów, rywalizacji między graczami, to limit 50 kart jest mało istotny, a na pewno nie obligatoryjny.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

Oczywiście jak wszystkie zasady gdy nie gramy turniejowo.

Wg mnie limit jest jedną z zasad jeżeli ktoś ma podstawkę i chociaż jeden cykl. Oczywiście każdy gra jak chce ale później ciężej się wymienia opinię między osobami które grają na 30 kartach a tymi którzy grają na 50 - poziom trudności jest po prostu inny.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

crabtree napisał/a:
Skoro nie ma turniejów, rywalizacji między graczami, to limit 50 kart jest mało istotny, a na pewno nie obligatoryjny.

Dyskusja ciągle wraca i zaczyna być coraz bardziej bez sensu, bo powielamy te same argumenty.

Ktoś lubi grać taliami, gdzie wszystko szybciej dochodzi - gra taliami 30-o kartowymi.

Ktoś lubi wyzwanie większe - gra 50-o kartowymi.

Chodzi o to, że gra ma sprawiać przyjemność a nie udowadniać, że coś jest lepsze nad czymś.

Wydawca mógł napisać, że 50 kart mają talie zaawansowane i dzisiaj dyskusji (w sumie niepotrzebnej, bo nic nie wnoszącej) by nie było. Grajmy jak chcemy, bawmy się dobrze i już nie szukajmy dziury w całym :twisted:
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

Talia jak talia, lepiej niech ktoś wymyśli jakąś maszynę która potasuje mi karty w koszulkach! :D
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

Właśnie dlatego poszedłem w koszulki FFG - tasują się świetnie. W zwykłych koszulkach to chyba tylko rozdzielanie na kilka stosów jakoś sensownie działa.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

Mam koszulki Platinum i tasuje się je bardzo dobrze, tyle że nie chce mi się tego robić. I dlatego szukam maszynki która mnie wyręczy w tej kłopotliwej czynności :P

Często mi się zdarza że Wrony ze Wschodu siedzą u mnie w zwarciu i atakują co rundę, bo nie chce mi się ich wtasowywać :)

@Wojo
Których konkretnie koszulek używasz od FFG? Ja mam takie z jednej strony przejrzyste a z drugiej czarne i używam ich do bohaterów.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

wojo napisał/a:
Właśnie dlatego poszedłem w koszulki FFG - tasują się świetnie. W zwykłych koszulkach to chyba tylko rozdzielanie na kilka stosów jakoś sensownie działa.


Spróbuj nowe ultra-pro "pro-fit" (np. do DnŻ sobie kup), są cieńsze, ale przylegają idealnie i tasuje się je świetnie.

FFG mam na talie gracza, ale na scenariusze od khazad używam właśnie pro-fit, CS + CMP w zwykłych ultrasach platinum.
Ostatnio zmieniony przez JollyRoger1916 Pią 15 Lut, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

Używam standard card game (przeźroczystych): Link do strony FFG , Galakta

Bohaterów mam w: galakta i w sumie na ogół jest to fajne bo szybko bohaterów widać, jednak w Kamiennych podstawach ziemi trzeba było wtasowywać bohaterów w talię i się odróżniali (choć nie było z tym problemu bo i tak nie wrócili mi na stół).
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

wojo napisał/a:
jednak w Kamiennych podstawach ziemi trzeba było wtasowywać bohaterów w talię i się odróżniali (choć nie było z tym problemu bo i tak nie wrócili mi na stół).
Ja stosuję taki patent, że zagubionego bohatera kładę poza grą, a do swojej talii wtasowuję dowolną kartę ze sfery, którą nie gram. No i jak dociągnę taką "obcą" kartę to bohater wraca do gry.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

Dobry patent! Dzięki za pomysł.
 
     
pattom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Lut, 2013   

Czołem,

powiedzcie mi, bo ja nie mam żadnego doświadczenia w karciankach LCG, czy kupując Władca Pierścieni LCG podstawkę + Khazad-Dum + Cykl Dwarrowdelf będzie można pograć w miarę sensownie (czytaj - dając radę w poszczególnych scenariuszach) i samodzielnie (1 osobowo) ? Podaję te dodatki bo chodzi mi po głowie granie talią opartą na Krasnoludach.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Lut, 2013   

Jasne, jak chcesz grać na krasnoludach to dasz radę. Warto dokupić jeszcze ostatni chyba dodatek CMP "Powrót do Mrocznej Puszczy" - tam masz doskonałego krasnoludzkiego bohatera z przywództwa Daina, który mocno dopakowuje pozostałe krasnoludy. Można też zainwestować w Hobbit`y (w pierwszym 3 krasnoludzkich bohaterów, w drugim przynajmniej 2, ale sądzę, ze też będzie 3).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13