galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Recenzja
Autor Wiadomość
Longer
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Sty, 2013   Recenzja

http://www.youtube.com/watch?v=QTN6aRjtTiY

Obejrzyjcie i powiedzcie czy zgadzacie się z tym co mówi ten gościu na temat WP.
Ja się nie zgadzam. Widziałem dużo jego filmików i nawet polubiłem gościa. Więc gdy delikatnie w poście pod tym filmem zwróciłem mu uwagę że gada bzdury. To facet mnie normalnie zablokował, usunął wpis i wywalił z kanału... To Cham jakiś normalnie... :evil:
 
     
mklabs
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Sty, 2013   

http://www.youtube.com/wa...5U7VA&index=112

Z dwojga zawsze można coś wysnuć.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Sty, 2013   

Widać że gość za bardzo nie grał w WP. Poziom trudności zestawu podstawowego nie jest wcale niski, jeśli gra się maksymalnie w 2 osoby. Co innego przy 3-4 graczach, ale mam wrażenie że gra została zaprojektowana dla 2 osób. W takim układzie każda przygoda wymaga doskonałej współpracy i jest mniejszym lub zazwyczaj większym wyzwaniem.

A propos końca WP... praktycznie każda karcianka ma swój koniec. Kiedy dobiegał koniec cyklu Cienie Mrocznej Puszczy, byłem niemal w 100% przekonany że cykl Khazad-Dum nie zostanie wydany, a cała seria zamknięta. Opierałem się o moje wrażenia, a wtedy miałem na koncie grubo ponad 100 rozgrywek, więc mogło nastąpić lekkie znużenie. Tylko że po roku wróciłem do gry i znów się doskonale bawię! Nie jestem w stanie wskazać innej gry która spowodowałaby że zagram w nią 300 razy!! I dla mnie WP: LCG jest numerem 1!

Być może FFG zastanawia się nad zakończeniem serii, ale coś czuję że nadal będą wypuszczali dodatki, chociażby w formie druku na życzenie. Nie da się ukryć że WP znacznie ustępuje popularnością WI, czy innym typowo rywalizacyjnym karciankom. To zupełnie zrozumiałe, bo kooperacja zwykle nie podnieca tak jak rywalizacja. FFG zrobiło wg mnie poważny błąd wydawniczy, wypuszczając na rynek Netrunnera, SW i GoT w podobnym czasie. Za bardzo się rozdrabniają i to może ich zgubić. Mało kto kupi wszystkie gry, mało kto będzie grał we wszystko naraz. Ale to taka drobna dygresja...
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Sty, 2013   

Nie wiem na co ten gość się powołuje z tym przerwaniem serii bo nie ma żadnych wpisów na forum FFG które by to sugerowały.

Co do popularności gry ciężko powiedzieć tak naprawdę. Przez to że gra nie ma sceny turniejowej - gracze grają w domach solo lub w stałym składzie - nie jest ona tak widoczna jak inne które turnieje mają.

Kilka rzeczy do rozważenia:
- WH:I tylko w Polsce jest tak popularne licząc po liczbie wpisów na forum FFG i dyskusjach na BGG to najsłabsza gra LCG po Call of Cthulu - obie gry przeszły/przechodzą na inny model wydawania dodatków
- Sądząc po liczbie rozgrywanych partii (dane wg. BGG) w tej chwili LOTR:LCG jest drugą co do popularności grą LCG (około 1500 zalogowanych partii mieśięcznie). Na pierwszym miejscu jest Android Netrunner (około 3500 partii mieśięcznie). Wiadomo BGG to specyficzna strona i tylko niektórzy gracze logują tam partię, są to jednak jedyne ogólnie dostępne statystyki.

Poza tym jak napisał crabtree widać że gość mało o grze wie - stwierdzenie że da się zagrać w zestaw podstawowy tylko i wyłącznie jest nieprawdą (solo :) ) a jak ktoś gre zna to wie że wystarczy kartka i długopis aby grać i w 4.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Sty, 2013   

Dlatego nie ma sensu zwracać szczególnej uwagi na takie opinie. Analogicznie ja mógłbym wyrazić kilka niezbyt pochlebnych zdań na temat np. WI. Grę tę kupiłem zachęcony pozytywnymi opiniami. Rozpakowałem pudełko, przejrzałem karty i ... sprzedałem bez rozegrania nawet jednej partii. Zła gra? :)
 
     
mklabs
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Sty, 2013   

Każda gra ma swoje + i -, nie ma co dywagować. Podoba się grasz, nie podoba - nie grasz. Ja tam nie wypowiadam się ale z tego rankingu pewnie jak było tych gier 50 to zagrał bym w 4 może 5. Niestety nie wszystko podchodzi, nie zawsze jest klimat, lub po prostu gra jest kufno warta. Olać to ,już ten wooki się wypowiada bardziej zwięźle i w zasadzie średnio rozgarnięty człowiek skuma o co kaman. Ja gram i opinia jakiegoś kogoś z youtuba mi lata, tak jak nie przekona mnie do grania w fasolki i inne bzdury tak ja mu nie karze grać w szachy czy brydża.

Dobrze że istnieją takie miejsca w sieci jak FFG, BGG tam widać co się ludziom podoba, a rankingi by polish youtube users są oderwane od rzeczywistości. Jak zresztą większość yt.
 
     
Robaczyw
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Sty, 2013   

Zdanie ma jakie ma. Nie zgadzam się jedynie ze stwierdzeniem "lekka gra" i "słaba mechanika".

Moja dziewczyna, po skomentowaniu tego filmiku youtube, została zablokowana przez tego gościa :lol:
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Sty, 2013   

Myślę, że co do przyszłości gry możemy być raczej spokojni jeszcze przez jakieś dwa lata... - w końcu wtedy nastąpi koniec filmowej trylogii Hobbita… :mrgreen:

Film na pewno będzie przez ten czas napędzał koniunkturę na wszystkie produkty związane ze Śródziemiem i taka medialna akcja nie prędko się powtórzy... a wydawca jak to wydawca po prostu "liczy" - dla przykładu, wystarczy spojrzeć jakim powodzeniem cieszą się książki Tolkiena chociażby na allegro o innych gadzetach nie wspominając...

Co do samego Troll TV - koleś robi dobrą robotę i często go oglądam jego recenzje a w przypadku... a co do WP myślę, że to wypadek przy pracy - tym bardziej, że jego wcześniejsza recenzja poświęcona tylko tej grze była raczej pozytywna!
 
     
chelcho
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Sty, 2013   

Prędzej Warhammer Inwazja lub Star Wars zostanie skasowany niż LotR. LotR zajmuje specyficzną niszę i raczej nic mu nie grozi, natomiast sukces Netrunnera zabija inne karcianki pojedynkowe, w końcu wiem co u mnie w sklepie schodzi :)
Ale wszystkim polecam Netrunnera - jest niesamowity, wart inwestycji i jeśli czegoś FFG nie schrzani to być może będzie to ich najlepsza gra w historii - serio.
W LotR jest walka z losem, niespodzianki i przygoda, a Netrunner to pojedynek i blef - zupełnie inna gra.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 14