galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Core set + szturm na Uluthan
Autor Wiadomość
Pan P
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Sty, 2013   Core set + szturm na Uluthan

Witam

Czy talie z core seta i elfy ze szturmu tworzą jakiś w miarę zbalansowany zestaw decków ? Czy któreś są bardzo mocno przegięte ? Szykuje sie do kupna i trochę sie boje ze elfy którymi będzie grała żona, nie bedą wstanie wygrywać bez wielkiej dozy szczęścia.
 
     
Brylant
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Sty, 2013   

Przy użyciu samych podstawek HE są bardzo słabiutkie...
 
     
zsakul1987
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Sty, 2013   

hej...
nie nie jestem specjalista i za takiego sie nie uwazam gram juz prawie rok w ta karcianke i powiem tak z podstawki i szturmu nic nie zrobisz w tym czasie sa teraz tak rozbudowane talie na dodatkach ze szok jesli juz chcesz sie zmierzyc to tylko rasa orkow z twojego zestawu na tzw raszu a jesli masz kogos kto ciupie w ta karcianke to pogadaj i moze ci pozyczy pare kart lub wymieni na orkowe i wtedy mozesz cos probowac natomiast jesli chcesz grac innymi rasami to mysl o dodatkach a w szczegolnosci caly cykl spaczenia pozdrawiam
 
     
kabat07
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

podepnę się pod pytanie. Jakie dodatki warto dokupić do podstawki i szturmu, żeby gra była mnie więcej zbilansowana by każda frakcja miał realne szanse na wygraną . Zamierzam grać z dziewczyną i znajomymi, więc opcja turnieje nie wchodzi w grę. Chcę czerpać maksimum przyjemności z gry :)
 
     
Mitrel
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

Powiem tak, nie kupuj dodatków miesięcznych bo nie warto.
Mocno zniszczą balans w grze który jest znaczący jeśli grasz tylko z przyjaciółmi.
Ja sam osobiście kupiłem parę dodatków które "zepsuły grę".
Jestem zwolennikiem podstawki + dodatku z elfami :)
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

Podstawka i duże dodatki (opcja grania np. na nieumarłych)
 
     
Lumir
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Gru, 2015   

Chciałbym odkopać temat. Zacząłem właśnie grę w WH:I i po parudziesięciu rozgrywkach widzę, że chaos ma potencjał ale w podstawce za mało kart paczących, czegoś mu brakuje. Dodatkowo ma strasznie beznadziejną misję w porównaniu do krasi ( niszczą 2 atakujące jednostki ) orków ( niszczą całe wsparcie ) czy ludzi ( przekierowują hita ze stolicy ). Natomiast orki w moich rozgrywkach są zdecydowanie OP. Zdarza mi się wygrać krasiami czy nawet czasem imperium z zielonymi ale chciałbym aby na potrzeby mojej casualowej gry w domu armie były bardziej zbalansowane. chodzi o mocne dopakowanie chaosu, trochę do imperium, nie wiem jak w szturmie HE, piszecie ,że słabe - tego dodatku nie mam, ale chcę go kupić hurtem z innymi dodatkami które zbalansują mi wszystkie 6 ras do w miarę równego poziomu. Na które karty z core seta nałożyć domowego bana a jakie dodać ? No i co myślicie o legendach ? na prawdę zmieniają trochę gameplay ?
 
     
Jolly_Roger
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Gru, 2015   

Powiem tak - grałem sporo na samym core i też na core + Elfy, oczywiście casualowo i można wygrać każdą frakcją i szybko przegrać. Tyle :)
 
     
Lumir
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Gru, 2015   

Jolly_Roger napisał/a:
Powiem tak - grałem sporo na samym core i też na core + Elfy, oczywiście casualowo i można wygrać każdą frakcją i szybko przegrać. Tyle :)


mi chaosem się po prostu nie klei gra, są 3 kapliczki nurgla w talii i 2 czary/taktyki paczące. jak na 50 kart to mało, szczególnie, że misja chaosu moim zdaniem jest gorsza od innych. I chciałbym trochę tą sytuację zmienić. na ~50 bitew chaos wygrał może ze 2 razy z imperium tylko rushem, bo potem Empire się obwarowuje. Tak więc pod moje indywidualne preferencje chciałbym podciągnąć trochę chaos i może troszeczkę imperium, ale poza tymi dwoma powyższymi gra jest imo w miarę zbalansowana. Pytanie dochodzi co będzie jak dokupię "szturm". Jak poziom HE i DE w porównaniu do podstawki.

i pytanie nr 2 gdzie madafaka kupić ten szturm ??. Czy galakta już wgl nie wypuści nakładu ? Tego nigdzie nie ma...
 
     
Jolly_Roger
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Gru, 2015   

Szturmu już praktycznie nie kupisz, bo nakład się skończył. Szukaj, ale łatwo nie będzie. Chyba, że ktoś ci sprzeda używkę.
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Gru, 2015   

rada do grania na samym cs chaosem. Dla lepszego balansu niech ma lepsze karty neutralne (Innowacja, Wsparcie za 0 z 1 młotkiem)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13