galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Talisman Prologue - gra na PC i komórki
Autor Wiadomość
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   Talisman Prologue - gra na PC i komórki

Jon New podesłał mi takie dwa linki:

http://www.talisman-game.com/
http://www.nomadgames.co.uk/newspost/talisman/

Wygląda na to, iż nasz Talisman zmierza do stania się grą komputerową oraz na komórki. Warto też zwrócić uwagę na wyraz "Fate" - oznacza to, iż będzie tam Los, a więc wersja ta najprawdopodobniej bazować będzie na edycji FFG.

Zastanawiające jest także to zdanie:

The first release, coming this Winter, is called Talisman Prologue and is a single-player game which will be available initially for PC, then mobile devices later.

które na siłę można tak przeczytać, iż otrzymywać będziemy do niego dodatki. Biorąc pod uwagę fakt, iż prawa do Talismana ma GW, a prawa do grafik ma FFG, możliwe iż w jakiejś przyszłości otrzymamy dodatki "PC version exclusive".
 
     
Wallenstein
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Wrz, 2012   

Fajnie.
Dodatki to będą na 100%.
 
     
Wikary
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Wrz, 2012   

Ciekawe czy będzie tryb multiplayer??
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Wrz, 2012   

Sądzę, że multi będzie podstawą funkcjonowania tej gry.
 
     
stforek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Wrz, 2012   

Ojojoj! Moje marzenia stają się rzeczywistością. Jak to wyjdzie, to żegnaj nudny świecie! :twisted:
 
     
Sxk
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Wrz, 2012   

Z tego co pisali na stronie to zaczną od trybu single
 
     
piwoslaw
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Wrz, 2012   

hmm może i fajnie, ale ja i tak jestem zwolennikiem spędzenia czasu przy planszy z fajną ekipą , jakoś większa przyjemność niż przed monitorem , no ale kto co woli
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Wrz, 2012   

Mam dokładnie takie samo zdanie. Ściągnąłem sobie co prawda Risk i Panzer General:AA z xbl, ale w Risk praktycznie nie gram, a PG:AA grywam, dlatego, że nie ma towarzyskiej wersji PL (na z xbl też jest ang., ale postanowiłem, że planszówy i karcianki kupuję tylko pl, pomaga mi to w wyborze ;) )
 
     
Xan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Wrz, 2012   

Świetna wiadomość! Wiele razy myślałem nad tym jakby to było przenieść naszego Talismana na komputer.

Ukłon w stronę Nomand Games. Ja już zagłosowałem na tę grę na Steam'ie.

Od jutra zaczynam studia, więc nie będę miał już tyle czasu na pogrywanie sobie w magię (a może będę miał go jeszcze więcej :cool: ). Nie mogę się doczekać trybu multi, który jest zapewne kwestią czasu. Fajnie by było pograć w MiM'a ze starymi kumplami z licka.

Nie wiem dlaczego, ale z chęcią spróbowałbym się z kolegą Nemo w MiM'a ;)
Oczywiście, jeżeli będzie chciał i zaopatrzy się w przyszłości w elektroniczną wersję Magii.

Pozdrawiam i z utęsknieniem czekam na grę,
Xan
 
     
thorin
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Paź, 2012   

Jest już demo i pre-order (33 PLN).
 
     
Wallenstein
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Paź, 2012   

Fajne, ale troszkę za dużo klikania (w oczywistych sytuacjach) i szkoda, że zdaje się nie będzie to wersja wieloosobowa ani nawet PvC.
 
     
Sxk
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Paź, 2012   

Tylko demo jest jednoosobowe - chyba :D
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Gru, 2012   

Gra już została wydana jakiś czas temu, macie jakieś odczucia? Jak wam się ona podoba?
 
     
wektoor
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Gru, 2012   

W nową edycję Talismana nie grałem za dużo, ale kilkanaście lat temu do upadłego zagrywałem się w Magię i Miecz. Talisman Prologue bardzo mi się podoba. Czuć klimat Talismana, ale rozgrywka wygląda nieco inaczej niż w planszówce.

Jest dziesięciu Bohaterów i każdy z nich ma po pięć misji do wykonania. Misje tworzą spójny ciąg fabularny dla danego bohatera. Każda rozgrywka jest punktowana od 1 do 3 'talizmanów' - aby osiągnąć dobry wynik należy zdecydowanie skupić się na zadaniu, a nie na chodzeniu po planszy, odwiedzaniu miejsc czy dociąganiu kart Przygód lub Czarów. Każdy bohater ma misje skrojone pod niego - stawiane cele i poziom trudności (w tym skład talii Przygód i ew. Czarów) są dopasowane do jego charakterystyk. Dodatkowo programiści zakodowali niektóre zdarzenia na stałe - pewne karty z talii Przygód zawsze pojawią się w danym momencie danej misji. Nie chcę opisywać dokładnie zaobserwowanych przeze mnie przypadków, by nie psuć innym zabawy.

Grafika jest ładna, animacji niewiele (rzut kostką, przesuwanie figurek, odkrywanie kart), plansza i karty odwzorowane dokładnie. Muzyka nie męczy, przygrywa w tle i się nie nudzi. Efekty dźwiękowe też trzymają poziom - jak atakuje cię wąż to słychać syk, a jak lew to ryk. Warto zwrócić uwagę, że animacja zadawania obrażeń przez wrogów naszemu Bohaterowi również różni się w zależności od tego z kim walczymy. Mała rzecz a cieszy :)

Niestety grę da się dość szybko przejść. Jestem już po wszystkich misjach i teraz staram się je przejść na najwyższej ilości 'talizmanów'. Niektórych może denerwować wspomniana ograniczona losowość, ale wydaje mi się, że 'skrojenie' warunków misji pod kontrolowanego Bohatera ma sens.

Polecam i mam nadzieję, że autorzy na tym nie poprzestaną i wypuszczą jakieś dodatki!
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Maj, 2013   

Nemomon napisał/a:
Gra już została wydana jakiś czas temu, macie jakieś odczucia? Jak wam się ona podoba?
Odświeżę temat. Nabyłem grę na tablet i bardzo mi przypadła do gustu. Gra się szybko i przyjemnie. Z niecierpliwością czekam na pełną wersję z wbudowanym multiplayerem! Ciekawe jaka będzie cena gry na iOS? Za Prologue dałem 4,49E więc kompletny produkt zapewne będzie kosztował 3 razy tyle :D Ale pewnie kupię, bo twórcy wykonali świetną pracę przy konwersji. Oczywiście są pewne niedociągnięcia, jak np. rzucanie kością podczas walki gdy różnica siły atakującego i obrońcy jest wyższa niż 5. Ale to drobny szczegół. Figurki mogłyby być "pomalowane" :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 14