galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Radagst
Autor Wiadomość
himramir
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Gru, 2012   Radagst

Czy zasoby Radagasta można wykorzystywać na dowolne karty czy tylko na orły/ich leczenie ?
Na karcie jest napisane, że zasoby można wykorzystać... ale nie jest napisane, że TYLKO na orły.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Gru, 2012   Re: Radagst

himramir napisał/a:
Czy zasoby Radagasta można wykorzystywać na dowolne karty czy tylko na orły/ich leczenie ?
Na karcie jest napisane, że zasoby można wykorzystać... ale nie jest napisane, że TYLKO na orły.

Jest napisane, że zasoby możesz wykorzystać na ISTOTY - na ich wstawianie i leczenie, a Orły są istotami. Na to tylko możesz je przeznaczyć.
 
     
himramir
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Gru, 2012   

Dzięki. Zmyliło mnie trochę słowo "możesz".
 
     
Tarkun
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Gru, 2012   

Mały offtop - Radagast na karcie jest elegancki w porównaniu do Radagasta z wizji Petera Jacksona. Reżyser mógł się zasugerować kartami, zamiast wymyślać takiego nurka śmietnikowego :) Kto był na Hobbicie w kinie, ten wie o czym mówię :lol:
 
     
himramir
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Gru, 2012   

Filmu jeszcze nie widziałem ale zerknąłem na wyszukiwarkę google
To co zobaczyłem nie da się wyrazić słowami ...
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Gru, 2012   

Tarkun napisał/a:
Mały offtop - Radagast na karcie jest elegancki w porównaniu do Radagasta z wizji Petera Jacksona. Reżyser mógł się zasugerować kartami, zamiast wymyślać takiego nurka śmietnikowego :) Kto był na Hobbicie w kinie, ten wie o czym mówię :lol:

Byłem, widziałem i jestem zniesmaczony ekranizacją. Nie oczekiwałem że Hobbit dorówna Władcy Pierścieni, ale to co zaoferowali twórcy jest w moim odczuciu słabe. Samo rozbicie Hobbita (powieści do przeczytania w dwa wieczory) na trzy części filmu jest jakimś lekkim nieporozumieniem. Pierwsza część jest za długa, akcja się rozkręca bardzo powoli. Mi osobiście brakuje poczucia zagrożenia, jest bardzo wesoło, lekko i przyjemnie. Bohaterowie wychodzą ze wszelkich opresji w tak niebywały sposób, że nawet na moment nie ma obawy że komuś zdarzy się krzywda. Ot taka bajka dla dzieci w stylu Narni. Do tego spore rozbieżności z książką, dodano kilka niepotrzebnych wątków, nic nie wnoszących do fabuły Hobbita, ale to już przerabialiśmy przy WP.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sty, 2013   

Mnie akurat właśnie dodatkowe wątki najbardziej się podobały - wchodzą dokładnie na teren gry (Dol Guldur i nekromanta). A Radhagast ... zgodnie z wizją Hollywoodu w każdej epickiej opowieści musi być jakiś Jar Jar Binks.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sty, 2013   

wojo napisał/a:
Mnie akurat właśnie dodatkowe wątki najbardziej się podobały - wchodzą dokładnie na teren gry (Dol Guldur i nekromanta).
Ten moment rzeczywiście fajny i mroczny ale do fabuły Hobbita ma się nijak.

Ja jestem konserwatystą w ekranizacjach i lubię zgodność z powieścią. Lubię jak scenariusz wprowadza naturalne korekty charakterystyczne dla formy filmu, ale nie podobają mi się pseudo zmiany. Długo by można pisać o niedociągnięciach Hobbita, ale to nie jest odpowiedni wątek.
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sty, 2013   

crabtree napisał/a:
wojo napisał/a:
Mnie akurat właśnie dodatkowe wątki najbardziej się podobały - wchodzą dokładnie na teren gry (Dol Guldur i nekromanta).
Ten moment rzeczywiście fajny i mroczny ale do fabuły Hobbita ma się nijak.

Ja jestem konserwatystą w ekranizacjach i lubię zgodność z powieścią. Lubię jak scenariusz wprowadza naturalne korekty charakterystyczne dla formy filmu, ale nie podobają mi się pseudo zmiany. Długo by można pisać o niedociągnięciach Hobbita, ale to nie jest odpowiedni wątek.

Ależ sam fakt istnienia wątków z Dol Guldur itp. jest w 100% zgodny z powieścią! Na pewno bardziej niż wszystko co mamy w karciance.
A Radagast mi się podoba. Nie wyobrażałem go sobie aż tak skrajnie, ale jak dla mnie Istari, który zajmuje się zwierzątkami, ignorując tak na prawdę zasadniczy cel swojej misji, musi być ześwirowanym dziwakiem, a nie majestatycznym pustelnikiem.
 
     
himramir
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sty, 2013   

Co nie zmienia faktu, że wygląda jak dziad z marginesu ;-)
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sty, 2013   

Jako Istari, Radagast powinien być szanowany przez Sarumana, niestety jest zupełnie odwrotnie. Takie wątki mnie irytują, bo niczemu nie służą.
 
     
Dziobak15
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sty, 2013   

Radzę sięgnąć do Niedokończonych Opowieści Tolkiena, w rozdziale dotyczących Istari jest wyraźne napisane, że Saruman gardził Radagastem i nie chciał przypłynąć z nim na jednym statku z Valinnoru. Gandalf przypłynął z Radagastem chociaż miał przypłynąć sam i ostatni jako ten najpotężniejszy z Majarów. Sauron oraz barlodzy (było ich wielu) też są Majarami dla ścisłości.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sty, 2013   

Dziobak15 napisał/a:
Radzę sięgnąć do Niedokończonych Opowieści Tolkiena
A jaki ma to związek z Hobbitem? Poza tym sorry ale nie będę się opierał o coś co stworzył syn Tolkiena, a nie sam mistrz!
 
     
Tarkun
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sty, 2013   

crabtree napisał/a:
Dziobak15 napisał/a:
Radzę sięgnąć do Niedokończonych Opowieści Tolkiena
A jaki ma to związek z Hobbitem? Poza tym sorry ale nie będę się opierał o coś co stworzył syn Tolkiena, a nie sam mistrz!


"Niedokończonych Opowieści" ani "Silmarillionu" nie napisał Christopher, tylko pozbierał zapiski swojego ojca i je zredagował. Całość została napisana przez J.R.R. Warto przeczytać. Zresztą nie trzeba odnosić się do "Niedokończonych Opowieści", żeby wiedzieć iż Saruman nie poważał Radagasta. Jest o tym wzmianka we "Władcy Pierścieni", chyba w pierwszym tomie podczas narady u Elronda, ale mogę się mylić (dawno nie czytałem Władcy :) )
 
     
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sty, 2013   

Uwielbiam ignorancję co poniektórych... Zamiast się cieszyć, że jest okazja na dłuższe promowanie Śródziemia oraz postaci Tolkiena to trwa narzekanie... Gdyby był jeden film to pewnie byłoby gadanie, że za krótki, że nie pomieścił wątków, bla bla bla. Jak są trzy, które w piękny sposób uzupełniają poboczne wątki, to też jest be... Niemożliwi są niektórzy (może prośba do Moderacji o jakiś wydzielony offtop? :roll: ).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 13