galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przedsprzedaż.........
Autor Wiadomość
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 31 Sty, 2005   Przedsprzedaż.........

Kilka słów wyjaśnienia o terminie przedsprzedaży jako, że wspominałem że pojawi się do końca stycznia.

Przedsprzedaż będzie tak jak było w przypadku Jaskini Trolla a właściwie dalej jest ale pojawi się dopiero za jakiś czas. Mamy swoje „tajne” powody. W każdym razie jest to chyba nawet lepiej dla wszystkich ewentualnych chętnych ponieważ później wydadzą swoje pieniądze.

W każdym razie prace trwają i brak przedsprzedaży nie oznacza
opóźnienia. Gra powinna pojawić się w pierwszej połowie marca.
 
 
Piotr
Gość
Wysłany: Wto 15 Mar, 2005   Kiedy wreszcie ruszy (przed)sprzedaz?

Pytanie jak w temacie... Miala byc w Nowym Roku, potem na poczatku lutego, na przelomie luty/marzec... Jest polowa marca a jak gry nie bylo, tak nie ma... - a moze jest - tylko zle szukam? Pozdrowienia P.
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 15 Mar, 2005   

Gra w stosunku do terminu, który wcześniej podawałem ma około 1 miesiąca opóźnienia. Musieliśmy zamknąć wcześniejsze projekty aby zająć się Osadnikami.
Podałem wcześniej zbyt optymistyczne terminy i teraz muszę się tłumaczyć... Sam sobie jestem winny :)
Proszę przyjąć, że gra OSADNICY Z CATANU pojawi się w Kwietniu 2005. Nie będę podawał w której części miesiąca bo to już za duże ryzyko.

A przedsprzedaż będzie.... za jakiś czas.
 
 
Nataniel
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Mar, 2005   

A okładka? :)
 
 
uiek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Mar, 2005   

i instrukcja :) ?
 
 
uiek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Mar, 2005   

w związku ze zbliżającą się premierą:
-czy wiadomo już ile gra będize kosztować (interesuje mnie zarówno cena w przedprzedsprzedaży jak i "normlna")
-no i nawiązujac do porzednich postów - kiedy będzie nam dane poznać wyglad polskiej edycji i jej instrukcję?
:D
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 25 Mar, 2005   

Grafika gry będzie taka jak najnowszej wersji Niemieckiej.



Cena
119 zł sugerowana cena detaliczna.
Jeśli chodzi o przesprzedaż to przez jeden tydzień będzie w okolicach 89 zł, potem skoczy do 99 zł do czasu premiery.

Informacje nieoficjlne imogą ulec zmianie :)

instrukcja pojawi się za jakieś 10 dni.
Premiera do końca kwietnia.
 
 
Czajo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Mar, 2005   

a jak będą wyglądać heksy morza - pojedyńcze czy 3,4 elementowe zespolone z portami - interesuje mnie to, bo nie wiem czy da się przerobić na wersję dla 2 graczy.
 
 
Gość

Wysłany: Sob 26 Mar, 2005   

Ktoś chce wydać Settlers of Catan u nas? CUD!
Ale ta cena jest sugerowana przez kogo?
Szybkie poszukiwanie w sieci ujawniło, że grę można spokojnie kupić za mniej niż 25$ (po dzisiejszym kursie 79,50), albo w Niemczech za mniej niż 20 EUR (http://www.amazon.de/exec...8076346-1002469 82,50 po dzisiejszym kursie). Musimy mieć najdroższe drukarnie na świecie!
Nawet Monopoly wyprodukowana przez HASBRO http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/396232 jest u nas tańsza, a w to będzie grało zapewne więcej osób.
Pytam się więc, dlaczego cena jest tak wysoka? Żeby nie było, ze ze mnie jakiś zwykły śmiertelnik - mam prawie wszystko co wydało Encore (oprócz 2 tytułów) i chyba wszystko, co wydała Sfera. Kiedy kupowałem M&M kosztowała 32000, Incubation kupiłem wtedy za 155000 i to była normalna cena nowej gry komputerowej wtedy. teraz te ostatnie są tańsze - szybkie wyliczenie i wychodzi, że gra planszowa powinna kosztować mniej, niż 32 PLN.
Więc powiem prosto i chyba nie bedę w tym odosobniony - nie mam zamiaru kupować Settlers of Catan jeśli cena będzie wyższa, niż 50 PLN. Za to kupię nawet i 3 egzemplarze dla znajomych, jeśli będzie wynosić 30 PLN.
Zmieńcie drukarnię, obetnijcie kolory (jak w M&M), albo wpakujcie grę do worka, ale jeśli nie zejdziecie z ceny to podejrzewam, że różnica będzie jak sprzedać 5, zamiast 500 egzemplarzy.
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 26 Mar, 2005   

Oficjalna cena gry to 31,95 Euro. I to jest cena sugerowana przez firmę Kosmos na ich stronie. Każdy dystrybutor, który kupuje grę od producenta sam ustala jaki chce mieć zysk na grze. Dlatego w sklepach internetowych, które najczęściej schodzą z marży cena może być znacznie niższa.

Jednak producent ustala cenę detaliczną na podstawie tego jaką gra może osiągnąć sprzedając drogą producent/dystrybutor/sklep detaliczny.
Wystarczy zobaczyć na gry dowolnego producenta na jego stronie np. Flight Fantasy Games gdzie gra kosztuje 50$ a w sklepie internetowym można ją kupić za 35$.

Tu nie ma żadnej „dziwności”. Takie obowiązują zasady sprzedaży.
Sugerowana cena detaliczna przez producenta jest zawsze obliczana maksymalnie aby sklepy kupując grę mogły się w tej marży „wyrobić”.
Czy jakiś sklepie kupiłby grę gdyby producent wystawił u siebie w sklepie cenę 80 zł?


Co do ceny 20 Euro
Kosmos wydał partie gier z okazji rocznicy 10 lat istnienia gry Osadnicy z Catanu tzw. Gold i cena tej gry jest właśnie 20 Euro. Gra różni się między innymi szatą graficzną. I jest to tylko pewna partia rocznicorwa.
Jeśli sprzedamy 2,5 mln sztuk w Polsce to możemy wydać partię gier za 30 zł.
Wystarczy poszukać jakie ceny mają producenci tej gry w innych krajach. Ale proszę nie patrzeć na sklepy internetowe bo to nie ma nic wspólnego z ceną, którą producent ma u siebie na stronie.
 
 
uiek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Mar, 2005   

mimo iż nie pracuję w Galakcie to pozwolę sobie odpowiedzieć na Twoje skargi, ponieważ wystarczy mieć odrobinę rozeznania w realiach rynku, żeby nie pisać takich bredni.

Cytat:
Szybkie poszukiwanie w sieci ujawniło, że grę można spokojnie kupić za mniej niż 25$ (po dzisiejszym kursie 79,50), albo w Niemczech za mniej niż 20 EUR (http://www.amazon.de/exec/obidos/tg/detail/offer-listing/-/B0006FZ90U/new/ref=sdp_new_toy/302-8076346-1002469 82,50 po dzisiejszym kursie).


a dodałeś do tego koszta przesyłki?

Cytat:
Nawet Monopoly wyprodukowana przez HASBRO http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/396232 jest u nas tańsza, a w to będzie grało zapewne więcej osób.


Galakta wydaje Settlers of Catan na licencji co oznacza, że musi za nią zapłacić, a to nie są takie małe koszta. Ten koszt nie występuje w przypadku gier Hasbro, ponieważ wydaje ono SWOJE gry w różnych wersjach jezykowych.

Cytat:
Pytam się więc, dlaczego cena jest tak wysoka? Żeby nie było, ze ze mnie jakiś zwykły śmiertelnik - mam prawie wszystko co wydało Encore (oprócz 2 tytułów) i chyba wszystko, co wydała Sfera. Kiedy kupowałem M&M kosztowała 32000, Incubation kupiłem wtedy za 155000 i to była normalna cena nowej gry komputerowej wtedy. teraz te ostatnie są tańsze


Encore i Sfera wydawało gry z pogwałceniem praw autorskich (które de facto wtedy w Polsce nie obowiązywały bo taki był system), do tego nie możesz porównywać wydania na zwykłym kartonie i to wersji cz-b. Mam wszystkie gry jakie dotychczas wydała Galakta i wiem na jakim poziomie utrzymana jest ich jakość i szczerze mówiac owszem jest to drogie, ale wolę dać więcej i mieć gre na lata niż dał pół z tego i za jakiś czas kupować nowa.
Ceny gier komputerowych spadły bo takie są prawa rynku (piractwo itd.)
więć nie możesz porównywać cen planszówek z programami elektronicznymi

Cytat:
szybkie wyliczenie i wychodzi, że gra planszowa powinna kosztować mniej, niż 32 PLN.


:shock: ciekaw jestem jak to liczyłeś? około tyle to bedzie wynosić marza sklepowa za Osadników, a galakta nie może sprzedawac dużo poniżej ceny sugerowanej, bo wtedy żaden sklep nie prowadziłby sprzedaży ich gier.

Cytat:
Więc powiem prosto i chyba nie bedę w tym odosobniony - nie mam zamiaru kupować Settlers of Catan jeśli cena będzie wyższa, niż 50 PLN. Za to kupię nawet i 3 egzemplarze dla znajomych, jeśli będzie wynosić 30 PLN.


powiem Ci, ze będziesz. Sam planuje zakup a do tego znam kilka osób, które tak jak ja nie moga doczekać sie premiery i są gotowe zapłacic tę cenę za TAKĄ grę.

Cytat:
Zmieńcie drukarnię, obetnijcie kolory (jak w M&M),


jak już pisałem cena nie jest zależna tylko od drukarnii, a poza tym uwierz mi na pewno korzystają z najlepszej drukarnii (pod względem ceny do wykonania) jakiej mogą

Cytat:
albo wpakujcie grę do worka


worek? ja dziekuje. Pudełko i TYLKO pudełko pozwala przechowywać grę tak jak należy - zabezpieczona i posegregowaną

Cytat:
ale jeśli nie zejdziecie z ceny to podejrzewam, że różnica będzie jak sprzedać 5, zamiast 500 egzemplarzy.


różnica bedzie taka, że trzeba bedzie dłuzej zbierać na wymarzoną grę i tyle

Co do wyszukiwania cen w zachodnich serwisach to tak jak z naszym allegro, nowe rzeczy mozna znaleźć tam o połowę taniej, a warto sie zastanowić dlaczego sprzedawane są po takiej niskiej cenie, bo na pewno sprzedajacy nie mają nic wspólnego z miłosiernymi milionerami, którzy wyprzedają majątek za bezcen.

Inny przykąłd też wspaniałej gry - Carcassonne. W Niemczech gra z większoscią dodatków kosztuje ponad 50 euro, ja za swoją samoróbkę dałem niecałe 50 zł (a Ci co ją widzieli są zachwyceni jej wykonaniem i dziwią się, ze to nie oryginał), czy to oznacza, że w Niemczech jest zmowa cenowa? Odpowiedz sobie sam...
 
 
Nataniel
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Mar, 2005   

Gość > zajdz do dowolnej drukarni i porownaj koszty druku 1,000 egzemplarzy i 1,000,000 egzemplarzy. Takie sa mniej wiecej proporcje popularnosci gier w Polsce i w Niemczech.
 
 
Gość

Wysłany: Sro 30 Mar, 2005   

Powiem tak, myslalem ze cena bedzie oscylowac w okolicy 80 zl :-(
Prawda jest taka ze w sklepach w niemczech (nie internetowych) cena Settlers (zlota kolekcja) spada nawet do 15 Euro (informacja sprzed kilku dni)!
Prawda jest rowniez taka, ze naklady w Niemczech sa bez porownania wieksze do Polskich.
Zastanawiam sie czy nie popelnilem bledu... moglem miec S. za 15E :-|
 
 
Gość

Wysłany: Sro 30 Mar, 2005   

ten gosc powyzej to inny gosc :-) to ja folko ;-)
 
 
Krionah
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Kwi, 2005   

No więc kiedy ta przedsprzedaż? Już nie mogę się doczekać. Może jednak jeszcze trochę zmniejszycie cenę, tak troszeczkę. Proszę :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 14