galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dodatki - kolejność
Autor Wiadomość
Lucie
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Gru, 2012   dodatki - kolejność

Witam,
Czy mógłby ktoś uprzejmy wypisać bądź podać źródło gdzie mogę znaleźć kolejność wszystkich dodatków?
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Gru, 2012   

Podstawka + Cykl Mrocznej Puszczy (CMP)
Khazad-Dum + Dwarrowdelf
Hobbit 1
Spadkobiercy... (w przyszłym tygodniu PL) + cykl pod nich, w międzyczasie Hobbit 2
2x dodatki DnŻ - pierwszy wydany w trakcie wydawania CMP, drugi teraz.
 
     
Lucie
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Gru, 2012   

Dzięki bardzo. I jeszcze jedno. Gdzie mogę znaleźć kolejność do cyklu mrocznej puszczy? Chciałbym kupić na necie kilka, ale nigdzie nie ma kolejności.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Gru, 2012   

Nie ma za co. Kolejność cykli jest na stronie Galakty:

http://www.galakta.pl/artykul_274.html
 
     
Lucie
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Gru, 2012   

Dzięki
 
     
Burner82
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Gru, 2012   

A ja zapytam jeszcze o coś innego: zdarzyło mi się ostatnio trafić na Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia PL Zestaw Podstawowy Aragorn (63 karty) - ktoś mi powie co to jest? Bo niestety opisy skromne.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Gru, 2012   

To nie ma nic wspólnego z Władcą Pierścienia: Gra karciana o której tu piszemy. To zestaw do gry CCG/TCG opartej na licencji filmowej - niestety nic więcej o niej nie wiem.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Gru, 2012   

Burner82 napisał/a:
A ja zapytam jeszcze o coś innego: zdarzyło mi się ostatnio trafić na Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia PL Zestaw Podstawowy Aragorn (63 karty) - ktoś mi powie co to jest? Bo niestety opisy skromne.

Całkiem przyjemna gra - gram w to po dzień dzisiejszy, choć niestety dużo rzadziej. Gra się w 2 osoby. Talia gracza zawiera 50 kart minimum, w tym połowa musi być do dobrej strony - czyli np. Aragorn i spólka, a połowa do złej - czyli np. Moria, Isengard czy Orki Saurona. Frodo i Pierścień nie wliczają się do liczby kart. Dodatkowo jest 9 miejsc, po których podróżujemy po kolei. Gra się na przemian dobrą i złą stroną i musimy albo dojść dobrą stroną do 9 miejsca i przeżyć, albo zabić Powiernika Pierścienia przeciwnika (lub sprawić, że owładnie go Jedyny) - czyli tu Froda. Sympatyczna i emocjonująca rozgrywka.

Oczywiście ta gra nie ma nic wspólnego z wersją LCG, ale też wiele godzin z nią spędziłem i nie żałuję :mrgreen:
 
     
Chronopia
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Gru, 2012   

Co do formatu TCG Władcy pierścieni dodać należy, że karty dzielą się na częste (C), średniodostępne (U) i rzadkie (R). W podstawce jeżeli dobrze pamiętam są 2 karty (R). Natomiast w małych dodatkach było 11 kart z tego 1 (R), 3 (U) i reszta (C). Oczywiście najgrywalniejszymi kartami były najczęściej (R) i można było ich mieć do 4 sztuk w talii. Tak więc złożenie talii turniejowej wymagało sporych nakładów finansowych. Ale sama gra była rewelacyjna. Niestety obecnie do gry nie są wydawane dodatki, scena turniejowa umarła, dlatego grają w nią już chyba tylko najwięksi fani.
Jakby ktoś był zainteresowany tą grą to jeszcze mam jakieś decki turniejowe na stanie (język angielski).
 
     
Serenicus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Gru, 2012   

Z tymi ogromnymi nakladami finansowymi to nie przesadzajmy. Gry karciane (niezaleznie od formatu) nierozerwalnie zwiazane sa z wydatkami. A LotR TCG byl imo jedna z nielicznych karcianek, gdzie trzonem deckow byly wlasnie karty C i U, R zas byly uzupelnieniem. Znam wiele karcianek, gdzie 3/4 decku to eRki, bo sa to po prostu lepsze wersje kart C i U, w LotR-e bylo to lepiej pomyslane, karty sie nie dublowany, deck na samych R nie byl grywalny, a karty C i U nie byly wydawana zeby sztucznie dopchac ilosc atutow do 250, tylko faktycznie sie nimi gralo.

Szkoda, ze LotR umarl, zgodze sie z opinia Kulgana, ze wydawca, najprawdopodobniej z braku lepszych pomyslow, zaczal za bardzo kombinowac. Wprowadzili alternatywnych powiernikow pierścienia, wymyslali karty z deka przepakowane, malo przetestowane. Trzy pierwsze bloki byly swietne, pozniej zaczelo sie sypac. Ja nadal mam jeszcze kilka deckow do tej swietnej karcianki, bardzo milo ja wspominam i czasami nawet jeszcze pogrywam. Ale to juz reanimacja trupa niestety...
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Gru, 2012   

My w tej chwili gramy blokami: Drużyna, 2 Wieże, Powrót Króla i wówczas gramy tylko kartami z dodatków obejmujących blok (np. w Drużynie tylko 3 pierwsze dodatki). Dzięki temu gra jest dużo ciekawsza :mrgreen:

Nie zapomnę, jak zaczynaliśmy zabawę i wówczas kombinowania było co nie miara. Deck na Elfach i Aragornie, na Hobbitach, Krasnoludy (dla fanów). Moria na Archerach, Orki Sauronowe na Hate'ach i exercie, Isengard z Lurtzem i dopalaczami, wreszcie Nazgule na zabicie lub zaburdenowanie. Ale się wówczas grało. I, nie oszukujmy się, o obliczu talii decydowały erki. Legolas, Galadriela, Arwena, Elrond, Łuk Galadrimów, Łuk Aragorna, Ostatni Sojusz, Tale of Gil-Galad, Boromir, Saga Elendila, Servanty dla Gandalfa, ekwipunek Gimliego, Gaffer, Power According - to musiało być w taliach - i oczywiście było. To samo było z ciemną stroną, a najmocniej widać to było u Nazguli - Attea, Cantea, Toldea i Król + Morgul Gate i kilka dodatkowych możliwych erek decydowało o sile talii. Oczywiście było sporo użytecznych i równie niezbędnych commonów, ale bez kluczowych erek talia nie działała. Podziś dzień mam komplety wszystkich kluczowych kart z podstawki, a czasami może i więcej :mrgreen:
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Gru, 2012   

Dodatek Khazad-Dum kupiłem od razu po premierze ale odleżał prawie rok! Dopiero niedawno się za niego zabraliśmy i od razu nabyliśmy wszystkie małe dodatki do niego. Dwa z nich zostały już rozpakowane a jedna przygoda zaliczona.
Fajnie jest mieć wszystkie dodatki od razu w domu, bo pamiętam że czekanie na nie w odstępach miesięcznych doprowadzało mnie do szału ;)
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Gru, 2012   

crabtree napisał/a:
Dodatek Khazad-Dum kupiłem od razu po premierze ale odleżał prawie rok! Dopiero niedawno się za niego zabraliśmy i od razu nabyliśmy wszystkie małe dodatki do niego. Dwa z nich zostały już rozpakowane a jedna przygoda zaliczona.
Fajnie jest mieć wszystkie dodatki od razu w domu, bo pamiętam że czekanie na nie w odstępach miesięcznych doprowadzało mnie do szału ;)

Też nienawidzę czekać, ale przy Lotrze LCG zanim ograło się nową Przygodę, już wychodził następny mały Dodatek, więc tak bardzo się nie frustrowałem :wink:
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Gru, 2012   

teraz była chwila przerwy dzięki czemu każdy scenariusz można było przetestować scenariusz i różne talie. Ale coś czuję że teraz znowu się zacznie wielkie bum i nie będzie czasu na nic :)
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Gru, 2012   

Kulgan napisał/a:
crabtree napisał/a:
Dodatek Khazad-Dum kupiłem od razu po premierze ale odleżał prawie rok! Dopiero niedawno się za niego zabraliśmy i od razu nabyliśmy wszystkie małe dodatki do niego. Dwa z nich zostały już rozpakowane a jedna przygoda zaliczona.
Fajnie jest mieć wszystkie dodatki od razu w domu, bo pamiętam że czekanie na nie w odstępach miesięcznych doprowadzało mnie do szału ;)

Też nienawidzę czekać, ale przy Lotrze LCG zanim ograło się nową Przygodę, już wychodził następny mały Dodatek, więc tak bardzo się nie frustrowałem :wink:

Jest jeszcze jeden aspekt, dotyczący tanich koszulek na karty. Otóż szybko się one ścierają i po kilkudziesięciu przetasowaniach znacznie różnią od nowych. Jeśli podstawka jest mocno ograna to po dołożeniu kart przeciwności z nowych przygód, łatwo po dotyku odróżnić czy karta jest "stara", czy z dodatku. A w tej chwili mam całe Khazad-Dum wraz z wszystkimi dodatkami i koszulki równomiernie się wycierają! :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13