galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Hobbit:Górą i Dołem
Autor Wiadomość
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Wrz, 2013   Hobbit:Górą i Dołem

Mam kilka pytań odnośnie Hobbita.
1.Co się dzieje z Bilbem, gdy zagrożenie gracza który go posiada sięgnie 50(chodzi mi o grę wieloosobową)?
2.Czy w pierwszym scenariuszu, w etapie 2B, trzeba położyć ten jeden żeton postępu na wyprawie aby przejść tą wyprawę?
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Wrz, 2013   

1. Bilbo pozostaje pod kontrolą pierwszego gracza (a ten się zmienia - wiesz o tym?).
2. Nie. Wymuszony oznacza, że nie masz nic do gadania, jeśli warunek wymuszenia (i tylko on) jest spełniony. Są karty wyprawy gdzie masz: "gracze nie mogę ukończyć tego etapu dopóki ..." i wtedy musisz położyć odpowiednią liczbę postępu + mieć spełniony inny warunek.
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Wrz, 2013   

Czyli jak gram w 2 osoby i jestem pierwszym graczem i przekroczę 50 punktów to Bilbo automatycznie przechodzi do drugiego gracza?
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Wrz, 2013   

maclis napisał/a:
Czyli jak gram w 2 osoby i jestem pierwszym graczem i przekroczę 50 punktów to Bilbo automatycznie przechodzi do drugiego gracza?

Tak, a właściwie przechodzi do 1 gracza, bo on pozostaje jedynem w grze :wink:
 
     
cahir7
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Lis, 2013   

Witam, podłącze się z kilkoma pytaniami dotyczącymi aktualnie granej sagi:)
-SC 1 " głodny troll" karta spotkań, po odkryciu, przesuwa trolla do ze strefy przeciwności do zwarcia. rozumiem, że ten troll nie dodaje już zagrożenia do strefy przeciwności :?:
-SC 1 - cele trollowa sakiewka i klucz, po wyjściu w 1b, gdy nie ma trolli, wiszą sobie w srefie samotne, dopóki trolle się nie pojawią w 2 b :?:
-SC 2" odłamki skalne" karta spotkań, 3 obrażenia, cofa postać z wyprawy, a te obrażenia przebijają pancerz?
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Lis, 2013   

cahir7 napisał/a:
-SC 2" odłamki skalne" karta spotkań, 3 obrażenia, cofa postać z wyprawy, a te obrażenia przebijają pancerz?

Wszystko co nie jest aktywnie bronionym atakiem ignoruje pancerz.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Lis, 2013   

Głodny troll - jak zwykle kiedy wróg schodzi ze strefy przeciwności w zwarcie przestaje dodawać zagrożenie
Cele zgodnie z FAQu 1.4 wiszą w strefie przeciwności po to by dołączyć się do Trolla gdy te pojawia się w grze (więcej możesz przeczytać TUTAJ )
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Lis, 2013   

Radziol88 napisał/a:
cahir7 napisał/a:
-SC 2" odłamki skalne" karta spotkań, 3 obrażenia, cofa postać z wyprawy, a te obrażenia przebijają pancerz?

Wszystko co nie jest aktywnie bronionym atakiem ignoruje pancerz.

Czy chodzi o "Pancerz z Cytadeli"? Pewnie tak, bo innego nie kojarzę.
W takim razie nic go nie ignoruje, ale jednocześnie nie bardzo ma sens stwierdzenie "przebija pancerz". Ten dodatek zwiększa wytrzymałość, czyli postać może otrzymać więcej obrażeń zanim zginie. Niezależnie od tego czy pancerz jest, czy nie, postać otrzymuje 3 obrażenia.
Jeśli np. ma wydrukowaną wytrzymałość 4 i już ma 2 żetony obrażeń, to przez kartę zadającą 3 rany umieszczamy dodatkowe 3 żetony - razem mamy ich 5, a postać dzięki pancerzowi ma wytrzymałość 8, więc jeszcze żyje (ale ma już 5 ran).
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Lis, 2013   

Corran napisał/a:
Radziol88 napisał/a:
cahir7 napisał/a:
-SC 2" odłamki skalne" karta spotkań, 3 obrażenia, cofa postać z wyprawy, a te obrażenia przebijają pancerz?

Wszystko co nie jest aktywnie bronionym atakiem ignoruje pancerz.

Czy chodzi o "Pancerz z Cytadeli"? Pewnie tak, bo innego nie kojarzę.
W takim razie nic go nie ignoruje, ale jednocześnie nie bardzo ma sens stwierdzenie "przebija pancerz". Ten dodatek zwiększa wytrzymałość, czyli postać może otrzymać więcej obrażeń zanim zginie. Niezależnie od tego czy pancerz jest, czy nie, postać otrzymuje 3 obrażenia.
Jeśli np. ma wydrukowaną wytrzymałość 4 i już ma 2 żetony obrażeń, to przez kartę zadającą 3 rany umieszczamy dodatkowe 3 żetony - razem mamy ich 5, a postać dzięki pancerzowi ma wytrzymałość 8, więc jeszcze żyje (ale ma już 5 ran).

Przez "pancerz" chodziło mu o siłę obrony.
 
     
Szoker
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Gru, 2013   

A o co chodzi z tymi żetonami zasobów u Bilba? Dostaje on na początku tury czy nie? Bo w końcu jest tylko napisane, że nie może otrzymywać zasobów w wyniku efektu kart. I czy jak Bilbo jest w strefie zagadek to czy może płacić za karty neutralne?
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Gru, 2013   

Bilbo jest bohaterem, więc dostaje co turę zasoby, jak każdy bohater. Możesz je wykorzystać, według instrukcji, tylko do kart z jego złotej strefy (chyba, że faq coś zmienił, ale nie kojarzę).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14