galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
karta Namiestnik Gondoru
Autor Wiadomość
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

JollyRoger1916 napisał/a:
Ja tam miewam za dużo zasobów w taktyce bez Rogu Gondoru nawet. Samo wciąganie zasobów to jedno, ułożenie talii, żeby wystarczyło na wszystko nawet jak nie dojdą bonusy to drugie. Taktyką łatwo taki manewr zrobić, bo jest masa tanich i bardzo mocnych wydarzeń, więc z reguły jestem w stanie na początku trochę poodkładać.
Są tanie wydarzenia, jak i tani sprzymierzeńcy, ale mi osobiście brakuje jakiegoś generatora zasobów który nie bazuje tylko na krzywdzie ludzkiej (Róg Gondoru) :)
Jest Zaradny, ale bez tajności nie wchodzi w grę.
 
     
juarez
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

A do jakich kart odnosi się ten fragment instrukcji??
Niektóre karty posiadają zdolności, które mogą zostać
AKTYWOWANE jeżeli dana karta znajduje się w grze.
Takie karty wymagają od aktywującego gracza wydania
zasobów. Aktywowanie zdolności karty już znajdującej
się w grze nie wymaga przypasowania zasobów, chyba
że dana zdolność wskazuje co innego.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

Najkrócej jak to możliwe: płacisz za wstawienie do gry, używasz gratis ;) Wyjątkami będą sytuacje, gdy karta ewidentnie mówi, że aby coś tam zrobić musisz ponieść koszt iluś tam żetonów.
 
     
Mitrel
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

Też kiedyś szukałem odpowiedzi na ten temat i faktycznie tak jak mówią koledzy, wyczerpuje się tylko namiestnika bohater zostaje do dyspozycji. Ale ogólnie karta trochę przepakowana jak na podstawkę :)
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2013   

Myślę że na takie możliwości jakie daje ta karta, powinna jednak kosztować 4 zasoby.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2013   

Dokładnie, zwłaszcza, że taki zaradny kosztuje 4, a jest zdecydowanie słabszą kartą. Jedyna przewagą jest to, że nie ma ograniczenia i można zagrać 3x Zaradnego.
 
     
juarez
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2013   

Cytat:
Najkrócej jak to możliwe: płacisz za wstawienie do gry, używasz gratis ;) Wyjątkami będą sytuacje, gdy karta ewidentnie mówi, że aby coś tam zrobić musisz ponieść koszt iluś tam żetonów.

Wiem że płacę za wstawienie do gry ale ten fragment instrukcji odnosi się do kart które już są w grze
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2013   

No tak i wyraźnie mówi, że nie płacisz za to co jest już w grze. Wyjątkami są sytuacje, gdzie działa złota zasada i na karcie jest napisane, że musisz wydać x zasobów, żeby aktywować jakiś efekt. Namiestnik nie posiada takowego zapisu, więc nie wiem w czym problem.
 
     
juarez
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2013   

Wiem wiem tylko dla mnie ten zapis z instrukcji jest idiotyczny, bo wynika z niego co innego.
Odnosi się do kart które są już w grze i jest napisane że aby aktywować efekt trzeba zapłacić zasoby.
 
     
Galron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2013   

Prosty przykład karta Aragorna. Płacisz zasób i aktywujesz zdolność. Wszystko się zgadza z instrukcją.
Pozdrawiam.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Lut, 2013   

juarez napisał/a:
Wiem wiem tylko dla mnie ten zapis z instrukcji jest idiotyczny, bo wynika z niego co innego.
Odnosi się do kart które są już w grze i jest napisane że aby aktywować efekt trzeba zapłacić zasoby.


Tylko jeśli w tekście karty jest tak napisane. W połączeniu z ustępem o złotej zasadzie jest to właściwy i logiczny zapis w instrukcji.
Ostatnio zmieniony przez JollyRoger1916 Pią 22 Lut, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Lut, 2013   

juarez napisał/a:

Niektóre karty posiadają zdolności, które mogą zostać
AKTYWOWANE jeżeli dana karta znajduje się w grze.
Takie karty wymagają od aktywującego gracza wydania
zasobów. Aktywowanie zdolności karty już znajdującej
się w grze nie wymaga przypasowania zasobów, chyba
że dana zdolność wskazuje co innego.

Treść instrukcji jest trochę niefortunna i może być zrozumiana na opak. Powinno być tak :"Niektóre karty posiadają zdolności, które mogą zostać
AKTYWOWANE jeżeli dana karta znajduje się w grze.
Zdarza się, że takie karty wymagają od aktywującego gracza wydania
zasobów.
"
 
     
juarez
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Lut, 2013   

Cytat:
Treść instrukcji jest trochę niefortunna i może być zrozumiana na opak. Powinno być tak :"Niektóre karty posiadają zdolności, które mogą zostać
AKTYWOWANE jeżeli dana karta znajduje się w grze.
Zdarza się, że takie karty wymagają od aktywującego gracza wydania
zasobów. "

Zgadzam się :smile:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 13