galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasady gry
Autor Wiadomość
cfsz
[Usunięty]

Wysłany: Sob 01 Mar, 2014   

Tak żeby nie skłamać to leżą. Przetłumaczyłem parę stron jakiś czas temu, od tej pory nie bardzo mam czas na to. Także, jeśli ktoś potrzebuje a pomóc nie jest w stanie, proszony jest o uzbrojenie się w cierpliwość ;)
 
     
Kicaj
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Mar, 2014   

Witam miałem taką sytułację co z tym zrobić ?
Faza mitów karta -godzina policyjna- " każdy adacz który zakończy swój ruch na ulicy, musi zdać test woli (+0) albo zostanie aresztowany
Faza spodkań karta -stowarzyszenie historyczne- " ...wykonaj test składania się (-1) ... Jeśli test sie nie powiedzie... Tracisz 2 punkty poczytalności, przesuwają się na ulice zostajesz przeklęty."
Wola 1
Skradanie się 4
Opcja 1: rozpatruje zdarzenie z karty stowarzyszenie historyczne w wyniku tego tracę ostatni punkt poczytalności i....
1a: idę do przytółku ?
1b: idę na ulice zostaje opętany i na dodatek nieudaje testu woli i zostaje aresztowany ?
Jak to rozwiązać
 
     
cfsz
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Mar, 2014   

Kicaj napisał/a:
Witam miałem taką sytułację co z tym zrobić ?
Faza mitów karta -godzina policyjna- " każdy adacz który zakończy swój ruch na ulicy, musi zdać test woli (+0) albo zostanie aresztowany
Faza spodkań karta -stowarzyszenie historyczne- " ...wykonaj test składania się (-1) ... Jeśli test sie nie powiedzie... Tracisz 2 punkty poczytalności, przesuwają się na ulice zostajesz przeklęty."
Wola 1
Skradanie się 4
Opcja 1: rozpatruje zdarzenie z karty stowarzyszenie historyczne w wyniku tego tracę ostatni punkt poczytalności i....
1a: idę do przytółku ?
1b: idę na ulice zostaje opętany i na dodatek nieudaje testu woli i zostaje aresztowany ?
Jak to rozwiązać


Jeśli tracisz ostatni punkt poczytalności, to trafiasz od razu do Przytułku. Poza tym, test Skradania w ramach Godziny Policyjnej jest wykonywany w FAZIE RUCHU, czyli spokojnie mogłeś wylądować na ulicy w FAZIE SPOTKAŃ W ARKHAM i siedzieć tam przez całą turę.
 
     
Kicaj
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Mar, 2014   STAN BADACZA OBŁĄKANY /NIEPRZYTOMY A POCHŁONIĘTY

Witam w instrukcji jest napisane;

OBŁĄKANY / NIEPRZYTOMY W ARKHAM
jeśli poczytalność / wytrzymałość badacza spadnie do zera zostaje on obłąkany / ogłuszony ... Następnie gracz przesuwa znacznik swojego badacza na obszar przytółku / szpitala.

POCHŁONIĘCI BADACZE
jeśli JEDNOCZEŚNIE WYTRZYMAŁOŚĆ, JAK I POCZYTALNOŚĆ badacza spadnie do 0, zostaje on POCHŁONIĘTY.

a następny akapit mówi:

Jeśli MAKSYMALNA wartość wytrzymałości LUB MAKSYMALNA poczytalność badacza spadnie do 0 również zostaje on pochłonięty.

Jak to sie ma do wcześniejszego opisu nieprzytomny w arkham i obłąkany w arkham, czy chodzi tu o spadek poczytalności np. Gloria goldberg ma max poczytalność 6 wytrzymałoś 4, jeżeli np. poczytalność z poziomu 6 spadnie odrazu do 0 to wtedy zostaje pochłonięta? Czy jest to wogule możliwe, taki duży spadek poczytalności?
 
     
Kicaj
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Mar, 2014   Żetony zagłady

I jeszcze jedno pytanko czy żetony zagłady umieszcz sie za każdym razem po wylosowaniu karty mitów czy dopiero po otwarciu nowej bramy a co za tym idzie czy żetony zagłady umieszcz sie na torze zagłady jeżeli po wyciągnięcie karty mitów brama pojawia sie w miejscu bramy ? Z góry dzięki za odp [/b]cfsz pozdrawiam
 
     
trollish
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Mar, 2014   

MAKSYMALNA wartość to coś zupełnie innego niż AKTUALNA - np. spotykając potwora traci się poczytalność, to spada nam AKTUALNA. A więc wspomniana Gloria będzie miała po stracie np. 2 ptk poczytalności: maksymalnie 6, aktualnie 4. Maksymalne wartości mogą być obniżane przez różnego rodzaju karty i/lub spotkania.

Zaś równoczesny spadek poczytalności i wytrzymałości do 0 - najprostszy przykład: postać z aktualnymi wartościami jednego i drugiego 1 używa Znaku Starszych Bogów aby zapieczętować bramę :) (czytaj: metodą Kamikadze :P )

a żetony zagłady każdorazowo po otwarciu nowej bramy
 
     
Kicaj
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Mar, 2014   

Trollish i tak nie rozumiem, chodzi mi o słowo lub więc albo jedno albo drugie spadnie do zera a nie jedno i drugie.
Rozumiem że jeśli stracimy i poczytalność i waleczność zostajemy pochłonięci ale co oznacza jeżeli stracimy tylko " maksymalną wartość poczytalności " ?
Odnoszę sie do instrukcji strona 16 " obłąkany w arkham" nieprzytomny w arkham" i strona 17 "pochłonięci badacze"
 
     
cfsz
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Mar, 2014   

W rzadkich sytuacjach Badacze tracą Maksymalną Wytrzymałość/Poczytalność. Jeśli jedna z tych wartości spadnie do 0, Badacz jest pochłonięty. Natomiast jeśli AKTUALNE Wytrzymałość i Poczytalność spadną W TYM SAMYM MOMENCIE do 0, Badacz jest również pochłonięty.

Jak powiedziano powyżej - aktualna i maksymalna wytrzymałość/poczytalność to dwie różne rzeczy.
 
     
Kicaj
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Mar, 2014   

Ok już czaje
Np gloria ma poczytalność 6 jeżeli spadnie ona do 0 odrazu w wyniku walki z potworem albo z innej przyczyny zostaje ona pochłonięta
A jeżeli gloria już wcześniej straciła np. 2 punkty poczytalności i w puniejszym spotkaniu traci następne 4 trafia do przytułku.
dzięki pozdrawiam
 
     
cfsz
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Mar, 2014   

Nie ;)

Spróbujmy inaczej.

Gloria ma maksymalną poczytalność 6, czyli może mieć w jednej chwili maksymalnie 6 żetonów poczytalności. Jeśli na skutek różnych zdarzeń straci ostatni z tych żetonów, leci do przytułku, niezależnie od tego ile ich miała wcześniej. Jeśli natomiast ten limit 6 żetonów będzie się obniżał tak, że w końcu wyniesie 0, to Gloria jest pochłonięta. Ok?

Pochłonięcie ma miejsce wtedy gdy ten limit poczytalności wynosi 0 (w końcu nie można grać Badaczem który może mieć maksymalnie 0 poczytalności, prawda?).

Mam nadzieję, że mamy klar teraz :)
 
     
Kicaj
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Mar, 2014   

no teraz to rozumiem dzięki, to mój początek z arkham grałem dopiero 2 razy i to w pojedynkę z 2 badaczami narazie chce sam pojąć jak grać żeby nie zniechęcić innych brakiem znajomości zasad naprawde wielkie dzięki cfsz i mam nadzieje że będę mógł jeszcze liczyć na pomoc :grin:
A tak na marginesie to nie miałem pojęcia że limit poczytalności albo wytrzymałości może sie zmniejszać
 
     
cfsz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Mar, 2014   

Może się obniżać, ale w rzadkich sytuacjach. Masz jakieś dodatki do tej gry? Możliwości obniżania tego limitu jest w nich o wiele więcej :) w podstawce to głównie w czasie walki z Cthulhu, poza tą sytuacją to raczej nie grozi.
Jak coś, to pytaj, gram w Horror jakieś 5 lat i mam sporo dodatków (skończył się dywan).
 
     
Kicaj
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Mar, 2014   

No dodatków niemam może jak sie rozegram to dokupię ( jaki najlepiej dodatek na 2-3osób bo więcej raczej nie uzbieram) co do tego dywanu to fakt sama podstawki już zajmuje dużo miejsca ja wcześniej zrobiłem sobie blat do haos w starym świecie 160/120 rozkładany obity materiałem bez niego nie miał bym gdzie rozłożyć gry a co do pytań to mam jeszcze jedno :razz: ; miałem taką sytułacje w stowarzyszeniu historycznym w fazie spodkań wylosowaliśmy kartę która w tekście miała opis ze - "członkowie stowarzyszenia obserwują ptaki... Woźny proponuje mnie podrzucić do lasu. Wylosujemy 2 karty -odbądź spodkanie a jedną odrzuć" teraz chodzi mi o to czy jeśli znajduje sie tam żeton wskazówki mogę go wziąść czy muszę czekać do fazy ruchu zostać w lesie podczas tej fazy i dopiero wziąść żeton?
Ps. spoko że jest ktoś taki jak ty który chętnie podzieli sie swoją wiedzą pozdro
 
     
cfsz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Mar, 2014   

Tak, zeton zbierasz tylko w Fazie Ruchu.
 
     
Kicaj
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Mar, 2014   

Napisz mi jeszcze jaki dodatek najlepiej dokupić do gry na 2-3 osoby sporadycznie 4 osoby i jeszcze jedno można gdzieś z netu ściągnąć szablon do robienia kart postaci albo ściągnąć jakieś fanowskie postaci z neta do druku? Tylko po polsku???? Z tego co wiem to postaci jest 46 jest możliwość wydrukowania i grania nimi w podstawie?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13