galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasady gry
Autor Wiadomość
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Gru, 2012   

Znowu potrzebuję pomocy., wyszło w trakcie ostatniej rozgrywki:

Mam 1 punkt poczytalności, losuję kartę z lokacji, która brzmi mniej więcej tak: rzuć kością, tracisz tyle punktów poczytalności i zyskujesz tyle wskazówek ile wskazuje kość. I teraz, który wariant jest prawdziwy jeśli na kości wypadnie '6':

A. Nie oddaje żadnego punktu poczytalności, bo to oznacza wycieczke do przytułku.

B. Oddaję jeden punkt poczytalności, zyskuję jedną wskazówkę, udaję się do przytułku.

C. Oddaję jeden punkt poczytalności, zyskuję sześc wskazówek, udaję się do przytułku.
 
     
wezuwiusz
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Gru, 2012   

Jeżeli karta brzmi tak jak napisałeś to wtedy:

dostajesz tyle wskazówek ile wyrzuciłeś
tracisz tyle ile wyrzuciłeś (czyli jeden bo więcej nie dasz rady)
idziesz do przytułku (od razu tracisz połowę wskazówek) - albo bierzesz kartą Szaleństwa jeżeli masz już Dunwich :D

gdyby miało być inaczej to na karcie byłoby napisane :

jeżeli Badacz nie został obłąkany, dostajesz tyle wskazówek ile wyrzuciłeś.

Jeżeli nie ma tak napisane to pewnie dostajesz niezależnie od tego czy przetrwałeś czy nie.
 
     
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Gru, 2012   

jeszcze jedno pytanie: czy przedmioty powszechne, magiczne, zaklęcia itp. można SPRZEDAWAĆ w sklepach??
 
     
gwizdzius
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Gru, 2012   

Nie ma takiej opcji
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Gru, 2012   

Generalnie nie ma żadnej zasady gwarantowanej żeby cokolwiek sprzedać.
Jest jednak bodajże albo na antykwariacie, abo na sklepie wielobranżowym spotkanie gdzie możesz srzedać przedmioty. No ale to trzeba trafić.

Jeżeli powodem dla jakiego chcesz sprzedać przedmioty jest potrzeba pieniądza, to zawsze pozostaje Ci wymienienie trofeów na Rzecznych Dokach, albo gorsza sprawa pożyczka bankowa. Jeżlie chcesz sprzedać bo się nie przydają to zawsze warto coś przy sobie mieć. Jak byś spłynął i wywozą Cię do szpilala czy przytułku to zawsze lepiej wywalić jakiegoś "śmiecia" (pisze w "" ponieważ w tej grze generalnie wsyzstko ma jakieś zastosowanie), niż cos z czym wolałbyś się rozstać. To samo w razie jakiechś kradzieży i utraty przedmiotów (Las, Zajazd Hibba, Carcossa), czy w walce ze Szczurowcem itd.
 
     
wezuwiusz
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Gru, 2012   

oczywiście że jest taka możliwość, zawsze można próbować opchnąć przedmiot innemu Badaczowi ;D Jest podaż jest popyt.
 
     
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Gru, 2012   

Dziękuję za odpowiedzi. Kolejna rozgrywka i kolejne pytania (część w kwestii upewnienia):
1. Zielony potwór przesuwa się na obszar, na którym jest badacz - czy po wygranej walce badacz może odbyć spotkanie w tym obszarze, czy też jego ruch to tylko walka?

2. Kwestia zakupów: jeżeli wymieniam powiedzmy trofea za bramy - czy w jednej fazie 'spotkań' mogę wymienić więcej niż jeden zestaw ?? np. w jednym ruchu za trzy trofea bram kupić trzy błogosławieństwa?
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Gru, 2012   

Ad1. Walka kończy ruch, a po ruchu nastepuje faza spotkań. Tak więc masz normalnie spotkanie.

Ad. 2 Tylko jeden zestaw opisany na obszarze można wymienić podczas jednego spotkania.
Niestety :) Ponadto z tego co wiem, nie można mieć więcej niż jednego Błogosławieństwa.
 
     
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Gru, 2012   

zvish napisał/a:
Ad1. Walka kończy ruch, a po ruchu nastepuje faza spotkań. Tak więc masz normalnie spotkanie.

Ad. 2 Tylko jeden zestaw opisany na obszarze można wymienić podczas jednego spotkania.
Niestety :) Ponadto z tego co wiem, nie można mieć więcej niż jednego Błogosławieństwa.

ha! a jednak! Co do pkt 1 to mnie zaskoczyłeś (pozytywnie). Co do pkt.2 chodziło tylko o przykład (a błogosławieństwa można przekazywać innym graczom (ponoć)) to miałem na myśli :)
Dzięki za szybką odpowiedź
 
     
Sigismond
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Gru, 2012   

Informuję, że na oficjalnej stronie FFG pojawił się nowy FAQ do arkham, dość obszerny (kilkadziesiąt stron)...
 
     
Brylant
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Gru, 2012   

espanoles napisał/a:
zvish napisał/a:
Ad1. Walka kończy ruch, a po ruchu nastepuje faza spotkań. Tak więc masz normalnie spotkanie.

Ad. 2 Tylko jeden zestaw opisany na obszarze można wymienić podczas jednego spotkania.
Niestety :) Ponadto z tego co wiem, nie można mieć więcej niż jednego Błogosławieństwa.

ha! a jednak! Co do pkt 1 to mnie zaskoczyłeś (pozytywnie). Co do pkt.2 chodziło tylko o przykład (a błogosławieństwa można przekazywać innym graczom (ponoć)) to miałem na myśli :)
Dzięki za szybką odpowiedź


W życiu nie można tego przekazywać. Jedynie wymieniać się możesz przedmiotami zwykłymi, unikalnymi i zaklęciami z tego co pamiętam. Umiejętności, towarzysze, wskazówki a tym bardziej błogosławieństwa itp. są na stałe przypisane do jednej postaci.
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Gru, 2012   

Prawdopodobnie chodzi o to, że można pobłogosławić kogoś innego niż siebie.
 
     
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Gru, 2012   

sirafin napisał/a:
Prawdopodobnie chodzi o to, że można pobłogosławić kogoś innego niż siebie.
Obrazek

Tak. Dokładnie to miałem na myśli :)
 
     
wezuwiusz
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Gru, 2012   

co to za plansza z której pochodzi ten Kościół? To jest ciemna wersja polska? Była taka?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Gru, 2012   

To fragment planszy z mojego modułu do rozgrywki online w Arkham. Może nawet kiedyś go skończę :roll:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13