galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
sprzedaję descent 1ed-czy kupować 2 edycję?
Autor Wiadomość
dzieniu
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Lis, 2012   sprzedaję descent 1ed-czy kupować 2 edycję?

witam,
Włąśnie kończę przygodę z descentem 1 ed. i zastanawiam sięnad 2 edycją.
Sprzedaję cały zestaw i zastanawiam się nad zakupem 2. Jakie są opinie graczy któzy są megafanami 1 edycji? czy uproszeczenia nie psują rozgrywki?generalnie mnogość opcji w 1 edycji byłą dla mnie wielką zaletą-czy uproszczenia tego nie zepsuły?
 
     
Mitril
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Lis, 2012   

Witam,

Dokładnie to samo pytanie i mnie nurtuje, tym bardziej, że śledzę dyskusję, co do poziomu trudności i zaczynam się zastanawiać nad sensem zakupu. Mój syn był na obozie rpg, gdzie grano w Descenta I edycję i wrócił zachwycony grą, stąd podjąłem decyzję, że na pewno II edycja trafi pod strzechę, tym bardziej, że jest przetłumaczona.

Będę wdzięczny za opinie.

Pozdrawiam,
M
 
     
Argo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Lis, 2012   

Cóz, chociaż nie miałem styczności z I ed. ponieważ od razu zakupiłem drugą, mogę nieco pomóc opisując swoje wrażenia.

Uproszczenia ponoć są duże, o czym świadczy czas rozgrywki. Średnio pojedynczą przygodę (na którą składają się 2 oddzielne mapy) zajmuje 1,5 - 2 godziny, co jest idealnym przedziałem czasowym jak na grę przygodowo-taktyczną. Co do celów misji to są całkiem zróżnicowanie, rzadko trafia się mapa tylko do bezmyslnego tłuczenia potworów, co też ponoć było monotonne w I edycji. Raz to jest walka z czasem, innym razem ochrona cywili itp.

Stopień skomplikowania i mnogość decyzji jest całkiem spora, w moim odczuciu więcej główkowania maja zazwyczaj bohaterowie niż M. Władca, ale przecież w sumie herosów jest przeważnie więcej. Swietne podziały na klasy i specjalizacje sprawiają, że jest duża liczba kombinacji składu drużyny. Rownież Mroczny Władca może rozwijać swoją talię kart zagrywanych w czasie przygody. Ogólnie cała kampania :Run Cienia" składa się z ponad 20 różnych zadań, sprawia wrażenie spójnej, zamkniętej całości.

Pomimo to, jeśli ktoś jest naprawdę w pełni usatysfakcjonowany stopniem skomplikowania i szczegółowości I edycji, odradzałbym zakup. W moim przypadku to właśnie ten poziom zawiłości odpychał mnie przez długi czas od Descenta, 8-godzinna sesja to nie dla mnie :razz:
 
     
Libero
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Lis, 2012   

Pytanie pomocnicze: czy części planszy z 1 ed. pasują do 2 ed?
 
     
dzieniu
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Lis, 2012   

nie
 
     
Chestaaah
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Gru, 2012   

Jeśli wciąż macie wątpliwości to podpowiem, że raczej warto zachować pierwszą edycję.

FFG wydali rozszerzenie do 2ed konwertujący wszystkie potworki i bohaterów z 1ed do drugiej.
http://store.fantasyfligh...ls.cfm?SKU=DJ02
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Gru, 2012   

Descent 1 jest zdecydowanie lepszy. Chyba pod każdym względem za wyjątkiem czasu rozgrywki który jest przeciętny ale nie trwa 8 godzin. Ja średnio w 1ed gram około 4h. Część osób bardzo podnieca się tym, że 2ed jest szybka. Dla tego typu gry dla mnie jest to wada bo jeśli chciał bym sobie kupić szybką grę to po prostu sięgną bym po inny tytuł.
Nigdy nie próbował bym pozbyć się 1ed bo jest świetna. Język nie powinien być barierą... mamy XXI wiek, uczcie się, zwłaszcza że język w planszówkach jest prosty.
 
     
Tarkun
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Gru, 2012   

Arbaal napisał/a:
Descent 1 jest zdecydowanie lepszy. Chyba pod każdym względem za wyjątkiem czasu rozgrywki który jest przeciętny ale nie trwa 8 godzin. Ja średnio w 1ed gram około 4h. Część osób bardzo podnieca się tym, że 2ed jest szybka. Dla tego typu gry dla mnie jest to wada bo jeśli chciał bym sobie kupić szybką grę to po prostu sięgną bym po inny tytuł.
Nigdy nie próbował bym pozbyć się 1ed bo jest świetna. Język nie powinien być barierą... mamy XXI wiek, uczcie się, zwłaszcza że język w planszówkach jest prosty.


Kimkolwiek jesteś - widzisz i nie grzmisz.
 
     
Libero
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Gru, 2012   

Ja bym bardzo chętnie kupił wszystkie figurki z 1 ed. Mogę za nie dać nawet ze 150 zł. Tylko kto sprzeda same figurki...
 
     
rep02
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Gru, 2012   

Na allegro widziałem komplet 1ed za 200 do licytacji. A samych figurek to wydaje mi się, że nikt nie sprzeda, bo po co, skoro można sprzedać całą grę.
 
     
Pil0miecz
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sty, 2013   Re: sprzedaję descent 1ed-czy kupować 2 edycję?

dzieniu napisał/a:
witam,
Włąśnie kończę przygodę z descentem 1 ed. i zastanawiam sięnad 2 edycją.
Sprzedaję cały zestaw i zastanawiam się nad zakupem 2. Jakie są opinie graczy któzy są megafanami 1 edycji? czy uproszeczenia nie psują rozgrywki?generalnie mnogość opcji w 1 edycji byłą dla mnie wielką zaletą-czy uproszczenia tego nie zepsuły?


Po pierwsze - mam cala I edycje Docenta oprocz Sea of Blood, wiec postaram Ci sie, tylko tu zachodzi pytanie - co konkretnie wiesz o II edycji, bo zmian jest naprawde sporo, wiec jesli napiszesz mi co wiesz, bedzie prosciej :grin:
 
     
Libero
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Sty, 2013   

Może ja coś pomogę, bo właśnie zakupiłem 1 edycję (2ed już mam i grałem pół kampanii). Podstawowe zmiany to:
- 2ed jest szybsza i często gra się na czas. Powoduje to że każdy ruch jest bardzo ważny i często nie można sobie nawet pozwolić na podniesienie żetonu przeszukiwania. Scenariusze są krótsze, mapki mniejsze, ale za to szybciutko się przygotowuje grę
- w 2ed masz większą kontrolę nad rozwojem postaci, bo sam wykupujesz jej umiejętności. Podział na klasy i profesje sprawdza się rewelacyjnie
- uproszczenia są, ale są i zmiany na lepsze (oprawa graficzna!). Generalnie gra stała się przystępniejsza i łatwiej namówić na nią innych, casualowych graczy, ale dla maniaków planszówek skomplikowanie 1ed zawsze będzie zaletą.
 
     
dzieniu
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Sty, 2013   

DZIEKI WSZYSTKIM ZA CHECI I TLUMACZENIA:)
zobaczymy co z tego będzie:)
ps. sprzedam 1 edycję z dodatkiem well of darkness jesli tkos jest zainteresowany-prosze o priv
 
     
kenshinio
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Sty, 2013   

Zanabędę 1ed z kompletem dodatków (może być tylko jeden kampanijny ;) ).
oczywiście kompletne i nie zniszczone.
Jak ktoś ma, to proszę na priv.

Najchętniej od kogoś z Warszawy :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 14