galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania odnośnie zasad.
Autor Wiadomość
rep02
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Gru, 2012   

Dostałem oficjalną odpowiedź od Adama Sadlera, w której wyjaśnia, że Ożywieniec może wykonać tylko jedną akcję ruchu i jedną akcję ataku.

Cytat:
Hello Marcin,

The Reanimate may only perform 1 move action and 1 attack action during its activation. It cannot perform any other actions.

Thanks,
Adam Sadler
Managing Game Designer
Fantasy Flight Games
 
     
gosc_w_dom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Gru, 2012   

Pojawiło się nowe pytanie.

Czy używając Dominacji barona Zacharetha można przesunąć bohatera na pole lawy? A jeśli tak jakie są tego konsekwencje (żadne? rana? nieprzytomność?).
 
     
Pil0miecz
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sty, 2013   

Ile kart przedmiotow sklepowych losuje sie na 3 bohaterow i pana podziemi? Raz w instrukcji jest wyszczegolnienie na graczy graczy, a raz na graczy bohaterow, a niestety polska instrukcja jest mniej jednoznaczna, niz angielski odpowiednik. (nie tylko w descencie :grin: )
 
     
rep02
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sty, 2013   

Pil0miecz napisał/a:
Ile kart przedmiotow sklepowych losuje sie na 3 bohaterow i pana podziemi? Raz w instrukcji jest wyszczegolnienie na graczy graczy, a raz na graczy bohaterow, a niestety polska instrukcja jest mniej jednoznaczna, niz angielski odpowiednik. (nie tylko w descencie :grin: )

Jak dobrze pamiętam jest to po jednej karcie na każdego bohatera plus jedna dodatkowa.

W sumie można to rozumieć tak, że po jednej karcie na każdego graca (bohaterowie + MW).
 
     
Pil0miecz
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sty, 2013   

Ile kart przedmiotow sklepowych losuje sie na 3 bohaterow i pana podziemi? Raz w instrukcji jest wyszczegolnienie na graczy graczy, a raz na graczy bohaterow, a niestety polska instrukcja jest mniej jednoznaczna, niz angielski odpowiednik. (nie tylko w descencie :grin: )
 
     
Kajak
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sty, 2013   

Istotnie jest tam nieścisłość, ale posiłkując się następującym przykładem z tejże instrukcji :
Przykład: Andrzej, Beata, Karol i Dorota są bohaterami. Podczas fazy kampanii
decydują się na zakupy. Tasują talię kart przedmiotów sklepowych aktu I i
odkrywają pięć przedmiotów..............

Można dojść do wniosku, (no przynajmniej moim zdaniem) iż ilość losowanych kart jest liczbą bohaterów +1.
Chociaż i tu pozostaje niepewność bo dziwne imiona mają ci bohaterowie.
 
     
Pil0miecz
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Sty, 2013   

W sumie to sie nazywaja troche jak potwory Pana Podziemi :] Moim zdaniem rowniez tak jest, ale mam po prostu pewne nalecialosci z I edycji :]
 
     
Tarkun
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Sty, 2013   

Cytat:
After each quest, the heroes visit the shop in Arhynn to see what it has
in stock. Shuffle the Shop Item cards and reveal one Shop Item card per
hero, plus one additional card
(...)


Także losujesz tyle kart ilu jest bohaterów plus jedna dodatkowa.
 
     
Ghraven
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Sty, 2013   

Cytat:
Czy używając Dominacji barona Zacharetha można przesunąć bohatera na pole lawy? A jeśli tak jakie są tego konsekwencje (żadne? rana? nieprzytomność?).


Można bohater otrzyma jedno obrażenie za każde pole lawy na które wejdzie, ale ponieważ to nie jest jego tura nie straci przytomności. Podobny efekt można uzyskać poprzez rzut ettina czy przez kartę OL przejmującą kontrolę nad bohaterem. Takiego bohatera można potem np potraktować pajęczą pułapka (podczas jego tury) aby go unieruchomić na lawie :p
 
     
Tarkun
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Sty, 2013   

Wczoraj zagraliśmy przygodę "Lodowa Iglica" i znaleźliśmy błąd (niedopracowanie przygody, exploit - sam nie wiem jak to nazwać). Proszę o poradę czy mój sposób myślenia jest zgodny z zasadami.

Celem drugiego spotkania dla Mrocznego jest zajęcie dwóch krawędziowych pól Wyjścia, i jeśli potwory (albo potwór) będą tam stały na początku tury Mroczniaka - wygrywa Zły. Jako Władca, użyłem do przygody Smoka, Żywiołaka i Gobliny. Po zabiciu dwóch potężnych potworów (graliśmy na 3 bohaterów) - pojawiły się Gobosy. Jeden bohater pilnował zamkniętych drzwi do wyjścia, tak abym nie mógł ich otworzyć. I tu zaczyna się problem.

Użyłem karty suzerena "Wsparcie" i umieściłem Żywiołaka na kafelku wyjścia, tak aby zajmował oba pola potrzebne do wygrania gry. W treści karty wsparcie jest napisane "Umieść potwora na dowolnych pustych polach (ale nie w promieniu 3 pól od jakiegokolwiek bohatera)". Bohaterowie byli w promieniu trzech pól, ale pomiędzy nami były zamknięte drzwi, a jak mówi instrukcja:

"Jeśli zdolność wpływa na figurki w określonej odległości, nie trzeba do nich wytyczać linii pola widzenia (chyba, że napisano co innego). Gracze nie mogę jednak liczyć pól poprzez drzwi, ponieważ takich pól nie uważa się za sąsiadujące".

Czy umieściłem Żywiołaka zgodnie z instrukcją? Czy drzwi pozwalają ignorować zapisek na karcie "Wsparcie" dotyczący odległości od bohaterów? Jeżeli jest to zgodne z instrukcją, to przygoda jest kompletnie nieprzemyślana i wręcz banalna dla MW, lub doprowadzi do sytuacji patowej, gdzie bohaterowie będą blokować pole zamiast wykonywać cel przygody.
 
     
Libero
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Sty, 2013   

Wygląda mi to na exploit. Nie powinno tak być. Powinno być doprecyzowane w scenariuszu, że do wygrania przez MW potrzebne jest otwarcie drzwi. Zamknięte drzwi wg. mnie (zwłaszcza że to drzwi specjalne) uniemożliwiają użycie "Wsparcia" za drzwiami. Robi się kwas.

Ale to tylko moja opinia. Należy się wyjaśnienie od FFG.
 
     
gosc_w_dom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Sty, 2013   

Karta "Wsparcie" właśnie taki problem rodzi. Przy wariancie epickim (ekspercki poziom - 8PD do wydania) można z nią zaczynać każdą misję i przykładowo w "Pierwszej Krwi" można sobie postawić brakujące gobliny i od razu nimi uciec. Myślałem, że karta pomyślana raczej do grania w kampanii i założono jej użycie w 2 Akcie dopiero, tak że ciekawą informację podajesz (nie grałem wszystkich przygód a nie chcemy sobie spoilerować pierwszego razu więc nie znam całej Księgi jeszce ) ;) .


Ghraven dzięki za info o lawie.
 
     
Kajak
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Sty, 2013   

No i Tarkun zawiesił grę. Dwa tygodnie już figurki maluje żeby zagrać w pełnym komforcie a tu masz ci los , gra ma feler. :???:
Próbowałem rozgryźć ten problem przy pomocy dostępnej instrukcji i nie wiem jak to zrobić. :idea:
Być może rozwiązaniem byłby przepis dodatkowy iż można w ten sposób dostawiać figurki ale tylko na obszarze ogólnie dostępnym a nie np. za zamkniętymi drzwiami( za otwartymi już tak) :roll:
Albo w sąsiedztwie własnych potworów.
Kurde no nie wiem.
Ciekawi mnie to ale i martwi zarazem.
Problem ten z tego co mi słaba znajomość angielskiego pozwala dostrzec nie dotyczy tylko polskiej wersji.
 
     
gosc_w_dom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Sty, 2013   

Można przymknąć oko i stosować ją z umiarem. :wink:
 
     
Tarkun
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Sty, 2013   

Napisałem do FFG, ale jeszcze mi nie odpowiedzieli.

Kajak napisał/a:
Być może rozwiązaniem byłby przepis dodatkowy iż można w ten sposób dostawiać figurki ale tylko na obszarze ogólnie dostępnym a nie np. za zamkniętymi drzwiami( za otwartymi już tak)


Ale jak zdefiniujesz "obszar ogólnodostępny"? Nie da się niestety, wg mnie jest to po prostu źle zbalansowana przygoda. W mojej ekipie uzgodniliśmy, że unieważniamy wynik i gramy kolejne trzy przygody aktu drugiego. Dopóki problem się nie rozwiąże poprzez wyjaśnienie przez FFG lub wydanie nowego FAQ, nie będziemy wybierać tej przygody.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 13