galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wsparcie DE Zagroda Dla Niewolników
Autor Wiadomość
barteks
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Wrz, 2012   Wsparcie DE Zagroda Dla Niewolników

Proszę o potwierdzenie moich przypuszczeń.
Karta tego wsparcia ma w akcji: poświęć jakąś jednostkę, aby umieścić na tej karcie 1 żeton zasobów.
Czy mogę poświęcać jednostki którym zostały przydzielone obrażenia pozwalające je zniszczyć oraz np gdy mają zginąć w wyniku innych taktyk, akcji?
Przykład.
Karta orków - Załoga Głazocisku ma w akcji: Poświęć tę jednostkę , aby zmusić przeciwnika do poświęcenia kontrolowanej przez niego jednostki.
Zakładam, że mam 1 jednostkę i tytułowe wsparcie. Mogę poświecić moją jednostkę w kontrakcji na akcję Załogi Głazocisku?

Mając 3 karty wsparcia Zagrody Dla Niewolników mogę stosować jej zasadę dla trzech jednostek?
 
     
Nilis
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Wrz, 2012   

jeżeli masz poświęcić jednostkę to nie możesz w odpowiedzi jej poświęcić inną kartą(jeżeli jednostka jest poświęcana to już w tym momencie jej niema w grze, nic nie można jej zrobić w odpowiedzi)

czyli

załoga zmusza Cię do poświęcenia, nie zadziała Slave Pen.

natomiast

jeżeli jednostka ma zostać zniszczona przez Czaroksiężnika Tzeentcha - możesz ją poświęcić

jeżeli po fazie przydzielania obrażeń w walce twoja jedostka ma zginąć również możesz ją w okienku akcji poświęcić slave Pen'em

jedna akcja jednego slave Pena na jedną jednostkę. niema możliwości żeby jedna jednostka podlegała trzem akcjom trzem slave Penom
 
     
barteks
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Paź, 2012   

Czyli nie mogę poświęcić jednej jednostki i położyć po jednym żetonie na każdej posiadanej karcie Zadrody?
Tak sie ma zasada do wszystkich kart wsparć? Np w akcji:jak przeciwnik odrzuca kartę/karty z ręki to mogę przydzielić mu obrażenia nieanulowanle w stolicę w liczbie jeden czy w liczbie posiadanych kart?
 
     
piotrest
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Paź, 2012   

Nilis napisał/a:
jeżeli masz poświęcić jednostkę to nie możesz w odpowiedzi jej poświęcić inną kartą(jeżeli jednostka jest poświęcana to już w tym momencie jej niema w grze, nic nie można jej zrobić w odpowiedzi)

czyli

załoga zmusza Cię do poświęcenia, nie zadziała Slave Pen.

j


nie wydaje mi się. mając jedną jednostkę może poświęcić ją na Zagrodę dla niewolników, to samo może zrobić mająć 2, 3 itd. jednostek - jedynym warunkiem który musi spełnić to poświęcenie swojej jednostki na akcję Załogi głazocisku (to jest nieodwołalne)
 
     
piotrest
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Paź, 2012   

barteks napisał/a:
Czyli nie mogę poświęcić jednej jednostki i położyć po jednym żetonie na każdej posiadanej karcie Zadrody?


nie, nie możesz bo daną akcję z zagrody odpalasz za każdym razem osobno, czyli za każdym razem musisz poświęcić 1 jednostkę na daną kopię zagrody.
 
     
Qadi
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Po prostu możesz to zrobić w odpowiedzi na prawie wszystko:
1) Gdy blokujesz jakąś jednostką, zostaną przydzielone obrażenia, ale jeszcze przed ich zadaniem możesz poświęcić jednostkę na zagrode
2) Gdy leci jakaś taktyka np. Trole Rzygi, także możesz w odpowiedzi poświęcić na zagrodę
3) sytuacja z załogą: Ty masz 1 jednostką i jedną zagrodę, przeciwnik odpala załogę i robimy stos:
a) Załoga mówi ci POŚWIĘĆ JEDNOSTKĘ
b) ty w odpowiedzi poświęcasz swoją jedyną jednostkę na zagrodę
stos rozpatrujemy od końca, czyli najpierw twoje poświęcenie na zagrodę, a potem akcja załogi która wchodzi i nic sie nie dzieje bo nie masz jednostki którą miałbyś poświęcić.

Jeśli jednak masz 2 jednostki, i 1 zagrodę, i w odpowiedzi na akcje załogi poświęcisz jednostkę na zagrodę, to obie jednostki zostaną poświęcone.

4 Co do pytania co jeśli masz 3 zagrody? możesz poświęcać na 3, ale każdą jednostkę z osobna. czyli 1 jednostka-1 zagroda
 
     
barteks
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Qadi? Nilis napisał, że "jeżeli masz poświęcić jednostkę to nie możesz w odpowiedzi jej poświęcić inną kartą(jeżeli jednostka jest poświęcana to już w tym momencie jej niema w grze, nic nie można jej zrobić w odpowiedzi)
czyli
załoga zmusza Cię do poświęcenia, nie zadziała Slave Pen. "

Wychodzi na to, że ja nie zdążę zagrać akcji z karty wsparcia, gdyż poświęconej jednostki już nie ma w grze.
 
     
Qadi
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Załoga ma napisane AKCJA... a na akcję możesz ZAWSZE odpowiadać inną akcją.

Więc
Jeśli masz TYLKO 1 jednostkę, i przeciwnik odpala akcję załogi, ty MOŻESZ w odpowiedzi poświęcić ją dla zagrody. Akcja załogi rozpatruje się jako druga i ty nie masz już co poświęcić.
 
     
Nilis
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Paź, 2012   

piotrest napisał/a:
Nilis napisał/a:
jeżeli masz poświęcić jednostkę to nie możesz w odpowiedzi jej poświęcić inną kartą(jeżeli jednostka jest poświęcana to już w tym momencie jej niema w grze, nic nie można jej zrobić w odpowiedzi)

czyli

załoga zmusza Cię do poświęcenia, nie zadziała Slave Pen.

j


nie wydaje mi się. mając jedną jednostkę może poświęcić ją na Zagrodę dla niewolników, to samo może zrobić mająć 2, 3 itd. jednostek - jedynym warunkiem który musi spełnić to poświęcenie swojej jednostki na akcję Załogi głazocisku (to jest nieodwołalne)

rzeczywiście źle napisałem, jak najbardziej możesz odpowiedzieć na akcję załogi głazocisku akcją Zagrody Niewolników
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13