galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: D.W.
Sob 22 Wrz, 2012
Rozpiski
Autor Wiadomość
ytsunkai
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Mar, 2016   

Matias napisał/a:
Hej, przymierzam się do zaczęcia przygody z X-Wingiem, z frakcją Scum & Villanity i spróbuję jakąś fajną i niedrogą (tak do 350zł) eskadrę poskładać (szczególnie Boba Fetta chciałem wystawiać). Myślałem o kupnie Most Wanted i Slave I i graniu czymś takim (oparte na tym co przeczytałem w internecie i tym co zrozumiałem z instrukcji do gry :P )


Boba Fett (64)
Firespray-31 (39), Veteran Instincts (1), Heavy Laser Cannon (7), Proximity Mines (3), Mercenary Copilot (2), Cluster Missiles (4), Glitterstim (2), Slave-1 (0), Engine Upgrade (4), Extra Munitions (2)

Kaa’to Leeachos (18)
Z-95 Headhunter (15), XX-23 S-thread Tracers (1), Adaptability (0), Targeting Computer (2)

Black Sun Soldier (18)
Z-95 Headhunter (13), Homing Missiles (5)

Czy czymś takim wogóle dałoby się grać ? I czy z tych 2 zestawów które wcześniej wymieniłem (Most Wanted i Slave-1) da się złożyć jakąś fajną eskadrę ?
Z góry dzięki za odpowiedzi :)


1. uwaga - Z-95 ma opcję namierzania sam z siebie, wiec targeting computer nie jest potrzebny.

2. nie wiem od kogo będziesz zabierał uniki jeśli chcesz wykorzystać zdolność tego pilota.

3. xx-23 też służy do namierzania ... co prawda wszystkie przyjazne statki w zasiegu 1-2 mogą namierzyć obrońcę, ale masz je tylko 2.

4. homing missiles są strasznie drogie i jednorazowe , ale może się uda (ja generalnie nie używam rakiet).

5. ten Boba strsznie napakowany, pewnie nie zdąży użyc wszystkich zabawek, pytanie czy nie lepiej go odchudzić i włożyć kolejną Z-95, albo Y z tlt zamiast Zetki??


Zagrać można, może nawet będzie przyjemnie, ale wg. mnie do turniejowej gry - z tego co chcesz kupić da się złożyć mocniejszy układ.
 
     
Matias
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Mar, 2016   

W tej chwili mój problem to absolutny brak doświadczenia, więc te eskadry takie mocno teoretyzowane są :P

Coś takiego lepsze ?

Firespray-31: · Boba Fett (39)
Marksmanship (3)
Seismic Charges (2)
Engine Upgrade (4)
· Slave I (0)
Y-Wing: · Kavil (24)
Veteran Instincts (1)
Autoblaster Turret (2)
Unhinged Astromech (1)
Z-95 Headhunter: Binayre Pirate (12)
Z-95 Headhunter: Binayre Pirate (12)

Jaki byłby potencjalnie najmocniejszy turniejowy build (mając dostęp do statków z Most Wanted, Slave-1 i kart z tych zestawów + kart z Sokoła Millenium i podstawki) ?
 
     
ytsunkai
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Mar, 2016   

wg mnie lepsze, ale wywaliłbym marksmanship z boba, z kawila veteran i autoblaster i za zaoszczędzone zapakował Twin laser canon.
 
     
Jolly_Roger
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Mar, 2016   

Na Y zawsze podwójne działo laserowe i R4 Agro (ew. Unhinged). Fajnie by było x2.
 
     
Matias
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Mar, 2016   

Nie wiem czy taki Kavil zmieści się z Fettem, a wolę jednak bardziej dopakowanego Fetta (chyba żeby Kavila dopakować kosztem 1 Z95 może ?).

A tak poza tym jakie są teraz najczęściej spotykane turniejowe eskadry Szumowin ? I czy Wściekły Pies z Bosskiem za sterami jest dobrym statkiem ?
 
     
Jolly_Roger
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Kwi, 2016   

Chyba nadal 2X Agressor. Czyli Broboty.
 
     
Shantruin
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Kwi, 2016   

Broboty Boba-Bossk, TripleScout; Scumy dostały mnóstwo zabawek w VIII fali i można się spodziewać że częściej się pojawią :)
 
     
Matias
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Kwi, 2016   

Jak wygląda taki układ Boba -Bossk ? I jak poskładane są na ogół te "Broboty" ? :P
 
     
Jolly_Roger
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Kwi, 2016   

Poszukaj rozpisek z turniejów np. na FFG Community tam sporo znajdziesz. Albo z polskich storowych turniejów choćby na Facebookowym X-wingu.
 
     
Western
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Kwi, 2016   

Ok, jako że mój pierwszy turniej zbliża się wielkimi krokami, proszę o doradzenie na któej z tych 4 rozpisek najbardziej się skupić, która ma to coś :) , która jest najsensowniejsza.

1
https://geordanr.github.io/xwing/?f=Rebel%20Alliance&d=v4!s!36:-1,-1,21,-1:2:-1:;9:135,-1,-1,-1:-1:-1:;9:135,-1,-1,-1:-1:-1:&sn=Unnamed%20Squadron


2
https://geordanr.github.io/xwing/?f=Rebel%20Alliance&d=v4!s!34:98,-1,21,97:2:-1:;9:135,-1,-1,-1:-1:-1:;9:135,-1,-1,-1:-1:-1:&sn=Unnamed%20Squadron


3
https://geordanr.github.io/xwing/?f=Rebel%20Alliance&d=v4!s!34:-1,-1,21,-1:2:3:;9:135,-1,-1,-1:-1:-1:;9:135,-1,-1,-1:-1:-1:&sn=Unnamed%20Squadron


4
https://geordanr.github.io/xwing/?f=Rebel%20Alliance&d=v4!s!34:57,-1,-1,97:2:3:;9:135,-1,-1,-1:-1:-1:;9:135,-1,-1,-1:-1:-1:&sn=Unnamed%20Squadron
 
     
Michu
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Kwi, 2016   

Ja bym za jednego majstra(crew) lub elitkę dał Y-wingowi tytuł + R3-A2.

Sam wrzucam rozpiskę, która czterech liter nie urywa, ale współczynnik fun2play trzyma na wysokim poziomie.

100p
Poe Dameron
Veteran Instinct
R5-P9
Autothrusters

Wes Janson
Veteran Instinct
R2-D2
Integrated Astromech

Hobbie
R3-A2
Flechette Torpedoes
Integrated Astromech

całe 16 HP, ale za to jakie !
 
     
nelsonmisiek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 16 Kwi, 2016   

Panowie co sądzicie o takiej rozpisce:
http://xwing-builder.co.u...kapitan-janusz#

Kapitan jonus(tie bomber), swarm tactics, seismic charge
Delta squadron pilot(tie defender), HLC
Tempest squadron pilot (tie adv.), tytuł, accyracy corrector
Zeta squadron pilot (tie fo)
 
     
Michu
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Kwi, 2016   

Oprócz tego, że używasz Pilotów i tytułów, które jeszcze nie wyszły (Imperialni Weterani), mam parę uwag:
skoro nie dołożyłeś do Defendera z HLC "TIE-D", daj mu tytuł z ujemnym kosztem.
Jeżeli już decydujesz się na statki z niskim pilot skillem, może warto zastanowić się nad Vesserym.

na przykład w konfiguracji

Vessery
Tie D
Tractor Beam
Ruthlessness
 
     
Shantruin
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2016   

Michu napisał/a:
skoro nie dołożyłeś do Defendera z HLC "TIE-D", daj mu tytuł z ujemnym kosztem.


TIE/D nie działa z HLC, TIE/x7 usuwa slot na działo ;)
 
     
blink
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2016   

Ja jakoś nie mogę sie przekonać do zwykłego bombera i wole wystawiać punishera :)

Ogólnie mówiąc to żaden tytuł jeszcze chyba nie wyszedł na defendery bo oba bedą w zestawie weteranów czyż nie ? Wiec imo rozpa troszkę nielegalna ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 14