galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Quo vadis?
Autor Wiadomość
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

"Za darmo" je miałem więc czemu nie ;)
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

kufel napisał/a:

Jeśli lubisz ciągłe przekładanie kart między grami to rzeczywiście nie ma sensu, ale jeśli wolisz mieć kompletne tale przeciwności to warto mieć kilka kompletów ;)


Nie do końca zrozumiałem wpis :)
Przecież talie przeciwności są kompletne :) , a przynajmniej tak twierdzi wydawca :)
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

Ale mając kilka (3) zestawów podstawowych można mieć złożoną talię na np. Anduinę, Mroczną puszczę, Golluma i Carrock (o ilę się nie mylę). A nie musisz za każdym razem tworzyć talii przeciwności mieszając i rozdzielając karty.
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Wrz, 2012   

Dawno nie marudziłem :lol:
Zastanawia mnie dlaczego Galakta nie poświęca tej grze żadnych artykułów itp.
Ostatni artykuł jest datowany na 10.01.2012.
Ja wiem, strona FFG istnieje, ale nie wszyscy gracze mają obowiązek znać angielski....
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Lis, 2012   

Ponarzekam:

- Heir of Numenor - doooopiero grudzień 2012
- Hobbit c.d. styczeń 2013 (zaaaraz, ile to oni już robią zapewne te 3 scenariusze, hmmm... to już 4 miesiące prawie....
- Bitwa o Miasto na Jeziorze u nas ma być w grudniu (nie wiem jak za wielką wodą)

Nie śledzę innych gier FFG na bieżąco, ale wydaje mi się, że tempo edycji jednak w II połowie spadło wyraźnie.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Lis, 2012   

Ja się cieszę że Heirs of Numenor będzie już w grudniu ponieważ spodziewałem się przyszłego roku.

Jak już gdzieś pisałem kusi mnie opuszczenie hobbita więc przesunięcia jego daty aż tak bardzo mnie nie ruszają. W ogóle sądzę że chęć podpięcia się pod film namieszało mocno w planie wydawniczym FFG jeżeli chodzi o Władcę i z tego powodu wszelkie opóźnienia wynikają.

Bitwa o Miasto na Jeziorze zdaje się być już dostępna w wersji ANG bo jest parę wątków na forum FFG na jej temat. Ciekawe jest tutaj że Galakta chyba jako pierwsza oficjalnie ogłosiła wydanie tego jako dodatku w systemie DNŻ.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Lis, 2012   

co do najnowszego dnż to spoiler: http://www.cardgamedb.com...e-of-lake-town/ :)
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

Ponieważ zobaczyłem ciekawy post na BGG (o długości życia planszówek) zaintrygowało mnie spojrzenie statystyczne na całą sprawę i postanowiłem wykonać małe porównanie o to jego wyniki:

Z BGG wydostałem liczbę partii w danym miesiącu oraz różnych graczy którzy dane partie zalogowali w 3 najpopularniejsze gry LCG: AGOT, WH:I i LOTR:LCG (A:NetRunnera nie brałem pod uwagę bo dopiero wystartował). Dane są podsumowane na poniższym wykresie.

Kilka uwag:
- Oczywiście nie wszyscy logują partie na BGG, być może część najbardziej zagorzałych graczy w każdą z gier tego nie robi. Także wartość tych danych pewnie nie można uznać za reprezentatywne choć z pewnością są jakimś wskaźnikiem.
- W liczbie partii WP:LCG zwycięża zdecydowanie także dzięki temu że można grać solo (choć z drugiej strony nie ma turniejów co pewnie jakoś tam to równoważy)
- Pod względem ilości graczy WP przewyższa pozostałe gry zdecydowanie (3xAgot i 4xWH:I).
- Ciekawostką jest to że w ostatnim miesiącu wszystkie gry zaliczyły mocny zajazd jeżeli chodzi o liczbę partii. W przypadku WP:LCG pewnie można to tłumaczyć posuchą jeżeli chodzi o dodatki, ale w innych grach?
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

wojo napisał/a:
- Ciekawostką jest to że w ostatnim miesiącu wszystkie gry zaliczyły mocny zajazd jeżeli chodzi o liczbę partii. W przypadku WP:LCG pewnie można to tłumaczyć posuchą jeżeli chodzi o dodatki, ale w innych grach?

Raczej chodzi o Netrunnera, gra po prostu podbija serca i umysły graczy. Wystarczy spojrzeć co się dzieje z dodrukami albo zerknąć na lobby w OCTGN ilu graczy czeka na partię :)
W tej chwili IMHO to najlepsza gra na rynku!
Niedługo wychodzi Star Wars, myślę że obie gry zdominują rynek karcianek.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

Hmmm nie przyszło mi to do głowy - pewnie masz rację. Zastanawiam się jednak jak duży wpływ będą miały Android i Star Wars na WP:LCG, który mimo wszystko jest grą diametralnie różną (solo, kooperacyjna podczas gdy te gry są konfrontacyjne/turniejowe). Na pewno część graczy, którzy lubią grać w to co jest obecnie jest nowe/gorące się przesiądzie ale chyba dużo bardziej ucierpią AGOT:LCG i WH:I - zresztą zastanawiam się czy FFG nie zaprzestanie którejś z nich (obu?) aby nie robić sobie samemu konkurencji.

Tak czy tak pewnie czekają nas ciekawe czasy :)
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

Zmiany już są, Władca przestał wychodzić co miesiąc, gdzieś tam słyszałem, że podobnie będzie z Inwazją - większy dodatek ale co 3 miesiące.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

Władca przestał wychodzić co miesiąc już wcześniej ale w wyniku (nieszczęsnego wg. mnie) Hobbita i próby podpięcia się pod film. Zapowiedzi wskazują że po nowym roku sytuacja wróci do normy.

Co do WH:I to nie słyszałem o tym jeszcze. Wiem że taki los spotkał Call of Cthulu (tylko duże dodatki raz na pół roku chyba) - myślę jednak że dla gier konfrontacyjnych skupionych na turniejach to porostu odsunięcie w czasie zakończenia produkcji (bez nowych kart zapał i zainteresowanie stopniowo wygaśnie. W pewnym sensie szkoda Inwazji bo wydaje się że Polscy gracze wymiatali w nią.

Swoją drogą nie miał bym nic przeciwko wydawaniu dużego dodatku do WP raz na 3 miesiące zamiast obecnego modelu. Najbardziej interesują mnie nowe scenariusze i z tej perspektywy duży dodatek wypada znacznie lepiej niż małe zestawy przygodowe.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

moim zdaniem jeżeli chodzi o dodatki do WH:I które będą co 3 miesiące to jest naprawdę dobre posunięcie. Bo będzie można na spokojnie przetestować karty a nie co miesiąc nowe i starego decka nawet nie przetestowałeś a już składasz nowy.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Lis, 2012   

Ciekawa informacja pojawiła się na BGG - Feonix, twórca fanowskich scenariuszy do gry (w tym uznawanego za jeden z najlepszych w ogóle - The Culling at the Barrow-downs - LINK) został przyjęty do FFG jako pełnoetatowy pracownik z zadaniem pracy nad WP:LCG.

Nie grałem w żadne ze scenariuszy Feonixa ale z ciekawości rzuciłem okiem na wspomniany powyżej i spodobało mi się kilka konceptów:
- Dodatki chronione przez konkretnych wrogów a nie przez losową kartę
- Przed atakami duchów bronimy się używając siły woli a nie tarcz

Myślę że możemy spodziewać się świeżych i fajnych pomysłów z jego strony.
Ostatnio zmieniony przez wojo Pią 16 Lis, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
chelcho
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Lis, 2012   

Fajnie, że FFG docenia pracę innych.
Ja ostatnio nie mam za bardzo czasu grać z racji nawału roboty, ale z tego co widzę to modlitwy pewnego kolegi nie zostaną szybko wysłuchane i FFG szybko Władcy nie porzuci, a wręcz przeciwnie: na bazie hype związanego z filmem Hobbit gra będzie się sprzedawała coraz lepiej. Nie po to zatrudniają kreatywnych ludzi aby grę spuścić w klozecie.
Co do Netrunnera to jakoś nie czuje rozwoju tej gry - grałem i gra jest niezła "out of the box" i jakoś chęci na zakup dodatków nie mam, szczególnie jak będą wychodziły co miesiąc. Może po prostu nie moje klimaty, ale jakoś nie mam ciśnienia na nowego ICE lub ICEbreaker-a do deku , a na "wyścig zbrojeń" nie dam się nabrać :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14