galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zębaczątko - Baby Squig
Autor Wiadomość
Wss132
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Sie, 2012   Zębaczątko - Baby Squig

Ostatnio kupiłem dodatek Imperialny Tron, ale kompletnie nie rozumiem zastosowania tej karty - Baby Squig'a . Czy ktoś z bardziej doświadczonych na "placu boju" mógłby mi wytłumaczyć zastosowanie tej karty?
 
     
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Sie, 2012   

Ma bardzo dużo zastosowań, przede wszystkim jest darmową jednostką=darmową lojalką. Chroni w miarę sensownie przed misją chaosu Raiding Camps, można ją poświęcić na rytuale bez jakiegoś żalu, w jednej strefie z herdersami odpala w przyszłej turze ich zdolność co daje tani dodatkowy młotek. Razem z unending horde powoduje to, że krwiopijec może zostawać dłużej w grze, bo co turę sobie cofniesz tą jednostkę, żeby ją zjadł, albo zabija ci trackersów żeby wracali pod hordę, w ten sposób co turę możesz za darmo wyciągać z decku inne karty. Razem z eksperymentami możesz zrobić sobie boost praktycznie za 1 i tracąc jednostkę, której ci nie żal. Mając hordę możesz ponadto nie bać się że grube jednostki zostaną zdjęte przez takie karty jak lobber, albo ofiara. Jeśli grasz tylko funowo to polecam zastanowić się również nad Madtoofem. Wydaje mi się, że dobrze złożony deck z tym gościem może robić miazgę. Obrażenia co turę przydają się również takim jednostkom jak Urguck tudzież Skarsnik. Jeśli jesteś odważny możesz poeksperymentować z war paint i np. tym panem

Jednak mimo wszystko najważniejsze jest to, że baby squig jest za 0 i daje lojalkę co na samym początku daje ci sporo możliwości.

Edit. W sumie pewnie to wiesz, ale tak dla pewność. W wordingu maluch ma "other unit" to znaczy, że jak siedzi sam w strefie to się nie zje.
 
     
morphine
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Sie, 2012   

Cytat:
albo zabija ci trackersów żeby wracali pod hordę, w ten sposób co turę możesz za darmo wyciągać z decku inne karty.
Edit. W sumie pewnie to wiesz, ale tak dla pewność. W wordingu maluch ma "other unit" to znaczy, że jak siedzi sam w strefie to się nie zje.


Czy aby na pewno? put into play to chyba nie to samo co enters play?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Sie, 2012   

morphine napisał/a:
Cytat:
albo zabija ci trackersów żeby wracali pod hordę, w ten sposób co turę możesz za darmo wyciągać z decku inne karty.
Edit. W sumie pewnie to wiesz, ale tak dla pewność. W wordingu maluch ma "other unit" to znaczy, że jak siedzi sam w strefie to się nie zje.


Czy aby na pewno? put into play to chyba nie to samo co enters play?


na pewno Tracker z trakera działa :) więc z hordy też zadziała
 
     
LucjuszK
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Sie, 2012   

Umieść w grze zawiera wchodzenie do gry :) Różni się tylko tym że nie jest to plaing card, czyli zagranie karty za opłacenie jej kosztu z reki. W hordzie masz put in play bo jej nie zagrywasz.

Mam nadzieje że nie zakręciłem za mocno :P
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Sie, 2012   

Na karcie hordy jest napisane żę jednostki znajdujące się na niej nie znajdują się w grze dlatego to działa
 
     
morphine
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Sie, 2012   

LucjuszK napisał/a:
Umieść w grze zawiera wchodzenie do gry :) Różni się tylko tym że nie jest to plaing card, czyli zagranie karty za opłacenie jej kosztu z reki. W hordzie masz put in play bo jej nie zagrywasz.

Mam nadzieje że nie zakręciłem za mocno :P


Wszystko jasne :)
 
     
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Sie, 2012   

morphine napisał/a:
Cytat:
albo zabija ci trackersów żeby wracali pod hordę, w ten sposób co turę możesz za darmo wyciągać z decku inne karty.
Edit. W sumie pewnie to wiesz, ale tak dla pewność. W wordingu maluch ma "other unit" to znaczy, że jak siedzi sam w strefie to się nie zje.


Czy aby na pewno? put into play to chyba nie to samo co enters play?


Różnica jest taka, że jednostki wyciągniętej z trackera nie możesz położyć na żadnym queście. To samo dotyczy hordy, jeśli ktoś ci zagra kulty rozkoszy do pola bitwy :P
 
     
LucjuszK
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Sie, 2012   

Zaczyna sie robić offtop:P

Kulty rozkoszy nie zabraniają Ci zagrywania czegokolwiek, po prostu karty z Hordy wchodzą spaczone do pola bitwy, nie ma żadnego powodu dlaczego kulty miały by nie pozwalać wejść do pola bitwy jednostkom z hordy...
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Sie, 2012   

odpowiednio temperują rusha dlatego najpierw trzeba położyć developke a dopiero potem ruszyć z hordą ;]
 
     
LucjuszK
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Sie, 2012   

Berestaszek napisał/a:
odpowiednio temperują rusha dlatego najpierw trzeba położyć developke a dopiero potem ruszyć z hordą ;]


Nie rozumiem?
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Sie, 2012   

sorka moja wina pomyliło mi się z kartą gniazdo nieprawości :? moja wina moja bardzo wielka wina :/

Co nie zmienia faktu że na ture tylko zatrzyma atak
Ostatnio zmieniony przez Berestaszek Sro 22 Sie, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
LucjuszK
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Sie, 2012   

Niee, spoko mam angielską wersje tego dodatku i już obawiałem się że coś w szkole na angielskim źle mi przekazano :P

I nie zmienia faktu że na minimum 2 :)
Ostatnio zmieniony przez LucjuszK Sro 22 Sie, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Sie, 2012   

Z kontrolą jednostek DE i nowymi oczkami zabierającymi zasoby to ta misja sobie może dłuugo postać...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14