galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Descent: Lair of the Wyrm
Autor Wiadomość
alex_anderson
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Sie, 2012   Descent: Lair of the Wyrm

I oto proszę FFG zaraz po premierze nowego Descenta już zapowiedziało dodatek:

http://fantasyflightgames...s.asp?eidn=3494

Sam fakt rozwijania gry mnie bardzo cieszy, jednak co mnie bije po oczach to brak nowej kampanii, a tylko kilka questów, które można użyć jako suplement w większej kampanii. Jak dla mnie rozczarowanie, a szkoda bo liczyłem, że dodatki będą wprowadzać kompleksowe historie zbliżone do tej z podstawki ;/
 
     
rep02
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lis, 2012   

a ja podbiję temat i zapytam, czy Galakta planuje wydanie Descent:Liar of the Wyrm po polsku?
 
     
Libero
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Lis, 2012   

Nie wyobrażam sobie innej odpowiedzi, niż TAK :)

Widziałem, że w dodatku mają być kolejni bohaterowie. Przyszło mi do głowy, że można też korzystać też z bohaterów z Conversion Kita. Czy jest to możliwe? Nadają się oni do wykorzystania w podstawce? Pewnie figurek brak, ale te można zastąpić.
 
     
alex_anderson
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Lis, 2012   

Orientuje się ktoś może, czy klasy z podstawki otrzymają jakieś nowe karty klasowe? Czy tylko doświadczymy kart do nowych klas.
 
     
rep02
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Lis, 2012   

Z tego co można wyczytać na stronie FFG to tylko mają dojść dwa nowe archetypy. Tak więc te z podstawki prawdopodobnie nie dostaną kart.
 
     
alex_anderson
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Lis, 2012   

Uuu to bardzo źle, jako że moim zdaniem zasób umiejętności jest mały dla bohaterów.
 
     
Libero
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Lis, 2012   

rep02 napisał/a:
Z tego co można wyczytać na stronie FFG to tylko mają dojść dwa nowe archetypy.


Szukam i szukam na oficjalnej stronie FFG i nic takiego nie mogę znaleźć.

Jest tylko, że:
Cytat:
an expansion that introduces new heroes, classes (...)

oraz
Cytat:
Lair of the Wyrm includes:

One 24-Page Rulebook/Quest Guide
Ten Plastic Figures
Two Hero Sheets
Thirty-one Standard American cards and Thirty-eight small cards
Twelve Map Tiles and One Secret Room Tile
Forty-seven tokens and markers


Co rozumiesz przez archetypy? Klasy czy profesje? Skąd wiesz, że dwa?
 
     
rep02
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Lis, 2012   

Cytat:
What’s more, Lair of the Wyrm introduces two new Class decks to your Descent: Journeys in the Dark Second Edition experience, for use with the Warrior and Mage archetypes. The Champion is a true leader of men, whose inspiring presence and unparalleled valor is a source of motivation for his allies. The player of this courageous fighter gains valor tokens for himself and his fellows, which can in turn be used to execute powerful attacks and other beneficial maneuvers.

The Geomancer, on the other hand, uses his mastery of the earth to smite his foes. His Summoned Stone familiar is a nigh unstoppable golem made of rock and clay, and it can fire molten lava from its arms, explode into a hail of razor-sharp pebbles, or simply pummel hapless enemies into the ground!


Proszę bardzo, info z oficjalnej strony Descent: Lair of The Wyrm
 
     
bookworm
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Lis, 2012   

Właśnie wyszło nowe info

http://fantasyflightgames...s.asp?eidn=3735

LotW ma wyjść w przeciągu kilu tygodni. Jestem bardzo ciekaw czy Galakta planuje wydać ten dodatek po polsku (znam politykę firmy dotyczącą dodatków, ale też myślę że Descent to obecnie najlepsza gra przygodowa na rynku).

W dużym skrócie dodatek wygląda świetnie, nawet jeśli nie jest jakiś bardzo duży. W nadchodzących tygodniach ma być więcej info.



Z nowości:
- 5 nowych przygód
- 2 nowych bohaterów (archetypy: wojownik, mag), nowe talie klas dla ich archetypów (Champion, Geomancer)
- nowa klasa dla Mrocznego Władcy (Punisher)
- nowy poplecznik, 2 nowe typy potworów, razem 10 nowych figurek
- Rumor Cards (Karty Plotek)
- 12 kafelków mapy + 1 "ukryty pokój"

Po więcej info odsyłam do źródeł:
Strona "About":
http://www.fantasyflightg...eidm=158&esem=1
News z 16 sierpnia:
http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=3494
News z 13 listopada (z wczoraj!):
http://fantasyflightgames...s.asp?eidn=3735
 
     
alex_anderson
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Lis, 2012   

Na początku uderzył mnie brak kampanii, ale ok przełknąłem to. Teraz najbardziej mam żal, że twórcy nie dodali nowych kart dla starych klas, choćby po jednej... ;/
 
     
Libero
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Lis, 2012   



Woow, niezłe figurki :)
 
     
alex_anderson
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Lis, 2012   

Oczywiście trzeba założyć, że finalnie wyglądem będą się różnić od tych zdjęć tutaj.
 
     
bookworm
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Lis, 2012   

alex_anderson napisał/a:
Na początku uderzył mnie brak kampanii, ale ok przełknąłem to. Teraz najbardziej mam żal, że twórcy nie dodali nowych kart dla starych klas, choćby po jednej... ;/

Podejrzewam, że przy obecnej konstrukcji archetypy - klasy, prędzej czy później pojawi się dodatek wspierający dwu- lub wręcz wieloklasowość, albo przynajmniej ktoś na BGG zaproponuje tego rodzaju zasady, więc raczej nie ma co płakać. :)
 
     
Libero
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Lis, 2012   

bookworm napisał/a:
Podejrzewam, że przy obecnej konstrukcji archetypy - klasy, prędzej czy później pojawi się dodatek wspierający dwu- lub wręcz wieloklasowość, albo przynajmniej ktoś na BGG zaproponuje tego rodzaju zasady, więc raczej nie ma co płakać. :)

O nie, tylko nie to! Nie ma co wrzucać wszystkiego do jednego garnka. Różnorodność, a nie jej brak, sprawia, że gra jest ciekawa. Klasy mają się uzupełniać, a nie kopiować.

Myślę, że nowe karty profesji wyjdą wcześniej czy później. Fajnie, że przynajmniej dodają nowe profesje.

Mnie zaskoczyła mała liczba bohaterów. Przy 50-ciu w 1ed, tutaj 2ed wypada nieciekawie.
 
     
bookworm
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Lis, 2012   

Libero napisał/a:
bookworm napisał/a:
Podejrzewam, że przy obecnej konstrukcji archetypy - klasy, prędzej czy później pojawi się dodatek wspierający dwu- lub wręcz wieloklasowość, albo przynajmniej ktoś na BGG zaproponuje tego rodzaju zasady, więc raczej nie ma co płakać. :)

O nie, tylko nie to! Nie ma co wrzucać wszystkiego do jednego garnka. Różnorodność, a nie jej brak, sprawia, że gra jest ciekawa. Klasy mają się uzupełniać, a nie kopiować.

Myślę, że nowe karty profesji wyjdą wcześniej czy później. Fajnie, że przynajmniej dodają nowe profesje.

Mnie zaskoczyła mała liczba bohaterów. Przy 50-ciu w 1ed, tutaj 2ed wypada nieciekawie.

Dlaczego? Dobór umiejętności z innej klasy (powiedzmy, nieużywanej w rozgrywce), w obrębie archetypu bohatera, za odpowiednio wyższą cenę PD, jest w sumie wątpliwą korzyścią dla bohatera, ale pozwala zwiększyć różnorodność, nie powodując, że każdy archetyp jest taki sam.

Myślę że liczba bohaterów wzrośnie wraz z pojawianiem się kolejnych dodatków. W Descencie 1ed. (bez dodatków) było 20 bohaterów. W tym jest 8 - trochę mniej, ale zawsze można zainwestować w conversion kit (szkoda że nie po polsku).

Spojrzałem właśnie na stronę FFG z terminami: grudzień 2012!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13