galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obrażenia jako żetony, demoralizacja, wybieranie obrońców i
Autor Wiadomość
Szok
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Lip, 2012   Obrażenia jako żetony, demoralizacja, wybieranie obrońców i

Witam :)
1. Kolega od orków ma taką kartę, która mówi, że obrażenia z tej jednostki można wydawać jako żetony. Oznacza to, że obrażenia po wydaniu ich jako żetony znikają z jednostki?
2. Czy odebrać młotki taktyką (demoralizacja) muszę przed atakiem przeciwnika, czy mogę po jego deklaracji jaką strefę będzie atakować?
3. Jeśli przeciwnik atakuje powiedzmy pole bitwy, a ja mam jakieś 2 jednostki na nim to mogę przydzielić im po 1 obrażeniu, żeby zadały dmg a resztę dać w strefę (pole bitwy)?
4. Czy lojalności się resetują? np. nie zagrałem jeszcze żadnej karty, mam 1 lojalkę. Wyrzucam jakąś jednostkę z kosztem jednej lojalki i wtedy wydatki się resetują i mam 2 lojalki czy 1 od tej jednostki?
Pozdrawiam
 
     
Mortyr
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lip, 2012   

1. Tak, znikają.
2. Możesz to zrobić już po zadeklarowaniu celu ataku, jak i samych atakujących, ale przed przydzielaniem obrażeń.
3. Nie jestem pewny, czy dobrze rozumiem pytanie, ale:
Po pierwsze to przeciwnik wybiera, jak chce przydzielić obrażenia twoim jednostkom, a nie ty (przy czym musi przydzielić im wystarczająco, aby zabić wszystkich obrońców zanim będzie mógł przydzielać obrażenia twojej stolicy). Ty przydzielasz obrażenia atakującym jednostkom przeciwnika równe sile twoich obrońców.
4. Będziesz posiadał dwie lojalki, ponieważ nie ma czegoś takiego jak "wydawanie" lojalek. Koszt lojalności jest zmniejszany o 1 za każdą twoją kartę w grze, która posiada symbol rasy (i dodatkowy na stolicy).
 
     
Bryndzollo
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lip, 2012   

Mortyr napisał/a:

4. Będziesz posiadał dwie lojalki, ponieważ nie ma czegoś takiego jak "wydawanie" lojalek. Koszt lojalności jest zmniejszany o 1 za każdą twoją kartę w grze, która posiada symbol rasy (i dodatkowy na stolicy).


Uzupełnię tylko, że lojalek nie dają taktyki.
 
     
Szok
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lip, 2012   

Ok, dziękuje za pomoc i rozwianie wszelkich wątpliwości.
Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14