galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Liczba kart w talii gracza
Autor Wiadomość
himramir
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Cze, 2012   

wojo napisał/a:
Jeżeli z angielskim jesteś w miarę za pan brat to polecam serię video Watch it played LOTR LCG. Gość robi kilka błędów ale wszystkie są poprawione i omówione - myślę że pozwoli i Tobie uniknąć paru błędów w zasadach.

Życzę dużo zabawy z Władcą :)


Przyglądnąłem się - dosyć ciekawe i pomocne

Mam jeszcze pytanie, które nie daje mi spokoju. W pierwszej turze gry gdy na ręce mam już 6 kart (po rozpoczęciu), dobieram 7-mą kartę w tej pierwszej turze w fazie zasobów ? ?
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Cze, 2012   

himramir napisał/a:

Mam jeszcze pytanie, które nie daje mi spokoju. W pierwszej turze gry gdy na ręce mam już 6 kart (po rozpoczęciu), dobieram 7-mą kartę w tej pierwszej turze w fazie zasobów ? ?


Tak. Jedyna uwaga tutaj jest taka że po oglądnięciu tych 6 kart możesz użyć muligana (wtasować karty w talię i wyciągnąć 6 nowych). Po tym jak zobaczysz 7 jest już za późno.
 
     
himramir
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Cze, 2012   

Czyli dobre kminiłem :)
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Cze, 2012   

Dobrze kminiłeś :) , ale pamiętaj, że mając 6 kart przed fazą zasobów nie masz jeszcze zasobów na bohaterach, więc podczas przygotowania gry jak losujesz karty spotkań i wywołują one jakiś efekt możesz zagrywać jedynie odpowiedzi ze zdolności bohaterów, lub z kart o koszcie 0. Może to jest oczywiste, ale na wszelki wypadek piszę, bo sam na początku jak wybierałem bohaterów to od razu kładłem na nich zasoby i właśnie jakiś podstęp mi wyszedł i go prawie skontrowałem kartą z kosztem, ale się zorientowałem, że nie powinienem mieć zasobów. Teraz, żeby się nie pomylić dodaję zasoby tak jak powinny być dodawane, czyli w fazie zasobów, żeby z roztargnienia nie oszukać ;)
 
     
himramir
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Cze, 2012   

Jasne, ale na etapie przygotowań nie losuje się karty spotkań więc zagrożenia i tak nie ma, ze będę musiał cokolwiek wykonywać/używac zdolności bohaterów - chyba że każe losować karta wyprawy (nie wiem bo dopiero 2x grałem w grę )
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Cze, 2012   

Na etapie przygotowania mogą wejść podstępy, które trzeba rozpatrzyć jeśli masz taką możliwość, dodatkowo normalnie działa zguba, mroczna fala, itp.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Cze, 2012   

wojo napisał/a:
Talia 50 kartowa to wymaganie, które większość graczy stara się spełnić - stanowi ono utrudnienie. Talia 20-25 kartowa napakowana najlepszymi kartami potrafi skopać mocno tyłek każdemu w miarę krótkiemu scenariuszowi (a nie jeden długi przejść w tempie ekspresowym) bo mamy najpotrzebniejsze karty od początku prawie gwarantowane.

I chociaż każdemu grającego tylko core setem odradzam stosowanie się do 50 kartowego limitu to jednak później warto je używać aby osiągnąć poziom trudności zaplanowany przez autorów.

Dla mnie talia 50-okartowa jest talią normalną a nie utrdnieniem. Mimo, że można mieć więcej kart w talii, staram się mieć ich równo 50. Często to boli, bo niektóre karty przydatne i robiące najzwyczajniej się do niej nie mieszczą. 30 kart byłoby dla mnie za mało.
 
     
himramir
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Cze, 2012   

Skoro 30 jest mało to ile średnio rund trwają u Was pojedyncze gry ? Ja przeszedłem 1 scenariusz chyba 6 razy i za każdym razem trwało to około 4-6 rund
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Cze, 2012   

Mówiąc szczerze dawno nie grałem w scenariusze z core seta, z kumplem obecnie gramy w te z dodatków Dwarrowdelf. Są dużo bardziej różnorodne i przede wszystkim świeżutkie i zaskakujące :mrgreen:
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Lip, 2012   

A ja mam z reguły po 35 kart w talii.
Grając we dwoje rzadko talia mi się i tak kończy, a za to kluczowe karty praktycznie zawsze mi dojdą na czas. Bawię się karciankami od 1996 roku i złozenie 50 kartowej talii to jest prawie że herezja dla mnie :shock:
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Lip, 2012   

himramir napisał/a:
Stephan napisał/a:
himramir napisał/a:
W instrukcji do podstawki jest napisane, że talia turniejowa to minimum 50 kart. [...]
O co common ?


... zasadę, mówiącą, że w grze wieloosobowej nie można posługiwać się nazwami kart....


Mnie to także rozbawiło :)

Dzięki za odp.

A jak dla mnie to dobre "utrudnienie". Mówię np., że mogę kogoś podleczyć, ale czy będzie to jednorazowe do maks., czy dodatek na +2 co turę, czy coś innego to już nie :)
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Lip, 2012   

balint napisał/a:
Bawię się karciankami od 1996 roku i złozenie 50 kartowej talii to jest prawie że herezja dla mnie :shock:

Ja bawię się od podobnego okresu i jakoś zdążyłem się do takiej liczby kart przyzwyczaić :twisted:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13