galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
spalona strefa a broniące/nie broniące jednostki
Autor Wiadomość
Odżi
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Cze, 2012   spalona strefa a broniące/nie broniące jednostki

Siema. Pytanko.
Jak jakaś strefa jest spalona, to można na nią atakować - tak mówi instrukcja.
Czy to ma sens?
Mam spalone pole bitwy, i mam tam parę jednostek. Przeciwnik atakuje moje pole bitwy, ja nie deklaruję żadnych obrońców.. i po sprawie? Zatem jeśli tylko chcę, to moje karty na polu bitwy są od momentu spalenia nietykalne za pomocą siły? - nie mam tu na myśli taktyk, bo jakiśtam czar raz po raz się znajdzie.
 
     
Pollus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Cze, 2012   

Przeciwnik nie musi się bronić w spalonej strefie. Jaki ma sens atakowanie tej strefy? Przykładowo atakowanie legendy przez tą strefę, albo jeśli przeciwnik ma tam np kartę Łupy Wojenne (piszę z pamięci nazwę, koszt zero / 2P).
 
     
Odżi
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Cze, 2012   

thx
 
     
dutemps
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Lis, 2012   

jest tak jak napisał Rodzyn. To są akcję Camiseta De Futball 2012 za które się płaci odrzuceniem karty, nie można odrzucić jednej karty dla 2 akcji.
 
     
RasTafari
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Lis, 2012   

albo wjazd w taką strefę jednostkami posiadającymi zwiad i zrzucanie ręki przeciwnikowi :mrgreen:
 
     
ttrotyl
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Lis, 2012   

Znowu proszę o utwierdzenie w przekonaniu, że mam rację. "Brama Sigmara": Podczas każdej tury anuluj 1 obrażenie.
Rozumiem, że anuluję zarówno podczas swojej tury, jak i podczas tury przeciwnika.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Lis, 2012   

ttrotyl napisał/a:
Znowu proszę o utwierdzenie w przekonaniu, że mam rację. "Brama Sigmara": Podczas każdej tury anuluj 1 obrażenie.
Rozumiem, że anuluję zarówno podczas swojej tury, jak i podczas tury przeciwnika.


Tak podczas każdej tury (swojej i przeciwnika) możesz anulować 1 obrażenia przydzielane Twojej stolicy.
 
     
ttrotyl
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Lis, 2012   

Niestety ale chwilami wątpię już w swój zdrowy rozsądek, jeśli chodzi o interpretację przepisów W:I. Dwie sprawy:

1. Rozumiem, że z obrażeniami nieanulowalnymi nie mogę nic zrobić w chwili ich zadania, przydzielenia, ale np. w następnej rundzie mogę je wyleczyć.

2. Termin "umieszczenie" aktywowany inną kartą. Za kartę umieszczaną z takiej zdolności płacę czy nie?
 
     
RasTafari
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Lis, 2012   

ad.1. tak, nieanulowalne wchodzą i nic nie zrobisz ale uleczyć się z takich możesz nawet od razu jak zostaną zadane (jeśli jednostka to oczywiście przeżyje i masz jak się leczyć)

ad.2. nie płacisz, pewnie chodzi ci o jakieś dwarfy albo inny orderowy syf :wink: płacisz tylko jeśli jest wyraźnie zaznaczone na karcie że umieść i opłać wszystkie koszty, jeśli tego nie ma wstawiasz to coś za darmo.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13