galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Porzucone narzędzia, scenariusz Ucieczka z Morii
Autor Wiadomość
bartosh
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Cze, 2012   Porzucone narzędzia, scenariusz Ucieczka z Morii

Męczymy się z żoną z ostatnim scenariuszem z Khazad-Dum, "Ucieczka z Morii". Kilka razy już mieliśmy w rękach porzucone narzędzia, jednak nie zdołaliśmy dokładać nimi żetonów postępu na karcie wyprawy ("Ucieczka z ciemności"), ponieważ musieliśmy zdejmować obszary ze strefy przeciwności i kłaść je na kartę wyprawy.

Rozumiałem zasady tak, że obszar stanowi bufor podobnie jak przy normalnej wyprawie, ale po dokładnym przeczytaniu karty wyprawy wydaje mi się, że niepotrzebnie utrudniliśmy sobie i tak trudny scenariusz.

Tekst na karcie wyprawy brzmi tak: "Porzucone narzędzia otrzymują: Akcja Odpoczynku: Wyczerp bohatera, do którego dołączono tę kartę, aby umieścić żeton postępu na Ucieczce z ciemności".

Wynikałoby z tego, źe faza odpoczynku nie ma tu nic wspólnego z normalną wyprawą, a narzędzia dokładają po jednym żetonie na turę bezpośrednio na karcie wyprawy, niezależnie od tego, czy leży na niej jakaś karta obszaru (o ile oczywiście wyczerpie się bohatera trzymającego narzędzia). Czy ktoś mógłby potwierdzić moją interpretację?
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Cze, 2012   

Zauważ, że nie ma innego sposobu na położenia żetonów postępu jak poprzez efekt "Porzuconych narzędzi". Wykorzystując akcję odpoczynku z Narzędzi kładziecie żeton bezpośrednio na karcie 2B "Ucieczka z ciemności"
 
     
bartosh
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Cze, 2012   

Wielkie dzięki za odpowiedź. My graliśmy tak, że owszem, tylko narzędzia kładą żetony na karcie wyprawy, ale dodatkowo karta musiała być wolna od karty obszaru. Wygląda na to, że, rzeczywiście utrudniliśmy sobie grę w stopniu, który uniemożliwił nam wygraną.
 
     
himramir
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Sty, 2013   

Miałem dzisiaj ten sam problem. Minęło trochę czasu od ostatniej odpowiedzi. Czy nadal pewne jest, że olewamy obszary i kładziemy co rundę 1 żeton na karcie wyprawy za pomocą karty narzędzi ?
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Sty, 2013   

himramir napisał/a:
Miałem dzisiaj ten sam problem. Minęło trochę czasu od ostatniej odpowiedzi. Czy nadal pewne jest, że olewamy obszary i kładziemy co rundę 1 żeton na karcie wyprawy za pomocą karty narzędzi ?

Jeśli pół roku temu było coś pewne, to i teraz jest :wink:

Nowinki nasi forumowicze z poswięceniem wyszukują :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 14